Dzisiaj, w środę 26 września, powinna być już ciepła większość kaloryferów w 123 blokach Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Spółdzielnia zaleca ustawienie zaworów na maksymalne grzanie
Spółdzielnia zaleca ustawienie zaworów na maksymalne grzanie

Spółdzielnia zdecydowała o zleceniu dostaw ciepła wczoraj w godzinach popołudniowych.– Wydaliśmy stosowną dyspozycję do Zakładu Energetyki Cieplnej. Dzisiaj od rana ruszyło ogrzewanie – dowiedzieliśmy się w spółdzielni.

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego mieszkańcy proszeni są o odkręcenie zaworów termostatycznych na kaloryferach. Jest to związane z potrzebą uzupełniania wody w sieci centralnego ogrzewania oraz ma zapobiegać zapowietrzaniu się kaloryferów w pierwszych dniach po włączeniu ogrzewania. Uruchamianie ogrzewania może być rozciągnięte w czasie z uwagi na konieczność regulacji niektórych zaworów bądź też ewentualne usterki sieci.

Warto już teraz, a najpóźniej po południu, odkręcić zawory termostatyczne – ustawić pokrętło w pozycji „5” (maksymalne grzanie) na wszystkich kaloryferach w mieszkaniu.

– Najlepiej by kaloryfery były tak odkręcone przez najbliższe dwa dni. Zapobiegnie to zapowietrzeniu oraz rozgrzeje blok – powiedziała nam księgowa ŁSM Barbara Osica.

W ubiegłym roku spółdzielnia włączyła ogrzewanie 18 września, a w latach jeszcze wcześniejszych odpowiednio 28 września i 1 października.

Dzienny koszt ogrzewania wszystkich budynków ŁSM to kilka tysięcy złotych.

4 komentarze

  1. Brak stanowczości i nieugiętości – garstka narodu wpadła do ŁSM i już ze strachu włączyli ciepło. Po prostu “demokracja”. Ciekawe czy ci, którzy tak krzyczą, że zimno – gdy na dworze jeszcze jest ciepło, opłacą rachunki tym, którzy tego ciepła z kaloryferów jeszcze nie chcą. Żenada. Celowa zagrywka z automatycznymi termostatami.

  2. oj już się Duda za to weźmie

  3. Rozciągnięcie w czasie… mam małe dziecko a w mieszkaniu 19 st. Oczywiście spółdzielnie zaskoczyło zimno i najpierw trzeba sprawdzić czy nic nie jest uszkodzone…

    • Bez przesady. Cieplo już dochodzi. Piszesz, że masz 19 stopni. I wystarczy. Może odkręcić ci kaloryfery? Ludzie, nie narzekajcie na wszystko.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.