Jeden z czytelników poprosił nas o nagłośnienie sprawy śmieci pozostawionych w lesie w Strzelcewie. Znalazł w nich nalepkę z danymi osobowymi oraz adresem potencjalnego sprawcy zaśmiecenia lasu, która wskazuje na mieszkańca gminy Bedlno.

fot. Czytelnik

Nasz czytelnik poinformował, że śmieci znajdują się przy drodze w głębi lasu. Wyglądają jakby zostały wyrzucone z domowego kosza. – Mieszkam blisko lasu i jak mam tylko wolną chwilę, to się do niego wybieram – pisze mieszkaniec, przekonując, że wcześniej śmieci w tym miejscu nie widział, więc muszą tam być od niedawna.

Jak odnosi się do tej sprawy Urząd Gminy, jakie działania zwykle się w tych sprawach podejmuje i jaki bywa ich finał – już w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

Warto nadmienić, że wyrzucanie śmieci do lasu jest szczególnie karane, grozi za to grzywna nawet w wysokości 5 tys. zł.

Jak dotychczas czytelnik zgłosił tę sprawę tylko nam. A więc jest jeszcze szansa na usunięcie śmieci i przemyślenia…

fot. Czytelnik

15 komentarzy

 1. Może pora by miasto Łowicz i gmina Łowicz pogoniły śmieciarzy ale tych co śmieci zbierają. Paniska się porobili – tego nie zabiorą bo nie. Fotel ogrodowy z plastikami nie poszedł bo …duży i go nie zabrali, z gabarytami też nie bo plastik….Wiele takich historii ludzie opowiadają i dziwić się, że potem śmieci po lasach się walają. Jak nie ma konkurencji to takie są skutki. Może trzeba przestać blokować budowę wysypiska w Piaskach Bankowych tylko z tego powodu, że to pomysł psl?

 2. Praca społeczna polegająca na wysprzątaniu lasu w Strzelcewie dla Brudasa, może innych ochotników by troszkę ostudziło w zapale wywożenia śmieci. A w ogóle co to za sens wywożenia śmieci, kiedy każdy płaci na swojej gminie i przynajmniej co miesiąc są odbierane. Dla mniej to taki złośliwy zwyczaj niechlujstwa..

 3. Ale dane to żaden dowód, ktoś mógł podrzucić. Obowiązuje domniemanie niewinności. Ja oczywiście nie pochwalam takiego zachowania, ale dopóki się kogoś nie przyłapie na gorącym uczynku to nie będzie kary.

 4. Na Parmie w lesie jeszcze gorzej, ktoś tam sobie zrobił prawdziwe wysypisko nawet nagrobki były z danymi a policyjny patrol to olał jak im zgłosiłem.

 5. niech pisuary dalej podnosza cene za wywoz smieci to to bedzie nagminne 🙂 P.S. a ten strzelcawiak czy jak mu tam to po prostu kapus 😛

  • A co ma wysokość ceny do bycia brudasem? Czy płacisz 5zł czy 50zł za wywóz śmieci to nie zmienia faktu, że wywalanie śmieci do lasu jest nielegalne. Poza tym… ekonomia – dzieląc ilość kilogramów oddanych przez cene, którą się płaci wychodź mniej więcej ile płacisz zł/kg. Ten brudas widocznie jest bogaty i/lub głupi skoro woli oddawać mniej kilogramów za tę samą cenę 😂.
   Odnośnie drugiej części Twojego komentarza – dla mnie bardzo dobrze, że ktoś nagłośnił tą sprawę i trzymam kciuki aby sprawca został surowo ukarany. Zgłaszający nie jest kapusiem – wręcz odwrotnie – wykazał się postawą obywatelską, prawdziwy patriota.

 6. Mieszkanka Strzelcewa

  A ile śmieci leży w rowie? Ktos nawet wyrzucił lodówkę. Do tej pory ta lodówka stoi. Wstyd

 7. Nie widzę powodu, żeby komukolwiek miało to ujść płazem. Grzywna to też za mało, co to jest 5 tys. kary. Powinno być 20 tys. i obowiązkowa kara polegająca na sprzątaniu lasu, jakieś 100 godzin w odblaskowym kombinezonie.

  • Zgadzam się. Sprecyzowałbym sprzątanie lasu do konkretnego obszaru, np.: w promieniu 3km od wysypiska.
   Oraz – co niestety nie przejdzie – ujawnianie danych takich brudasów.

 8. Uważam że trzeba to zgłosić na policję. Taki tempak jak nie zapłaci kary to się niczego nie nauczy. Pozbiera tu i wywiezie gdzieś indziej. Nie ma co pobłażać chołocie.

 9. Mieszkanka Strzelcewa

  Brawo dla Pana , który zadał sobie trudu pogrzebania w tych śmieciach. Niestety śmieci w lesie to nagminny widok. Dziwi mnie zawsze to jaki sens ma podrzucanie ich w lesie jeżeli i tak każdy opłaca obowiązkowo ” opłatę śmieciową). Czy ludzie nie myślą?? Czy nie zdają sobie sprawy, że ktoś inny też bezmyślny może wyrzucić śmieci obok ich domu. ” Nie czyn drugiemu co Tobie niemiłe”nie y

  • Jakie brawa????Pan myślał, że się obłowi i znajdzie coś cennego albo lubi w śmieciach grzebać ot tak dla walorów zapachowych…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.