Czy dziewczyna idąca wieczorem Zduńską musi się bać? Czy ze strachem musi zdążać na cmentarz wdowa? Czy ekspedientka w sklepie ma drżeć, ilekroć do lady podchodzi podpity facet?

Ostrożność nie zawadzi, opisywany przez nas przed tygodniem napad na sprzedawczynię w sklepie na Mostowej dowodzi, że niebezpieczeństwo może być realne. Tym bardziej jednak Kamil Sobol, założyciel Łowickiej Akademii Sportu, kajakarz i instruktor taekwondo chce przeprowadzić w Łowiczu kurs samoobrony skierowany konkretnie do kobiet. Kurs – to mało powiedziane. Przedsięwzięcie nazwane Akcja Bezpieczna Kobieta będzie łączyć w sobie elementy szkolenia z technikami samoobrony oraz pierwszej pomocy, ze spotkaniami z policją.

 

Techniki samoobrony w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, na podbudowie koreańskiej sztuki walki i samoobrony taekwondo, dopasowane będą do kobiet  i – jak mówi Kamil Sobol – proste, a zarazem skuteczne. Szkolił będzie on sam, pomagać mu będzie prawdopodobnie jeden z policjantów. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzić będą ratownicy medyczni ze szkoły policealnej przy Ułańskiej, będącej, wraz z łowicką policją, współorganizatorem akcji.

 

Kurs nie zakończy się żadnym egzaminem czy certyfikatem, będą to typowe zajęcia dla swej własnej korzyści, bardzo praktyczne i – co istotne:  bezpłatne. Odbywać się mają w sali gimnastycznej II LO przy ul. Ułańskiej, prawdopodobnie w czwartki o godz.18.00, a rozpocząć się w piątek 14 maja. Wszystkie dane odnośnie dat i godzin będą jeszcze potwierdzane, na razie są tylko wstępne.

Kamil Sobol zachęca do udziału wszystkie panie: uczennice, studentki, panie domu, nauczycielki, sprzedawczynie. Miejsc ma być około 50, zapisy rozpoczną się po świętach Wielkanocnych. Szkolenia będą trwały przez maj i czerwiec. Więcej szczegółów za tydzień. Nowy Łowiczanin i portal internetowy lowiczanin.info są patronami medialnymi akcji.

(Wojciech Waligórski)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.