Sport

Fot.: Gabriela Czerwińska.

Ruszyły rozgrywki w piłce plażowej

Tradycyjnie już w okresie wakacyjnym, grupa pasjonatów piłki plażowej, pod dowództwem Jakuba Zagórowicza, przy współpracy OSiR w Łowiczu, zorganizowała turniej w tej dyscyplinie sportu.

Złoty chłopak: Cyprian Mrzygłód

Złoty chłopak: Cyprian Mrzygłód

Kolejne złoto do swojej kolekcji dołączył Cyprian Mrzygłód, co stanowi jednocześnie rekord Polski w rzucie oszczepem, podczas trwających w dniach 11-14 lipca 2019 roku Mistrzostw Europy U23 w Gavle.

Fot.: Waldemar Kret.

Miejsca na podium zawodniczek Jedynki

Udany start w Warszawskiej Lidze Lekkoatletycznej mają za sobą zawodniczki UKS Jedynka Łowicz – Malina Wójcik i Bogumiła Czubik. Zawody odbyły się w sobotę, 29 czerwca 2019 roku w Warszawie.

Fot.: SportSiedlce.pl Maciej Sztajnert.

Księżak ponownie w I lidze?

Wszystko wskazuje na to, że fani KS Księżak Łowicz będą mogli kibicować swojej drużynie w nowym sezonie w rozgrywkach pierwszoligowych. Władze klubu złożyły wniosek o “dziką kartę” w rozgrywkach I ligi Polskiego Związku Koszykówki…

Fot.: UKS Pałac Nieborów.

Szlifowanie formy w Spale

Od 23 czerwca do 2 lipca 2019 roku trwało w Ośrodku Wypoczynkowym „Zacisze” w Spale szachowe Zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzika i Juniora. Z naszego powiatu do ekipy najlepszych zawodników województwa dostali się…

Fot.: Paweł A. Doliński.

Pierwszy sprawdzian Pelikana na minusie

Pierwszy sparing mają za sobą podopieczni trenera Mykoli Dremliuka. KS Pelikan Łowicz zmierzył się w sobotę, 6 lipca 2019 roku z pierwszoligowym OKS Stomil Olsztyn. Po dobrej pierwszej połowie, spotkanie zakończyło się ostatecznie przegraną biało-zielonych 2:5 (2:1).

Fot.: Kamil Olewicz.

Debiut w najlepszym stylu Kamila Olewicza

Złoty medalista Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym z roku 2017 – Kamil Olewicz, zadebiutował z sukcesem w nowej konkurencji zdobywając złoty krążek podczas II Mistrzostw Polski w Street Liftingu, które odbyły się w Głogowie…

Fot.: UKS Soccer Kids Łowicz.

UKS Soccer Kids-2011 zakończył udany sezon

Po trzech ostatnich kolejkach, z których dwie zakończył zwycięstwem, a jedną przegrał, zespół UKS Soccer Kids-2011 Łowicz uplasował się ostatecznie w łącznej klasyfikacji rozgrywek skierniewickiej ligi piłki nożnej żaków F1 na miejscu trzecim.

Złoto dla Cypriana Mrzygłóda

Złoto dla Cypriana Mrzygłóda

Cyprian Mrzygłód wywalczył tytuł mistrza Polski w rzucie oszczepem podczas trwających w dniach 29-30 czerwca 2019 roku, 36. PZLA Mistrzostwach Polski U 23 w Lekkiej Atletyce w Lublinie. Jego o rok starsza koleżanka, Sara Rosiak, w konkursie rzutu młotem zajęła miejsce czwarte.

Fot.: GLKS Laktoza Łyszkowice.

Laktoza-2008 na szczycie tabeli na koniec sezonu

Doskonałym wynikiem na koniec sezonu piłkarskiego mogą się pochwalić zawodnicy Laktozy Łyszkowice z rocznika 2008. W rywalizacji ligi okręgowej orlika E1 triumfowali, wygrywając aż dziewięć z dziesięciu rozegranych meczów i jeden remisując. 

Nightskating ulicami Łowicza

Nightskating ulicami Łowicza

Już po raz trzeci po ulicach Łowicza odbędzie się Nightskating, czyli nocny przejazd na rolkach. Impreza wystartuje w sobotę, 29 czerwca 2019 roku, o godz. 20.00 w Parku Mickiewicza, do udziału której zaprasza OSiR i Urząd Miejski w Łowiczu.

Fot: Dawid Sut.

Biesiadne zakończenie sezonu piłkarskiego

MUKS Pelikan Łowicz zakończył sezon rozgrywek ligowych 2018/2019. Impreza, mająca formę pikniku, obfitującego w całą masę atrakcji, odbyła się w poniedziałek, 17 czerwca 2019 roku, na Stadionie Miejskim w Łowiczu przy ul. Jana Pawła II 3.