– Gdyby jechał Pan zgodnie z obowiązującymi przepisami, ta kobieta by dziś żyła – m.in. usłyszał z ust sędzi Małgorzaty Szubert-Fiałkowskiej, Radosław G. w uzasadnieniu wyroku skazującego go na 6 lat pozbawienia wolności za spowodowanie w stanie nietrzeźwości (0,8 promila alkoholu) wypadku drogowego w Sobocie, w którym zginęła 86-letnia rowerzystka.

Sobota. Skrzyżowanie, na którym doszło do śmiertelnego potrącenia w kwietniu 2018 roku.

Przypomnijmy, do wypadku doszło 21 kwietnia 2018 roku. 44-letni Radosław G. jechał, jak ustalił biegły z nadmierną prędkością Fordem Escortem, w towarzystwie kobiety, ulicą Bąkowską. W rejonie skrzyżowania z ul. Łowicką potrącił starszą kobietę jadącą na rowerze i oddalił się nie udzielając jej pomocy. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. W trakcie postępowania sprawca przyznał się do winy. Prokurator domagał się dla niego kary 7 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna oprócz zasądzonych 6 lat kary pozbawienia wolności, został skazany na dożywotnie pozbawienia prawa do prowadzenia pojazdów mechanicznych i na kary pieniężne – ponad 7 tys. zł.

Wyrok nie jest prawomocny Radosławowi G. przysługuje skarga jak i apelacja, dlatego też pozostanie w areszcie do 31 października. Czas spędzony w areszcie został zaliczony mu przez Sąd w poczet wymierzonej kary pozbawienia wolności.

Więcej, m.in. to, co w uzasadnieniu powiedziała sędzia, w najbliższym wydaniu Nowego Łowiczanina oraz w e-wydaniu.

9 komentarzy

 1. Iwi sie dziwi

  jaki wyrok, taki WS

 2. Pojeby do potęgi

 3. Kpina, a nie wyrok. Kilkanaście lat, to minimum. Z drugiej strony, to pewien prokurator kierując po pijaku i zabijając dwie osoby dostał zawiasy. Taka Polska i jej wymiar.

 4. Nazywam się Janusz i mam problemy z głową. Postanowiłem się leczyć na nogi, bo na głowę już za późno. Najgorsze w tym wszystkim kest to, że sam wierzę w tebrednoe, które mówię i tu wypisuję!!!

 5. Z powodu współpracy z ORMO prokurator Jakub Młoczak już nie jest zastępcą Prokuratora Rejonowego w Skierniewicach. Kolejna ofiara działalności ORMO.
  A ORMO dalej chodzi na wolności. Sie wie.

  • NIEMyCZYK

   Janusz…Janusz…to czy to Ty? To Ty…oficjerze Ludowego Wojska Polskiego? Powiedz tak szczerze, czy to prawda, że byłeś członkiem PZPR i podspawałeś na Milicję księdza proboszcza z pobliskiej parafii??? Czy to prawda, że jesteś synem ORMOWCÓW, a twój dziadzia był dowódcą lokalnego ZOMO??? Przybliż nam swoje korzenie i życiorys…

 6. Czytelnik - czy na pewno?

  Czytelnik – w każdym wieku wszystko jest możliwe, 86, czy 20, zamiast pisać durne komentarze puknij się w łeb, choć nie wiadomo czy to pomoże

 7. czytelnik

  Czy aby na pewno dziś by żyła? W wielu 86 lat wszystko już jest możliwe…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.