Zespół Varius Manx z wokalistką Kasią Stankiewicz będzie gwiazdą tegorocznego Święta Głowna, w sobotę 24 sierpnia. Z utworami z najnowszej płyty i starszymi kompozycjami artyści wystąpią w Głownie w sobotę o godz. 20.00.

Wcześniej, od godz. 18.30 na scenie święta miasta koncert da zespół Top Girls, a o 22.00 wystąpi zespół disco polo Extazy. Wieczór zakończy dyskoteka z DJ, która potrwać ma do północy.

Święto Głowna to także Rodzinny Eko-Piknik organizowany w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego, który potrwa od godziny 14.00 do 19.00.

Na uczestników plenerowej imprezy czekać będą także członkowie i wolontariusze TPZ „Arkadia”, kwestujący na stoisku na rzecz podopiecznych miejskiego schroniska dla zwierząt oraz organizujący zabawy dla dzieci. Na miejscu będzie tez można skorzystać z porad behawiorystki dla właścicieli czworonogów.

Tego samego dnia, w sobotę 24 sierpnia, na Mrodze odbędzie się XIX już edycja ekstremalnego spływu kajakowego – Mroga Trophy. Podsumowanie spływu i wręczenie nagród odbędzie się w trakcie Rodzinnego Eko-Pikniku.

Wszystkie wydarzenia tegorocznego Święta Głowna tradycyjnie odbywać się będą na terenie rekreacyjnym nad zalewem Mrożyczka przy ul. Zgierskiej. Ulica ta będzie wyłączona z ruchu kołowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Piątkowską do skrzyżowania z ul. Złotą.

13 komentarzy

 1. Gdzie odbędzie się impreza gdzie będą grać zespoły

  • Elżbieta Woldan-Romanowicz

   “Wszystkie wydarzenia tegorocznego Święta Głowna tradycyjnie odbywać się będą na terenie rekreacyjnym nad zalewem Mrożyczka przy ul. Zgierskiej”

 2. a kiedy będą wyniki konkursu fotograficznego?

  • Podobno Emil Snużka zdobyl 3 pierwsze nagrody za cudowne wrecz zdjecia sinic w zalewie. Dzieki cudownej metodzie oczyszczania zaproponowanej przez superoskiego Emila w tym roku mozliwa byla kąpiel w zalewie aż przez kilka dni wakacji. Dziekujemy Ci Emil,chcemy wiecej eko oczyszczania. Pozdrawiam Cie

   • śmiechłam srogo, nie powiem xD

   • Panie Anonim kimkolwiek jesteś świetnie Ci idzie krytykowanie ale przyznaj się że o ochronie wód i tym dlaczego pojawiają się zakwity sinic nie masz pojęcia. Próby uratowania Mrożyczki od całkowitej eutrofizacji będą trwały do skutku ale potrzebni są ludzie którzy będą wspierać tego typu działania a nie tylko krytykować. Zakwit sinic trwał kilka dni a wyniki badań pokazują że jest znacząca poprawa ale dlaczego nadal sanepid nie wydał pozwolenia na kąpiel…? Krytykować najłatwiej ale jeśli chcesz podjąć się merytorycznej dyskusji to proszę o telefon 665 015 955 – chociaż i tak wiem że nie zadzwonisz i nadal będziesz Anonimem

   • Pan Anonim krytykuje pana anonima. Od tego sa komentarze by sobie komentowac. Nie Ty bedziesz mi mowil co moge a co nie. Piszesz tutaj o znaczacej poprawie tylko co to kogo obchodzi skoro przez 3/4 wakacji byl zakaz kapieli. Mowie tylko ze to bylo do przewidzenia,rok temu pisalem ze znowu bedzie to samo i bylo. To ze sa potrzebne dzialania jest oczywiste ale zadne eko oczyszczanie nie pomoze,nie zmniejszy zamulenia i nie poprawi czystosci i przejrzystosci tej wody w znaczacym stopniu. Poopowiadaj o tej poprawie rodzicom dzieci ktore mogly tylko pomarzyc o kapieli w te wakacje. Moze chcesz sie zalozyc ze za rok powtorka? Znowu napiszesz ze nie wolno krytykowac zapewne. Zycze szczescia i obym sie mylil bo oboje chcemy tego samego tyle ze ja kitu nie wciskam i oceniam efekt a jaki jest to wystarczy sprawdzic kolor flagi i wszystko jasne. Pozdrawiam i bez urazy

   • Pomarzyć o kąpieli? Przecież nawet bez sinic ta woda to zupa rybna i syf. Nie wiem kto normalny chciałby się kąpać w tym bagnie. Jak patrze na zdjęcia gdzie rodzice wpuszczają kilkuletnie dzieci w ten muł to aż mnie trzęsie.

   • Może to wina cmentarza?

   • tego cmentarza na którego miejscu wykopano jezioro

   • Emil Snużka

    Przepraszam że nie dodałem nazwy. Oczywiście piszę Emil Snużka. Panie Anonim cieszy mnie że mieszkańcy się interesują problemem zanieczyszczenia zalewu. Żeby jakość wody się poprawiła trzeba szukać problemu u źródła. Proszę sobie poczytać o tym jak katastrofalne dla środowiska mają skutki nierozważnego stosowania nawozów sztucznych i pestycydów, które wraz z deszczem trafiają mi. do Mrożyczki. Kolejna sprawa to niewydolność systemu kanalizacyjnego i niestety nielegalne wylewanie fekalii. Jeszcze długa droga zanim będziemy mogli się pochwalić czystą wodą w rzece i zalewie. W tym roku będziemy organizować spotkanie otwarte z dr Sitarkiem, zapraszamy serdecznie.
    Przykro nam że kąpielisko było zamknięte przez praktycznie całe wakacje, sam czytałem wyniki badań i okazało się, że pomimo braku sinic kąpielisko nie zostało otwarte. Na to nie mam wpływu. Ja jestem tylko zwykłym człowiekiem, który próbuje coś zrobić dla mieszkańców.

  • AnonimElka

   Wyniki konkursu będą o godzinie 18 przed koncertem TOP GIRLS.

  • ANONIM tez trzeba wpisac w okienko “imię” panie EMILU (tak tylko sobie pomyslalam ile tu “znanych” mieskzancow lubi sobie poanonimowac hehe)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.