Running OSP Polesie – klub działający przy straży w Polesiu (gmina Łyszkowice) – już po raz trzeci rozpocznie wakacje od dużej imprezy sportowej, która szczególnie powinna zainteresować miłośników biegania i nordic walkingu. Zaprasza na nią w niedzielę 24 czerwca.

Running OSP Polesie w 2017 roku fot. archiwum NŁ
Running OSP Polesie w 2017 roku fot. archiwum NŁ

W biegu głównym uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km, zaś trasa nordic walking to 3 km. Tak jak w ubiegłych latach przewidziane są jednak także inne dystanse i kategorie wiekowe, w zawodach będą mogły wziąć udział nawet dzieci od lat 3. Wpisowe dla dorosłych to 20 zł, dla dzieci jest za darmo. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i poczęstunek. Dla pierwszej trójki zawodników z każdego biegu przygotowywane są puchary. Zapisywać można się przez stronę internetową www.zapisy.inessport.pl.

Impreza w Polesiu rozpocznie się o godzinie 14. Start grupy nordic walking planowany jest na 14.50, a biegu głównego na 17.30. Wstęp dla widzów jest wolny, będą oni mogli się bawić na festynie, z takimi atrakcjami jak na przykład dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne czy konkursy sprawnościowe dla dzieci.

Klub Running OSP Polesie działa od 2016 roku, powstał z inicjatywy Teresy Antos-Richoz. Jego członkowie biorą udział w wielu różnych biegach w Polsce. Dal przykładu – 22 kwietnia wystawili liczącą 32 osoby reprezentację na Orlen Warsaw Maraton (w tym także silną grupę na pełnym, maratońskim dystansie).

Komentowanie nie jest możliwe.