W różnorodnych konkurencjach, takich jak przeciąganie liny, łowienie rybek czy rzut beretem mogli się sprawdzić dziś (31 sierpnia) mali mieszkańcy Sierzchowa podczas pikniku rodzinnego organizowanego przez gospodynie KGW.

Oprócz konkursów z nagrodami na terenie przy miejscowym OSP czekał na rodziny również słodki poczęstunek w postaci ciast przygotowanych przez gospodynie.

– Każda z nas upiekła dziś ciasto, które jest jej specjalnością i zwykle najbardziej się udaje.  Jest więc mannowiec, sernik, blok czekoladowy, a dla młodszych wafle i rurki. Jak widać, sporo jest u nas utalentowanych gospodyń – przekonywała Iwona Plichta, przewodnicząca KGW i sołtys Sierzchowa.

Dodajmy, że Koło Gospodyń Wiejskich w Sierzchowie działa od grudnia zeszłego roku, a w roli gospodarza pikniku dziś debiutuje.

– Chcemy integrować mieszkańców i zaproponować im dobrą zabawę na zakończenie wakacji. Po uśmiechach dzieci i emocjach, jakie im towarzyszą w czasie konkursu oceniamy, że nieźle nam idzie – powiedziała nasza rozmówczyni.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.