Mamy pierwsze, nieoficjalne wyniki wyborów na burmistrza Łowicza. Zdecydowanie prowadzi dotychczasowy burmistrz Krzysztof Kaliński.

Obwodowa komisja wyborcza nr 19 na Bratkowicach w Łowiczu, fot. ilustracyjne
Obwodowa komisja wyborcza nr 19 na Bratkowicach w Łowiczu, fot. ilustracyjne

Pierwsze wyniki pochodzą z obwodowej komisji nr 3, która mieści się w Przedszkolu nr 5 przy ul. Chełmońskiego w Łowiczu.

Na Krzysztofa Kalińskiego oddano tam 306 głosów, na Pawła Kolasa – 116, Mariusza Siewierę – 101 głosów, Michała Sobczaka – 77, Jakuba Wolskiego – 150 głosów.

Wyniki z innych komisji obwodowych podajemy w kolejności ich uzyskania:

Komisja nr 13 w Szkole Podstawowej nr 4:
K. Kaliński – 232 głosy, P. Kolas – 50, M. Siewiera – 189, M. Sobczak – 80, J. Wolski – 79

Komisja nr 2 w Szkole Podstawowej nr 3 na Korabce:
K. Kaliński – 241 głosów, P. Kolas – 57, M. Siewiera – 121, M. Sobczak – 50, J. Wolski – 129

Komisja nr 22 w szpitalu w Łowiczu:
K. Kaliński – 4 głosy, P. Kolas – 0 głosów, M. Siewiera – 1 głos, M. Sobczak – 0 głosów, J. Wolski – 1 głos

Komisja nr 14 w “Medyku”:
K. Kaliński – 281 głosów, P. Kolas – 75 głosów, M. Siewiera – 123 głosy, M. Sobczak – 61 głosów, J. Wolski – 139 głosów

Na tę chwilę – po uzyskaniu wyników z 5 spośród 23 komisji procentowo wygląda to tak:
K. Kaliński zdobył 39,95% głosów, P. Kolas – 11,19%, M. Siewiera – 20,09%, M. Sobczak – 10,06%, J. Wolski – 18,7%.

Oznacza to, że druga tura wyborów jest niemalże pewna, ponieważ niewielkie szanse są na to, że któryś z kandydatów uzyska powyżej 50% głosów.

Kolejne wyniki

Komisja nr 18 na Bratkowicach:
K. Kaliński – 258 głosów, P. Kolas – 57 głosów, M. Siewiera – 107 głosów, M. Sobczak – 55 głosów, J. Wolski – 105 głosów

Komisja nr 19 na Bratkowicach:
K. Kaliński – 254 głosy, P. Kolas – 53 głosów, M. Siewiera – 115 głosów, M. Sobczak – 67 głosów, J. Wolski – 154 głosów

Komisja nr 21 na Górkach:
K. Kaliński – 226 głosy, P. Kolas – 57 głosów, M. Siewiera – 106 głosów, M. Sobczak – 55 głosów, J. Wolski – 84 głosów

Komisja nr 7 w SP1:
K. Kaliński – 185 głosów, P. Kolas – 90 głosów, M. Siewiera – 77 głosów, M. Sobczak – 39 głosów, J. Wolski – 147 głosów

Komisja nr 17 (OSiR II):
K. Kaliński – 254 głosy, P. Kolas – 55 głosów, M. Siewiera – 117 głosów, M. Sobczak – 73 głosów, J. Wolski – 137 głosów

Komisja nr 20 (przedszkole na Górkach):
K. Kaliński – 189 głosów, P. Kolas – 58 głosów, M. Siewiera – 110 głosów, M. Sobczak – 65 głosów, J. Wolski – 109 głosów

Komisja nr 9 (przedszkole przy ul. Sikorskiego):
K. Kaliński – 264 głosów, P. Kolas – 67 głosów, M. Siewiera – 115 głosów, M. Sobczak – 53 głosów, J. Wolski – 111 głosów

Są to wyniki nieoficjalne.

Pierwsze wyniki wyborów w Łowiczu
Pierwsze wyniki wyborów w Łowiczu

Nasz film z otwarcia urny wyborczej w jednej z komisji:

56 komentarzy

 1. Łowicz miał szanse na zmiany, nie skorzystał z oferty ludzi wykształconych, kompetentnych w zarządzania miastem, wystarczyło pojąc na targowice, wycałować obrzydliwymi wąsiskami , dać podwyżki budżetowce, nagrody w szkołach, odbyć kampanie obietnic na zebraniach osiedlowych i poszło. lud kupiony. Stary układ pozostanie, ale mam nadzieję, że weszło kilka osób z opozycji, mam nadzieję, że 14 radnych będzie w opozycji będą wreszcie tego nieobliczalnego człowieka torpedować i nie udzielą absolutorium po wykonaniu budżetu za 2017 rok.

 2. Miasto miało szansę na zmianę, miało szansę wybrać rozsądnego człowieka ale oczywiście agitacja pedofili z ambon 9 kościołów przyniosła wspaniały rezultat. Gratulacje drodzy Łowiczanie po raz kolejny zmarnowaliście szansę na polepszenie swojego bytu i udowodniliście , że nie macie ambicji bycia niczym więcej niż zapchlonym elektoratem PIS-u i dojną krową zbrodniczej instytucji zwanej Kościołem Katolickim utrzymywanym z Waszych podatków. Jeszcze raz gratuluje i życzę samych sukcesów z nową (starą) władzą.

 3. W komisjach powinni dać zarobić bezrobotnym a nie swojej rodzinie i swoim urzedasom podobno jedna osoba miała prawo wyjść a jak byłem w komisji siedziały tylko dwie

 4. Niech Kalinski utrzyma swoje dzieci z pensji jakie się zarabia w miejscach pracy,które powstały za jego kadencji(o ile takie sa,poza znajomkami)to zobaczy ile zrobil dla mieszkańców i ze wstydu sam odejdzie jak ma odrobine honoru!

 5. Lepiej niech się zainteresuja kto w komisjach siedzi to zaraz Kalinskiemu poparcie spadnie,przed lokalami kilkumetrowe plakaty z jego wizerunkiem,czy to nie jest łamanie ciszy wyborczej?Trzyma się interesowna klika wszelkimi sposobami bo kto by im i ich rodzinom zapewnial stolki,przetargi itp.Pracy w urzędach nikt spoza rodzin i znajomych kliki nie dostal od lat,ci co robili przekręty tez nic za to nie mieli

 6. Dramat! Przepraszajcie i Spier…cie. Jak mozna głosować na kogoś, kogo promuje naczelny kłamczuch RP Matołusz?

  • Dramat to będą kolejne lata w starym układzie. Wystarczy popatrzeć na listy ŁnŁ… Jak się wystawia do rady powiatu byłą dyrektorkę wybraną bez konkursu którą podwładna oskarżalyła o mobbing to co się kryje na innych listach? To szczyt bezczelności i pokazywanie mieszkańcom że niektórym można wszystko. W tym przypadku mniejsze zło to rozbicie starych układów i głos na Wolskiego.

 7. Brawo Kuba!!!
  Druga tura Twoja. Trzymamy mocno kciuki!

 8. Kalińskiemu w drugiej turze wystarczy że zaprosi Wolskiego na debatę. Sam się wtedy nasz kolega z PIS znokautuje obojętnie czy przyjdzie czy nie

 9. nareszcie wolski stanie do debaty….:)

 10. No i to mi się podoba, wygra król Świata i Łowicz stanie się miastem międzygalaktycznym. Pozderki

 11. PIS mieszkania spułdzielcze za symbolikę jeśli sobie wykukiłeś to przecież miałeś bo nie przechlałeś. A ja nie mam przyszły burmistrz ma mi zapewnić warunki życia w tym miescie. Nie mam i obiecuje , ze nie bedę miał więdz dajcie. Nie chodzę na glosowania bo trzeba by się było wysilić ale jestem za taaaakim burmistrzem . proszę spełnić me życzenia. Jestem więdz wymagam. I jeszcze dajcie mi władzy bo ludzie na mnie za malo pracuja.

 12. Emeryci pobierają własne pieniądze i tak wara. A nieudacznicy czekają na czyjeś. Ze skarbonki wspólnej. Nigdzie na świecie to nie zaświeciło pozytywem. Rozwój zguby. Pokoleniowa instrukcia obsługi. Kandydaci do władzy niech myślą o rozwoju. Tylko wiadomo kto kandyduje. To dla nich za trudne. Władza kpiny i nie paktuje z PO.

 13. a bedzie 2 tura…..

 14. Ja jestem zadowolona, prowadzi mój kandydat. Zarzuty że zmęczony? To jaki ma być? Robi swoje, inny by lepiej nie zrobił. I przy tym musi się jeszcze użerać z roszczeniową i pyskatą gawiedzią. A od emerytek wara. One klepią biedę, nie ciągną bezwstydnie z budżetu 500 plus, to dobrze, że miasto umożliwia im zrzeszanie się.

 15. W tym mieście jest wybór między cwaniakiem a bezradnym kto jest rozsądnym kandydatem.
  Nasza historia samorządowa jest jaka jest. Wcześniej wybór innego wybitniaka to porażka.
  Kto głosuje na plakaty. Każdy polityk to bajerant. Znajomi i rodzina na posadki. Elektoraty które zamierzają pieniądze rozdawać na mieszkania komunalne i przydział a potem własność + 500 mops + 500 dodatek mieszkaniowy + 500 miska + bo się należy bo ja … ku czemu kierunek. To rozwój miasta … czego Uczciwość .
  Takie Prezenty za co kandydaci rodem z armii czajek narkomani itp. jako elita w waszych skłdach.

 16. Kaliński burmistrzem , w drugiej turze wygra bezapelacyjnie . Wolski , Siewiera ,Sobczak prezentują to samo. Jedynie Kolas proponował nam coś innego. Niestety ludzie nie dorośli do idei wolnościowych .

 17. Yes Yes Yes, czekam na nowe parki i ławeczki, żebyśmy mieli gdzie na bezrobociu “rozwijający się” Łowicz podziwiać.

 18. Aż się serce kraja… Co wy żeście uczynili z tą Krainą…?

 19. Jeśli będzie jak było to kolejne 5 lat napizgany alkoholik będzie mógł bezkarnie autem do domu jeździć.. ..chwała wam Łowiczoki.

  Łowiczak.

 20. No może Kalinski przejrzy na oczy i ziemi więcej nie bedzie wyprzedawał ziem w końcu Krajewskiego i mu butow czyścił nie będzie bo tamten Wolskiego promował… Choć już pewnie nie ma co już mu oddawać… Ostatnie cztery do emerytury to już mu wszystko jedno…

 21. Niestety ale kolejne 5 lat nic nie ruszy w mieście do wyborów.

 22. W sumie nie mieszkam w Łowiczu , ale to szkoda że Kaliński ma takie poparcie, zrobił kilka nieudanych dróg a ludzie się bali że jak będzie ktoś inny to ich wcale nie będzie chyba ,

  • Mariusz, rzeczywiście Piłsudskiego i Dmowskiego to nieudane drogi. W sumie chyba nie mieszkasz w Łowiczu. A szkoda. Gorąco polecam Zgierz i artykuł w Fakcie pt. Układ zgierski.

   • Nie broń tak tego starego zmęczonego nieudacznika przejrzyj na oczy. Nie jest dobrze. Rozumiem wybory emocje wybieramy kibicujemy trzymamy kciuki ale tu chodzi o miejsce gdzie mieszkasz z rodziną wychowujesz dzieci wnuki budujesz dobrobyt swojej rodziny odpoczywasz.
    Więc się otrząśnij i zacznij myśleć.

 23. Masakra i znów będzie pierdzial w stolek i nic nie robił. Dobrze ze juz tam nie mieszkam.

 24. Wolski pokazał tylko, że wystarczy obiecać kolejne plusy a nygusy same pójdą głosować. Z plusów zostaną tylko: plus jeden kościół i plus przy podatkach, a reszta to będą minusy w takim przypadku.

 25. Jeśli by się to potwierdziło to w nawiązaniu do debaty…. czasami lepiej nie przyjść i nic się nie odezwać wydać się głupkiem niż przyjść odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości

 26. Jak Kaliński wygra, to trzeba emigrować z Łowicza.

 27. No ale to tylko jeden okręg poczekajmy kto w ratuszu będzie zasiadał, … w sumie wszystko jedno , każdy martwi się i tak tylko o siebie

 28. Siewierze nie pomogło że wywiesił najwcześniej i najwięcej swoich wizerunków

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.