Oddział NSZZ „Solidarność” w Łowiczu jak co roku, 13 grudnia, inicjuje obchody upamiętniające rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Mieszkańcy mogą przyłączyć się do niesienia przez miasto 50-metrowej flagi „Dla Niepodległej”, wykonanej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody zostaną poprzedzone spotkaniem modlitewnym o godz. 15.30 pod Zakładem Karnym w Łowiczu, przy tablicy upamiętniającej internowanych w stanie wojennym.

O godz. 16.00 przy pomniku na skwerze „Solidarności” w Łowiczu nastąpi pierwsze rozwinięcie i poświęcenie 50-metrowej flagi „Dla Niepodległej”. Mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w jej niesieniu podczas przemarszu ulicami miasta. 

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy oraz okolicznościowych wystąpieniach, nastąpi przemarsz z rozwiniętą flagą ulicami: Jana Pawła II, Stanisławskiego, Nowy Rynek i Zduńską pod pomnik bł. księdza Jerzego Popiełuszki, a następnie na Stary Rynek pod pomnik Jana Pawła II – w tym miejscu flaga zostanie zwinięta.

O godz. 18.00 w katedrze odprawiona zostanie uroczysta msza św., w czasie której nastąpi powitanie relikwii bł. księdza Jerzego Popiełuszki w Łowiczu.

Szczegółowo o inicjatywie wykonania flagi „Dla Niepodległej” i sprowadzenia relikwii bł. ks. Popiełuszki do Łowicza – przeczytasz w Nowym Łowiczaninie. 

14 komentarzy

 1. Do ciekawej:Gdyby przyszło pracowac p.Kowalskiej za te pieniadze,jakie zarabiaja zwykli pracownicy produkcyjni w Agros Nowa przypuszczam iz nie rwała by sie do tego koryta.Niech ujawni publicznie jaka kase otrzymuje co miesiac za nic nie robienie przez ponad ćwierć wieku…Ludzie naiwni ze składek utrzymuja ta cyniczna pania i jej meza….

 2. Ciekawe ilu z obecnych fanów solidarności w “tamtych czasach” poszłoby na współpracę z władzą. Zgadzam się z tym, że dzisiejsza solidarność to tylko nazwa i nic więcej.

 3. Solidarność to była w latach1980-1981teraz jest twor,z ktorego doi kase całymi garsciami samozwańcza”szefowa”Tereska ze swoim meżem,tworzac rodzinny klan a naiwni”członkowie”ich utrzymuja,placac danine…

  • dlaczego takie zarzuty?

   • …ano dlatego ze twor nazywajacy sie zwiazkiem zawodowym wrzeczywistosci jest przystawka partii rzadzącej,mozna go porownac z kosciolem katolickim,ktory rowniez jest uwiklany w polityke,popierajac”jedyna słuszna siłe narodu”…

   • boniek-mantra, jedyna i nieomylna wyrocznia na tym portalu

   • chodziło mi o ten fragment wypowiedzi “ktorego doi kase całymi garsciami samozwańcza”szefowa”Tereska ze swoim meżem,tworzac rodzinny klan a naiwni”członkowie”ich utrzymuja,placac danine…”

  • Dawno niesłyszany gej-ksywa anonim od Gedka showmena zabrał glos.Idz jutro i zaciagnij warte cioto przed glazem tzw “S” Ujawnij sie a nie piszesz z”partyzanta”!

   • Jedyna kultura jaką boniek posiada, to bakterie na sobie. Mowa rynsztokowa jak i cały etos pod patronatem Bolesława i prałata.

  • Towarzysz piotrowicz

   ku chwale ojczyzny towarzyszu kamracie z czasow walk z ekstremą!!!Ja już to zrobiłem ty sie tez ujawnij to napewno nasz kochany prezydent odznaczy nas medalami za ww działania w stanie wojennym.Nie badz ciagle anonimem toż to szlachetny uczynek zrobilismy z ekstremą!

 4. co prawda to prawda

 5. Solidarność tak Kowalska nie!!!