100 uczniów z 4 klas pierwszych w I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu zostało przyjętych w tym roku do społeczności tej szkoły. Dzisiaj, 16 listopada, złożyli ślubowanie na sztandar. Uroczystość została połączona z akademią z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie, którzy mieli największą liczbę punktów w rekrutacji lub byli laureatami konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim mieli zaszczyt, by w imieniu swoich klas złożyć ślubowanie na sztandar.

Byli to: Karolina Kruk, Martyna Zygmuntowicz, Przemysław Kołodziejczyk, Milena Górczyńska, Bartosz Dylik i Paulina Deka.

W dalszej części dyrektor Dorota Dziekanowska z towarzyszeniem wychowawców rozdała uczniom tarcze szkoły. Gdy już przypięli je do swoich mundurków, dumnie pozowali do klasowych zdjęć.

Tradycją I LO jest wręczanie tytułu Przyjaciela Szkoły, w tym roku otrzymała go przewodnicząca Rady Rodziców w roku szkolnym 2017/2018 doktor Marzena Bąbińska-Zygmunt za zaangażowanie w życie szkoły.

W drugiej części uroczystości uczniowie zaprezentowali akademię z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zdecydowali się pokazać historię przez pryzmat społeczności Łowicza.

Komentowanie nie jest możliwe.