Za nami dzień przesłuchań konkursowych organizowanego przez Bibliotekę Publiczną i Dom Kultury w Zdunach Festiwalu Piosenki Polskiej Zduńskie Ogniki. Dzień bardzo intensywny, bo przesłuchano przeszło 70 wykonawców w pięciu kategoriach wiekowych.

fot. Tomasz Matusiak
fot. Tomasz Matusiak

Występy oceniali profesjonalni muzycy związani z najważniejszymi instytucjami na kulturalnej mapie Łodzi: Barbara Słabicka, Janusz Kwiatkowski i Krzysztof Raczyński. Ich werdykt poznamy dopiero w niedzielę, kiedy też – na godzinę 15 – planowany jest koncert galowy.

Na jutro z kolei przewidziane są warsztaty wokalne z Justyną Panfilewicz, a także przygotowania do koncertu galowego i nauka piosenki festiwalowej, do słów i muzyki Ewy Smerckej, dyrektorki Domu Kultury w Zdunach.

– Jestem pod wielkim wrażeniem poziomu innych wykonawców, szczególnie tych w kategorii 13-15 lat, słuchałam ich z opadającą szczęką – przyznała w rozmowie z nami Joanna Pawłowska ze Zgierza, która w kategorii powyżej 19 lat zaśpiewała “Szybę” z musicalu “Metro”. Co ciekawe – bezpośrednio przed nią na scenie śpiewała też jej mama, a w festiwalu wziął udział także kuzyn – jak widać to bardzo uzdolniona wokalnie rodzina.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.