Wczoraj, 21 marca, w pierwszy dzień wiosny obchodzony przez młodzież jako „dzień wagarowicza”, łowicka policja w ramach ogólnopolskiej akcji „NIELAT” zwracała szczególną uwagę na grupki młodych ludzi poruszające się po mieście w czasie zajęć lekcyjnych.

Policja. Zdjęcie zastępcze NŁ
Policja. Zdjęcie zastępcze NŁ

Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu Urszula Szymczak powiedziała nam, że mimo, iż młodzieży tego dnia na ulicach miasta było więcej niż w inne dni tygodnia, dzień wagarowicza okazał się wyjątkowo spokojny, nie ujawniono przypadków spożycia alkoholu, ani poważnych incydentów z udziałem młodych ludzi.

Mundurowi wylegitymowali 55 młode osoby, w tym 48 nieletnich, ujawnili 43 przypadki zagrożenia demoralizacją (młodzież paliła papierosy), bądź przebywała na wagarach. Podczas działań skontrolowane zostały 33 miejsca gromadzenia się młodzieży, takie jak parki, skwery, pustostany, rejony leśne i przyszkolne.

Oprócz patroli aktywny był tego dnia też policyjny Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, którego funkcjonariusze przeprowadzili z nieletnimi rozmowy profilaktyczne.

Komentowanie nie jest możliwe.