Spektakl „Tylko to, co zrobić należało” w reż. łowiczanki Agnieszki Wąsikowskiej został nominowany w plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku 2018”, który już po raz dwunasty zorganizowało Muzeum Historii Polski we współpracy z Biblioteką Narodową.

Plebiscyt ten ma honorować twórców i organizatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku, promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą. Plebiscyt przebiega w dwóch etapach. W pierwszym jury wybrało po pięć projektów w kategoriach: „Wystawa”, „Wydarzenie” oraz „Edukacja i multimedia”.

Spektakl „Tylko to, co zrobić należało”, za którego reżyserię i dramaturgię odpowiada łowiczanka Agnieszka Wąsikowska, został nominowany w kategorii „Wydarzenie”. Instalacja dokumentalna została zrealizowana w dawnej willi Żabińskich na terenie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Opowiada historię domu Antoniny i Jana Żabińskich, którzy w trakcie II wojny światowej ukrywali tam Żydów.

O tym, który projekt zwycięży w każdej kategorii, zdecydują internauci biorący udział w ogólnodostępnym głosowaniu. Głosować można do 15 maja poprzez stronę: www.whr.muzhp.pl . Ogłoszenie laureatów plebiscytu nastąpi 3 czerwca w Pałacu Rzeczpospolitej w Warszawie.

A to nasze wcześniejsze publikacje na temat Agnieszki Wąsikowskiej, jej twórczości i realizowanych projektów.

Wraca spektakl w reżyserii Łowiczanki

Agnieszka Wąsikowska: w reżyserii odnalazłam siebie

“To miasto to moja opowieść” – spektakl na strychu ŁOK

Jesteśmy przynętą, kochanie! – na początek warsztatów

2 komentarze

  1. Mamy głosować na spektakl, którego nie widzieliśmy? Trochę to dziwne.

    • Można głosować na ideę zrealizowania spektaklu o historii Żabińskich, którą do tej pory szerzej przedstawili tylko Amerykanie. Nie sam spektakl. Można głosować na pomysł zrobienia spektaklu site-specific, który sprawia, że więcej osób odwiedza Willę i więcej osób poznaje historię Żabińskich. Chodzi o wybór spośród przedstawionych – jak piszą organizatorzy – najlepszego/ najciekawszego pomysłu, który przyczynia się do promocji historii Polski. Dobrego dnia!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.