Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło wczoraj, 22 marca, ok. godz. 20, na drodze krajowej nr 14 w miejscowości Dobra Nowiny, gmina Stryków .

Na miejscu zginął mężczyzna w wieku ok. 60 lat, który przechodził przez jezdnię poza miejscem do tego wyznaczonym. Kierowca, który potrącił pieszego, jechał osobowym Volvo, był trzeźwy.

W wyniku wypadku zablokowany został pas ruchu w kierunku Łowicza, a ruch odbywał się wahadłowo. Sytuacja na drodze wróciła do normy ok. godz. 1.

Aktualizacja:

Do wypadku doszło na odcinku trasy krajowej nr 14 przed skrzyżowaniem z drogą w kierunku miejscowości Dobra Nowiny.

Śmierć na miejscu poniósł 60-letni mieszkaniec miejscowości Dobra Nowiny, który najprawdopodobniej wszedł na jezdnię z zamiarem przekroczenia jej z lewej na prawą stronę.

Kierującym Volvo V70 był 48-letni mieszaniec Łodzi, z którego relacji wynika, że zauważył pieszego w ostatniej chwili, kiedy ten znajdował się już przed samym pojazdem.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustali śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratury przez KPP Zgierz. Utrudnienia na drodze trwały łącznie 4 godziny. Początkowo na trasie zastosowano ruch wahadłowy, a następnie objazdy.

Policja, fot. NŁ
Policja, fot. NŁ

Komentowanie nie jest możliwe.