Jedna ofiara śmiertelna i dwie osoby poszkodowane – to bilans wypadku, do jakiego doszło dzisiaj, 30 września, około godziny 6.40 na drodze krajowej nr 92 w okolicach miejscowości Wiskienica Górna w gminie Zduny.

Zderzyły się tam samochód ciężarowy z osobowym. Śmierć na miejscu poniósł mężczyzna w średnim wieku, podróżujący samochodem Peugeot Partner. Dwie inne osoby podróżujące tym samochodem zostały poszkodowane.

Na miejscu ustaliśmy, że oba samochody jechały w kierunku Łowicza, a do wypadku doszło, gdy jadący z dużą prędkością samochód osobowy zaczął wyprzedzać tira. Wówczas doszło do zderzenia samochodów, w wyniku którego Peugeot Partner wjechał do rowu. Kierujący tirem mężczyzna z powiatu kutnowskiego nie ucierpiał.

W miejscu, gdzie doszło do wypadku występują utrudnienia w ruchu, kierują nim strażacy.

Aktualizacja:

– Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 56-letni kierujący Peugeotem Partnerem, nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym jadącym w tym samym kierunku – informuje Urszula Szymczak, rzecznik KPP w Łowiczu. – W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 56-letni pasażer Peugeota. Zarówno kierujący jak i drugi pasażer osobówki trafili do szpitali w Łowiczu i Kutnie – dodaje.

Wiadomo też, że obaj kierujący byli trzeźwi.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.