Dziś, około godz. 17, na skrzyżowaniu Drogi Krajowej nr 14 i drogi łączącej Łyszkowice z Chruślinem, popularnie zwanej Chruślanką, doszło do zderzenia TIR-a z samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyje.

Wypadek na skrzyżowaniu DK nr 14 z Chruślanką.

Z pierwszych ustaleń policji wynika, że jadący w kierunku Łodzi, drogą z pierwszeństwem, samochód ciężarowy marki Volvo za kierownicą którego siedział 27-letni mieszkaniec Łowicza, uderzył w samochód osobowy Opel Corsa jadący od Łyszkowic w kierunku Chruślina, prowadził go 23-letni mieszkaniec Piaseczna. Wiele wskazuje na to, że nie ustąpił on pierwszeństwa TIRowi. W wyniku zderzenia kierowca corsy odniósł liczne obrażenia i został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do jednego ze szpitali w Łodzi. Jadąca z nim 49-letnia pasażerka zginęła na miejscu. Kierowca volvo był trzeźwy.

Obecnie ruch w miejscu wypadku jest zablokowany, policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą tam czynności związane z wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Pojazdy jadące w stronę Łodzi policji kierują w drogę wojewódzką nr 704 w stronę Łyszkowic, natomiast jadący od Łodzi już w Strykowie kierowani są w drogę wojewódzką nr 708 w kierunku Brzezin.

Wypadek na skrzyżowaniu DK nr 14 z Chruślanką.
Wypadek na skrzyżowaniu DK nr 14 z Chruślanką.

19 komentarzy

 1. Poproszę rodzinę Pani pasażerującej Corsą o kontakt mój e-mail: [USUNIĘTO]

  • Proszę dać spokój z tą pomocą finansową. Trochę więcej empatii.
   Prowadzący pojazd syn spowodował wypadek, w którym zginęła jego matka.
   Naprawdę uważa Pani, że w tej sytuacji najważniejsze jest zadośćuczynienie firm ubezpieczycielskich?
   Chory świat, pozbawiony podstawowych wartości moralnych

 2. Czy przed skrzyżowaniem nie powinna być mulda osiedlowa, próg zwalniający?
  Każdego kierowcę zmusiłby do spowolnienia.
  No ale naczelnik Kajewski tego nie potrafi. Napisać prosty wniosek do zarządu dróg.
  Jemu zależy żeby ludzie się zabijali. Najlepiej ich wysłać do Treblinki.

 3. Agnieszka

  Mieszkam tam ponad 30 lat i tez kiedys jadac noca od strony lyszkowic, rowniez wtedy malym fiatem przejechalismy dr nr 14. Niestety jest tam zludzenie optyczne, ze skrzyzowanie jest dalej. Droga jest oznaczons a mimo to wzrok nas oszukuje. Stad tyle wypadkow.

 4. Ponad 20 lat temu tez po nieuwadze kolegi przejechalismy to skrzyzowanie fiatem 126p ale ruch w tamtych latach to 10 aut dziennie a co jak bysmy sie spotkali z Ciezarówką odpowiedzcie sami

 5. Kilka dziesiąt wypadków już tam było w tym gdzie człowiek poniósł śmierc wystarczy rondo i sprawa wyjaśniona

 6. Przybyły

  Tyle osób ginie w tym miejscu szkoda gadać za duze oświetlenie a znaki mało widoczne ciekawe kto musi tam zginąć żeby naprawiono te zaległości.

 7. Najgorsze typy to Ci co w miejscach wypadków i to tak jak tu śmiertelnych robią filmy i zdjęcia lub gapią się czasami tarasując drogę jak to miało miejsce wczoraj a następnie to te typu co się tu wymadrzają zamisiast uszanować powagę śmierci

 8. A co cię obchodzi ile jechała ciężarówka jest STOP jak wół jak ktoś nie widzi to niech nie wsiada. Stop jest jak czerwone światło masz się zatrzymać .

  • Jak przekroczył prędkość to się przyczynił. Po to jest tam ograniczenie, aby było odpowiednio wcześniej widać że coś jedzie.

 9. Jadąc od Łyszkowic i dojeżdżając do skrzyżowania jest złudzenie, że skrzyżowanie jest jakieś 200 metrów dalej ponieważ są tam domy. Choć znam tą drogę na pamięć nie raz w ostatniej chwili hamowałem, a dla osoby, która nie zna terenu to tym bardziej jest trudniej…

  • Po zmroku to wrażenie jest nawet większe z uwagi na silne światła przy tych domach i przejeździe.

 10. Wystarczyłby migającyz znak stopu……

 11. Mateusz

  Tam jest idealna widoczność. Dlatego???

 12. Wystarczy progi zwalniające pozakladać, tak jak to jest na drodze przez krępę

 13. Pytanie też czy ciężarówka jechała 50 km /h

 14. Tyle lat . Tyle wypadków co tam było i nikt nie potrafi tego skrzyżowania oznakowac. Jadąc od łyszkowic widać przejazd kolejowy a nie skrzyżowanie. Wstyd dla zarządców drogi
  Cymbały i nieuki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.