Podopieczni trenera Dawida Ługowskiego mają za sobą dwa kolejne sparingi rozegrane podczas obozu w Ustroniu Morskim. W piątek, 3 sierpnia 2018 roku Pelikan-2003 Łowicz zagrał z KKPN Bałtyk Koszalin, remisując 1:1, zaś w niedzielę, 5 sierpnia, spotkanie z zespołem UKS SMS Łódź również miało wyrównany finał  i zakończyło się wynikiem 2:2.

Fot.: MUKS Pelikan Łowicz.

Dwa remisy w dwóch sparingach to dobry rezultat, zwłaszcza, że rywale należą do wymagających przeciwników. W meczu z Bałtykiem biało-zielonym udało się tylko raz skutecznie umieścić piłkę w bramce drużyny z Koszalina, choć nie była to tylko jedna przeprowadzona akcja. W 30. minucie meczu łowiczanie stracili bramkę i wynikiem 0:1 zakończyli pierwszą połowę, ale po przerwie odrobili stratę. Autorem wyrównującego gola był Krzysztof Kłos w 72. minucie gry.

Mecz z UKS SMS Łódź przyniósł więcej goli, ale również zakończył się remisem. Łowiczanie odważnie podeszli do groźnego rywala i dobrze poradzili sobie na boisku. Już w 3. minucie Marcel Wnuk oddał skuteczny strzał po ataku pozycyjnym w długi róg bramki. Dopiero w 38. minucie łodzianie doprowadzili do remisu.

W drugiej połowie pierwsi podwyższyli wynik gracze SMS, a bramka padła po rzucie karnym. Biało-zieloni długo nie mogli wyrównać, choć szanse ku temu stwarzali. W ostatniej chwili, już w doliczonym czasie gry, po pięknej, szybkiej akcji, wymagającej przebiegnięcia prawie całego boiska przez Wnuka, który dograł do Jonatana Politowicza, a ten skierował ją skutecznie do bramki SMS, łowiczanie uzyskali remis.

Wnuk po ataku pozycyjnym uderzył po długim rogu, w ostatniej minucie meczu, prawie równo z gwizdkiem po rzucie rożnym przeciwnika, po przebiegnięciu całego boiska

 – Jesteśmy na obozie w Ustroniu Morskim. Trenujemy od wtorku, jak tylko przyjechaliśmy, a od środy dwa razy dziennie. Warunki treningowe mamy dobre, bo rano trenujemy na boisku naturalnym, po południu na boisku sztucznym. Dwa sparingi rozegraliśmy. Pierwszy z Bałtykiem Koszalin z fajnym zespołem. Natomiast ustawił się defensywnie, licząc na kontrę, więc mogliśmy przećwiczyć nasz atak pozycyjny. Wyglądało to dosyć solidnie, choć długo nie mogliśmy bramki strzelić. W końcu się udało na 1:1. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale się nie udało wykorzystać. Zespół przeciwny też wyprowadzał bardzo dobre kontrataki. Natomiast w niedzielę graliśmy z SMS łódzkim, zespołem który spadł z Centralnej Ligi Juniorów, jakby skończyła im się ta liga i musieli wrócić do tego rocznika wraz z Bełchatowem. Zespół SMS wyszedł na dwie jedenastki, zespół, który jak wiadomo jest jednym najlepszym  w województwie w tym roczniku i po ciężkiej pracy chłopcy zagrali bardzo dobre spotkanie. Mecz był otwarty. Zespół SMS nie grał defensywnie, tylko ofensywnie. My natomiast fazami graliśmy pełnym pressingiem, fazami ustawialiśmy się na kontratak i dzięki temu strzeliliśmy dwie bramki. Mieliśmy jeszcze kilka okazji, ale nie wszystko wyszło. Pierwsza bramka wpadła po ataku pozycyjnym, druga po rzucie rożnym przeciwnika. Mieliśmy całe boisko do przebiegnięcia i cieszę się, że w takim tempie rozegraliśmy tę akcję. Marcel Wnuk dograł, po przebiegięciu około 60 metrów, prawą nogą do Jonatana Politowicza, który ładnie strzelił bramkę na 2:2. Dwa pozytywne sparing. Jeszcze przed wyjazdem, we wtorek, gramy z Kotwicą Kołobrzeg. Przyjadą do nas na sparing i to będzie już ostatni mecz, który zakończy obóz. Cieszę się z pracy, z zespołu. Mamy niewielkie kontuzje, ale to tylko zbicie mięśnia, a tak to chłopcy pracują bardzo mocno i jestem optymistycznie nastawiony do sezonu, bo tutaj wykonują bardzo dobrą pracę – opowiedział ocenił trener Ługowski.

Sparingi:
KKPN Bałtyk Koszalin MUKS Pelikan-2003 Łowicz 1:1 (1:0); br.: Krystian Glama (30) – Krzysztof Kłos (72).
Pelikan-2003: Kacper Olesiński – Jonatan Politowicz, Piotr Lisicki, Bartosz Wojciechowski, Mateusz Kołaczyk – Marek Piekacz, Kacper Ledzion, Jan Zagajewski, Marcel Frątczak – Paweł Graczyk, Marcel Wnuk. Na zmiany wchodzili: Mikołaj Pietrzak – Kacper Kosmowski, Jakub Sikora, Szymon Dębski, Adam Kosiacki, Oskar Pęśko i Krzysztof Kłos.

MUKS Pelikan-2003 ŁowiczUKS SMS Łódź 2:2 (1:1); br.: Marcel Wnuk (6) i Jonatan Politowicz (80+1) – (38) i (70 karny).
Pelikan-2003: Oskar Pilny – Jonatan Politowicz, Piotr Lisicki, Bartosz Wojciechowski, Mateusz Kołaczyk – Kacper Ledzion, Kacper Olak – Marcel Wnuk, Jan Zagajewski, Krzysztof Kłos – Paweł Graczyk. Na zmiany wchodzili: Maciej Mionsek – Jakub Sikora, Szymon Dębski, Adam Kosiacki, Kacper Kosmowski i Marek Piekacz.

Sparingi MUKS Pelikan-2003 Łowicz:
2018.08.07 (wt), godz.12.30: AP Kotwica Kołobrzeg MUKS Pelikan-2003 Łowicz, Ustronie Morskie
2018.08.11 (s), godz.12.00: AP Talent Warszawa MUKS Pelikan-2003 Łowicz
2018.08.14 (wt), godz.16.00: MUKS Pelikan-2003 Łowicz – GKS Ksawerów
2018.08.18 (s), godz.15.00: MUKS Pelikan-2003 Łowicz – KS Stal-2002 Głowno

1. kolejka I liga wojewódzkiej juniorów młodszych B2 (2018.08.25-26):
LKS Ceramika Opoczno – MUKS Pelikan-2003 Łowicz
ŁKS Łódź – AKS SMS Łódź
UKS SMS Łódź – GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra
UKS Warta Sieradz jr – GKS Bełchatów SA

1. GKS Bełchatów SA (s) 0 0 0-0
UKS SMS Łódź (s) 0 0 0-0
ŁKS Łódź (1) 0 0 0-0
AKS SMS Łódź (2) 0 0 0-0
MUKS Pelikan-2003 Łowicz (3) 0 0 0-0
UKS Warta Sieradz jr (4) 0 0 0-0
LKS Ceramika Opoczno (b) 0 0 0-0
GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra (b) 0 0 0-0


2. kolejka I liga wojewódzkiej juniorów młodszych B2 (2018.08.29):
MUKS Pelikan-2003 Łowicz – ŁKS Łódź
GKS Bełchatów SA – LKS Ceramika Opoczno
GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra – AKS SMS Łódź
UKS SMS Łódź – UKS Warta Sieradz jr

Fot.: MUKS Pelikan Łowicz.
Fot.: MUKS Pelikan Łowicz.
Fot.: MUKS Pelikan Łowicz.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.