Od Dni Łowicza, czyli od soboty, wszyscy chętni, a szczególnie dzieci, mogą skorzystać z odkrytych basenów na terenie za Pływalnią Miejską przy ul. Kaliskiej.


Po trzech dniach pracownicy obsługi szacują, że korzysta z nich mniej więcej 130 osób dziennie, ale liczą, że to dopiero początek .
Przypomnijmy, że do dyspozycji są dwa baseny o głębokości 0,6 m i 1,2 m i wymiarach 12,5 x 6,5 metra, piaskownica i boisko do gry w siatkówkę plażową. Za dodatkową opłatą (5 zł) można wypożyczyć parasol lub leżak.

Z basenów otwartych można korzystać codziennie w godzinach 10-18 (od 18 do 20 czynna jest natomiast kryta pływalnia). Może się to zmienić w razie pogorszenia pogody – wtedy dłużej będzie czynna pływalnia kryta.

Koszt to 8 zł od osoby (na cały dzień). Tylko połowę tej ceny zapłacą dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat, posiadacze Karty Dużej Rodziny 3+ i Karty Seniora, renciści i emeryci. Dzieci do 7 roku życia mogą korzystać z otwartych basenów za darmo.

 

12 komentarzy

 1. Dziękuję naszej władzy za tak piękny basen z sztuczną falą a do tego ta mega zjeżdżalnia najdłuższa w Polsce a co ja pisze w Europie nawet ta KAMIKADZE w TATRALANDI się kryje

 2. Jadę do Łodzi na Fale są chętni

 3. “Tylko połowę tej ceny zapłacą dzieci i młodzież w wieku 17-18 lat” – cóż, dość wąski przedział i w dodatku nie takie to już dzieci. A co z przedziałem 7 – 17, pełna stawka?

 4. Mój Łowicz taki biedny…
  Bo okradany przez,,swoich”

 5. basenami?

  Basenami? Łowicz ma KJK jako burmistrza już kolejną kadencję. KJK ciągle się czymś chwali. Im więcej się chwali, tym mniej mamy mieszkańców, miejsc pracy, brzydsze centrum miasta (Zduńska, Browarna, etc.), gorszą infrastrukturę, niedoposażony i marny żłobek, podobne przedszkola, szkoły podstawowe również słabo dofinansowane. Za to mamy ciągle jakiś piknik, albo dni miasta z fajerwerkami. Baseny to mają miasta sąsiednie. Łowicz kupił zbiorniki na wodę made in Castorama, ale NŁ jako “pozorny krytyk” władzy oczywiście nawet gó..wno opisze jako sukces KJK.

 6. Znowu trzeba jeździć do Kutna lub Sochaczewa na prawdziwe baseny. Nic nie robi się w Łowiczu, żeby było normalnie. W zasadzie robi się tylko pikniki.

 7. nie lubie gamoni

  duże zainteresowanie wśród małych dzieci a dorośli nie mają gdzie popływać…

  • Dokładnie. Dorośli chcą pływać w normalnym basenie, a nie pluskać się w basenie do kolana. Zanim ktoś napisze, że jest basen kryty to odpowiem: nie da się z niego normalnie korzystać, w weekendy zamknięty, w tygodniu 2 godziny 18-20. Super, ja na 18 ledwie do domu z pracy wracam, czasu zostaje tak mało, że rezygnuje z tej formy rekreacji. Tylko czy o to chodzi? Baseny działają na “zakładkę” to jak to rozumieć? Przelewają wodę z jednego do drugiego?

   • Guźnia całodobowo.

   • Guźnia nie nadaje się do pływania! Po pierwsze syf, po drugie nie jest kąpieliskiem strzeżonym ani nawet legalnym. Szczerze mówiąc jakby ktoś mi proponował Guźnię to jednak wolę własną wannę dla ochłody,a pływanie odpuszczę.Dziwię się, że ktoś chce tam spędzać czas, a zwłaszcza z dziećmi.

   • Przepraszam szanowną, gdyż nie wiedziałem o błękitnej krwi w jej żyłach płynącej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.