Zawodnicy UKS Soccer Kids z rocznika 2010 wzięli udział w turnieju Kids Cup pod patronatem Burmistrza Miasta Głowna. W turnieju w Głownie wzięło udział dziesięć zespołów. Turniej rozgrywany był system „każdy z każdym”, a mecze odbywały się równocześnie na dwóch boiskach.

Do rywalizacji oprócz drużyny UKS Soccer Kids prowadzonej przez trenera Pawła Dziedzielę przystąpiły dwie drużyny gospodarzy, czyli Stali Głowno (żółta i niebieska), KKS Koluszki, MULKS Łask, Sokół Aleksandrów Łódzki, Widok Skierniewice, Feniks PSA Łódź, Włókniarz Zgierz i Boruta Zgierz. Wszystkie zespoły dzielnie walczyły na boisku, zawodnicy każdej z drużyn po strzelonej bramce cieszyły się, gra toczyła się w miłej i przyjaznej atmosferze. Gracze trenera Dziedzieli rozegrali aż dziewięć spotkań, w których schodzili z parkietu z każdym możliwym rezultatem. Siedmiolatkowie z Soccer Kids potrafili wygrywać, remisowali oraz zdarzały im się porażki. Turniej był bardzo wyrównany, wszystkie zespoły które zaprezentowały się w Głownie prezentowały podobny poziom. W turnieju zgodnie z unifikacją szkolenia Polskiego Związku Piłki Nożnej nie była prowadzona klasyfikacja, nie liczyły się wyniki, a dobra zabawa której z pewnością nie brakowało. Po zakończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

– Po raz pierwszy zagraliśmy w turnieju zewnętrznym, jak dotąd rywalizowaliśmy tylko z drużynami z okręgu skierniewickiego podczas turniejów organizowanych przez OZPN Skierniewice. Tutaj skorzystaliśmy z zaproszenie Stali i mogliśmy zagrać z drużynami z województwa łódzkiego. W naszym zespole zagrało aż 12 zawodników, wszyscy po turnieju byli bardzo zadowoleni z możliowści gry, chłopcy z meczów cieszą się najbardziej. Wygrywaliśmy, remisowaliśmy, przegrywaliśmy więc chłopaki zanotowali każde możliwe wyniki. Oczywiście na koniec zapanowała wielka radość z powodu otrzymania medali. Turniej można ocenić na plus, teraz przed nami kolejna rywalizacja podczas Soccer Kids Cup, który zaplanowany jest na 4 marca. W turnieju którym będziemy gospodarzem również wystąpi 10 zespołów – ocenił trener Dziedziela.

Drużyny występujące w Kids Cup: UKS Soccer Kids, MLKS Widok Skierniewice, KKS Koluszki, KS Stal Żółci Głowno, KS Stal Niebiescy Głowno, Feniks PSA Łódź, TS Sokół Aleksandrów Łódzki, ZKS Włókniarz Zgierz, MKP Boruta Zgierz i MULKS Łask.

UKS Soccer Kids: Przemysław Skonieczny, Miłosz Soja, Bartek Kotlarski, Bartek Kośmider, Filip Pawlata, Maks Gurowski, Dawid Szewczyk, Mateusz Szczepanik, Olivier Bury, Mateusz Głowacki, Jan Węglik i Igor Przybylski – trenerem jest Paweł Dziedziela.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.