Tradycją w gminie Bielawy jest organizowanie corocznego spotkania profilaktyczno-kulinarnego. 28 września został on zorganizowany w Leśniczówce pod hasłem “Jej Wysokość Śliwka”.

Co roku spotkanie, którego głównym celem jest promowanie zdrowego trybu życia, organizuje inna miejscowość. Zmienia się też motyw przewodni, którym zawsze jest jakieś warzywo lub owoc. 13 działających w gminie Kół Gospodyń Wiejskich przygotowało popisowe potrawy z wykorzystaniem śliwek, wykazując się w tym nie lada inwencją. Na stole pojawiły się zarówno dania słodkie, kwaśne, jak i wytrawne czy pikantne; knedle, pasztety czy sałatki. Podczas dzisiejszej imprezy ustalono też, że przyszłoroczne spotkanie odbędzie się w Borówku, a królem zostanie pomidor.

Wcześniej, na otwarcie części artystycznej imprezy “Opowieść o śliwce” zaprezentowała grupa dzieci z Leśniczówki i Sobockiej Wsi.

fot. Katarzyna Drabik
fot. Katarzyna Drabik

Było to nie tylko spotkanie o charakterze rozrywkowym, ale też profilaktycznym. Uczestnicy wysłuchali prelekcji Małgorzaty Rożniaty, specjalistki poradni leczenia uzależnień w Głownie. 

Podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz lokalnej społeczności odebrała dzisiaj Grażyna Małasińska, która pożegnała się z funkcją przewodniczącej KGW w Bielawach po 37 latach. Takie same podziękowania odbierze wkrótce, dzisiaj nieobecna z przyczyn osobistych, Krystyna Sobierajska, która z kolei przez 18 lat była szefową KGW w Oszkowicach.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.