Kierujący Orkiestrą SONUS dyrygent i kompozytor Michał Janocha poprosił władze Łowicza o wsparcie finansowe, które umożliwiłoby orkiestrze funkcjonowanie w Łowiczu na w pełni profesjonalnym poziomie.

Sonus koncert letni2015/archiwum NŁ
Sonus koncert letni2015/archiwum NŁ

Michał Janocha zabrał głos na sesji Rady Miejskiej 27 września, zaznaczając, że przez 7 lat orkiestra otrzymywała od Urzędu Miejskiego i Łowickiego Ośrodka Kultury wsparcie, za które jest wdzięczny.
Koncert 1 września miał być pożegnaniem SONUS z Łowiczem, ale po wielu prośbach od słuchaczy, postanowili jeszcze spróbować. Orkiestra do dalszego funkcjonowania potrzebuje jednak przeniesienia działalności na wyższy, zupełnie profesjonalny poziom, co generowałoby koszty ok. 70-80 tys. zł rocznie.

Jeśli uzyskałaby takie wsparcie mogłaby grać co roku trzy koncerty – oprócz granego do tej poty co roku letniego, także muzyki poważnej oraz noworoczny.

Na sesji nie było żadnej dyskusji na ten temat. Na odpowiedź władz miejskich trzeba poczekać.

1 komentarz

  1. Czy w tym kraju warto rozwijać talent muzyczny skoro potem nie da się z tego utrzymać rodziny? Taka orkiestra powinna być instytucją, a muzycy powinni mieć etaty. Być może się mylę, ale wykształcenie muzyczne to bardzl duży koszt. I po co to wszystko, żeby grać dorywczo za marne grosze a na chleb zarabiać na budowie? Bardzo się cieszę, że Sonus zostaje i życzę wielu sukcesów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.