W piątek, 12 kwietnia, o godz. 19. na Nowym Rynku zebrało się około 250 osób, aby wyrazić swoje poparcie dla nauczycieli. Większość trzymała w rękach żółte kartki z wykrzyknikiem.

Akcja wsparcia strajkujących nauczycieli w Łowiczu. fot. MS

Mieszkańcy miasta, młodzież, rodzice, dziadkowie z transparentami, ale także i dość licznie sami nauczyciele, a wśród nich przewodniczący struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łowiczu Witold Klajs, radny miejski Robert Wójcik i wiceburmistrz Łowicza Mariusz Siewiera, spotkali się aby wesprzeć strajkujących nauczycieli.

– To poparcie jest bardzo potrzebne, aby zobaczyć, że nie jesteśmy sami i że są ludzie, którzy nas wspierają i którzy rozumieją protest, który prowadzimy – powiedziała nam nauczycielka SP 3 Grażyna Rosa-Wüstermann. – Poparcie w ostatnich dniach mamy coraz częściej, chociażby w SMS, które wysyłają do nas rodzice i uczniowie. To dodaje otuchy i nadziei – dodała jeszcze.

Uczestnicy spotkania ułożyli z zapalonych zniczy duży wykrzyknik, przez moment głośno skandowali “Prestiż, Godność, Edukacja”. Po około 40 minutach rozeszli się.

Przypomnijmy, że strajk pracowników oświaty spowodowany jest niesatysfakcjonującym przebiegiem negocjacji i niespełnieniem postulatów związków zawodowych (ZNP i FZZ) ze strony Rządu. Postulaty te to: podwyżka w wysokości 1.000 zł dla pracowników pedagogicznych, większe nakłady na oświatę z budżetu państwa, zmiana oceny pracy nauczycieli, zmiana ścieżki awansu zawodowego i dymisja minister Anny Zalewskiej.

Akcja wsparcia strajkujących nauczycieli w Łowiczu. fot. MS

285 komentarzy

 1. Kluzik-Rostkowska z PO

  „Prawie 60% nauczycieli zarabia 5 tys. zł i my to wiemy….”

  http://pis.org.pl/aktualnosci/kolejne-pusteobietnice-platformy-obywatelskiej

 2. Nawet w tych komentarzach widać,jacy wulgarni są nauczyciele,jakimi epitetami obrzucają ludzi,zero kultury.Zarabiają za dużo w stosunku do godzin i efektów pracy,a z pazerności poniżają rodziców,dzieci i pracujących w innych zawodach.Tacy nie mogą nauczać dzieci.Tylko psychiatria,gdyż jak wychowają swoje?

 3. Pozdrawiam wszystkich,, anonimowych” hejterów…..nauczyciel 🙂

 4. Pozwalniajcie się,wreszcie pracę znajdą ci,którzy nie mieli znajomości i mając solidne wykształcenie pracują za najniższą krajową w innych zawodach.Tak się skompromitowaliście,że strach powierzyć wam dzieci,które zresztą macie gdzieś.My już was nie chcemy.

 5. Wejdź do sklepu gdzie będzie dużo ludzi(nie wiedzących że jesteś nauczycielem,gdyż każdy wie,że mścicie się na dzieciach) i podejmij temat strajku.Zobaczysz za jakie dno pazernych,niedouczonych was mają wszyscy,nawet ci,co mają nauczycieli w rodzinach.Wstydźcie się komukolwiek pokazywać,lepiej zmieńcie zawód,gdyż czego bezczelni idioci nauczą dzieci?

 6. Nauczyciele! Walczcie o swoje i nie przejmujcie się ludźmi, którzy piszą negatywne komentarze, gdyż jak podejrzewam, wielu piszących, to ludzie, którzy boją się o własne stołki. To Wy macie rację, a nie spamujący trollle.

 7. Proponuję akcję: nie obsługujemy strajkujących nauczycieli w sklepach, nie przyjmujemy strajkujących nauczycieli do lekarza, nie wywozimy strajkującym nauczycielom śmieci, nie reperujemy strajkującym nauczycielom samochodów itd itd. Niech zaczną ponosić konsekwencje swojego łajdackiego strajku. Tym bardziej, że finansowo wcale nie mają źle. Gdyby pracowali 40 godzin jak normalni ludzie to dostawaliby: 40/18*2 500 zł = 5 555 zł netto. Kto z Was tyle zarabia?

 8. Ósmoklasiści

  Zarząd ZNP to komunistyczny beton uwikłany w POlityke. Strajk w czasie egzaminów uwłacza godności nauczyciela. HAŃBA

 9. I dziś rano tylko śmieci pozostały, a po sobie powinno się posprzątać!!!!!

 10. Przebierając się za krowy i świnie pokazują,kim są,chociaż nie obrażajmy zwierząt,gdyż one tyle zła dzieciom i Polsce nie wyrządzają,co te nieroby bezmóżdża po mazowieckich i blichu,gdzie zdawało się nawet za torty,a przyjmowany i kończył każdy,aby zapobiec likwidacji uczelni

 11. Żal im 500 zł.na dzieci,to po co sami je biorą,żal im na krowy i świnie,to niech sami się wezmą za hodowlę,to sobie dorobią,zresztą niejeden mieszka na wsi i skorzysta.Ale lepiej dostawać za sztuczne podtrzymywanie strajku,niech wszyscy zostaną posłami,to rozkradną to,co PO-PSL jeszcze nie zdążyło.Zwolnić nierobów oglądających się tylko na prezenty od dzieci i darmowe pieniądze!

 12. Ludzie którzy przybyli na to spotkanie mają mózgi wyprane przez TVN i GW.

  Dobra rada – Wyłącz TVN, włącz rozum !!!

 13. Płace to oni mają “za godne”.Niech ta patologia mająca się za nauczycieli(widać po słownictwie i błędach)nie podaje się za rodziców,nie znam nawet jednego,który by ich bezwstydne zachowanie popierał.Czwartek,piątek,wtorek w szkole,tak jak wszyscy,nie to zwolnić dyscyplinarnie,również kary za dokuczanie niestrajkującym i szantaż dzieci oraz niewywiązywanie się z obowiązków.Będą inni lepsi.

 14. Rozumiem, że w najbliższy czwartek i piątek oraz wtorek po świętach strajk aktualny? Nauczyciele w komplecie stawią się do szkół? Zgodnie z nowym prawem nie są to dla nich ferie.

  • nauczyciel

   Nie musisz nam tego przypominać, taki komentarz świadczy o tobie. Ale dobrze, że go przypomniałeś tym, którzy nie strajkują, bo oni myślą, że mają wolne. Dzięki.

   • Przypomnieć nie zaszkodzi. Zwłaszcza, że wiem o takich osobach, które cieszą się na ferie świąteczne. Ferie to mają dzieci, a dorośli pracują.

   • Przepraszam, w jaki sposób komentarz świadczy o mnie? Znajomość prawa oświatowego nie jest chyba niczym złym. Niektórym nauczycielom trzeba to właśnie przypominać, jak to o nich świadczy?

 15. GIMNAZJALISCI

  STRACILI AUTORYTET U RODZICOW I UCZNIOW.TO JEGT DOPIERO PATOLOGIA.

  • Łowiczanin

   W oczach wyborców PIS-u pewnie tak, bo odważyli się na powiedzenie prawdy o reformie, której ojcem był Pan Kaczyński i Jego doradca Pan Profesor. Jestem rodzicem i popieram strajk nauczycieli. W moich oczach nauczyciele stracą jak odpuszczą, przypomnijmy sobie sposób w jaki rząd postąpił z niepełnosprawnymi. Zostali na lodzie. Na godne płace dla nauczycieli powinny się znaleźć pieniądze w budżecie.

   • Łowiczanin

    Rząd powinien oszczędzać, a nie rozdawać nagrody na lewo i prawo.
    W 2018 roku ministrowie przeznaczyli na nagrody dla swoich pracowników co najmniej 44 mln zł – donosi w poniedziałek “Fakt”.

   • Obserwator

    Jasne jasne to zły Jarosław i jeszcze gorszy PIS jest temu winien……….że nie daje się kraść …….. hahaha

  • Proszę nie pisać w naszym imieniu. Egzaminy się odbyły. Więcej moich kolegów i koleżanek popiera nauczycieli, bo widzieliśmy ile trudu włożyli w naszą edukację, a my nie zawsze jesteśmy tacy grzeczni.

 16. Za poprzednich rządów szybko zrobiliby z takimi manifestacjami porządek. Nie było takich kabaretów. Teraz władza patyczkuje się z takimi.

  • Władza powinna być dla wszystkich Polaków. Siedzieć codziennie i rozmawiać: z nauczycielami, lekarzami, osobami niepełnosprawnymi i innymi grupami. Powinna być z ludem, a nie mieć wszystko w …. i nastawiać jednych na drugich i to jej się udaje, widać to po komentarzach.

 17. Wywalić na zbitą mordę i zatrudnić nowych

  Art. 70.

  Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa.
  Nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna.
  Rodzice mają wolność wyboru dla swoich dzieci szkół innych niż publiczne. Obywatele i instytucje mają prawo zakładania szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych oraz zakładów wychowawczych.
  Władze publiczne zapewniają obywatelom powszechny i równy dostęp do wykształcenia.

  • Godność prestiż i edukacja? Czy powiecie to dzieciom w twarz? Mam znajomą babcię która zaprowadziła dziecko do przedszkola (rodzice w pracy a ona wizyta kontrolna u lekarza) i pocałowała klamkę bramy. Z wewnątrz budynku dobiegły śmiechy. To jest wasza godność???

   • Prawo mówi

    W takiej sytuacji należy wykonać telefon do organów prowadzących daną jednostkę,i pan czy pani dyrektor zostaje dyscyplinarnie zwolniona.
    Publiczna szkoła czy przedszkole nie może być zamknięte,a dzieci pozostawione bez opieki

   • Rodzice to Wam już dzieci w domu przeszkadzają i dlatego jest tyle przemocy w rodzinach. Czy Wy już nie umiecie spędzać ze swoim dzieckiem czasu, chyba liczyliście tylko na 500+.

  • Art. 58 ust.3
   “Związkom zawodowym przysługuje prawo do organizowania strajków pracowniczych i innych form protestu w granicach określonych w ustawie.” No i tyle w temacie strajków. Niektórzy żyją jeszcze w dawnych czasach. W państwie demokracji obywatel może protestować i strajkować.

 18. Ja rozpoczynam STRAJK GŁODOWY z trzema przerwami dziennie na śniadanie , obiad i kolacje

 19. Żadnych podwyżek dla nauczycieli. Pokazali , że są draniami , łobuzami i terrorystami, którzy wzięli na zakładników dzieci. Jak im nie pasuje niech zmieniają pracę na lepiej płatną.

 20. Strajk to strajk . Bez żadnej przerwy okołoświątecznej . Czwartek i piątek , tradycyjne dni wolne w szkołach ( dziwny przywilej ) nauczyciele powinni spędzić w swoich placówkach . Niestety , ludzie bez honoru w te dni” strajkują rotacyjnie ” tak jak ” głodowały rotacyjnie ” błazny z poprzedniego Ciamajdanu. A w wakacje na Madere.

  • Dokładnie! W czwartek i piątek należy się stawić do szkoły obowiązkowo i można strajkować. Tylko po co nauczyciel przyjdzie skoro i tak miałby wolne, zakupy się same nie zrobią, a i w sklepach luźniej, bo reszta pracuje. Jeśli w szkołach w te dni (plus wtorek po świętach) nie będzie nauczycieli to dopiero pokażą jak nisko upadki i jakie są prawdziwe powody strajku.

 21. Jak widać ludzie z wyższym wykształceniem w rękach manipulatorów stają się marionetkami.

 22. Chruslinianka

  Środowisko nauczycielskie podsyłało p.Zalewskiej propozycje systemu 4 – 4 – 4. Cztery lata podstawówki, 4 gimnazjum, 4 liceum. Ale PiS nigdy nikogo nie słuchał. Nawet Papierz zauważył, że nie jest nieomylny, ale nie Pan Jarosław.

 23. Moje zdanie

  Drodzy rodzice myślę że najwyższa pora abyśmy upomnieli się o swoje dzieci,które mają konstytucjnie zagwarantowane prawo do nauki,skoro to lewactwo nie chce wziąć się do pracy to zatrudnić młodych wykształconych bez uprzedzeń którzy dotychczas nie mieli szans na zatrudnienie bez znajomości.
  Na pewno nie będą gorsi,system nic nie straci a może dużo zyskać

  • Popieram Moje zdanie. Sama nie strajkuję bo uważam że nauczyciele mają naprawdę dobre warunki. Nie potrafią docenić tego co mają. Nigdy nie pomyślałabym że można tak nisko upaść. Szkoda mi dzieci i wstyd mi za ten cały cyrk.

 24. W historii Polski byli już tacy co za zakładników brali dzieci.

  https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1234256,Obrona-Glogowa-Niemcy-powstrzymani

  • Wstyd dla rządu, bo powinien już dawno dogadać się z nauczycielami, a on ich bierze na przeczekanie, a nasze dzieci za zakładników.

   • Poko spoko Kukuryku

    Kolejny pożyteczny idi.ta

   • Nie manipulować

    A kto wywołał strajk i nie chce wywiązywać się z obowiązków w stosunku do dzieci ?

   • Dla rządu wstyd? Którego rządu rodzicu? Ten rząd zaproponował podwyżki. Tutaj chodzi o destabilizację oświaty. To Polak robi Polakowi. Za poprzedniego rządu dostali figę z makiem i nie było strajków

 25. PENSJA W GÓRĘ TAK. A JAK ONI UCZĄ. TAK ,ŻE JEDNA PANI DRUGIEJ PANI – TAK SIĘ BIORĄ KOREPETYCJE I DODATKOWA KASA.DOBRE NAUCZANIE W SZKOLE TO KOREPETYCJE BĘDĄ ZBĘDNE . A Z CZEGO TE FURY POD SZKOŁAMI, CO MOŻE ŻONA , MĄŻ – KUPIŁ. ZAPRASZAM NA BUDOWĘ ,DO HANDLU ITP. ZA 1800-2400 ZA 45-50 GODZIN PRACY I TYLKO 26 DNI URLOPU W ROKU

  • Grzegorz z Łowicza

   Racja Pani Magdaleno. Liczy się jedynie kasa dla strajkująch, ale będą się zasłaniać dobrem dzieci, chęcią zmiany podstawy programowej. Wszystkim żeby otrzymać korzyści finansowe.

   • Po zapoznaniu się z podstawą programową, współczuję dzieciom i młodzieży. Przeładowana niesamowicie. Każda lekcja to będzie coś nowego i dalej, dalej…. Nie będzie czasu na powtórzenie przed sprawdzianami. Ta nowa podstawa to koszmar.

 26. Grzegorz z Łowicza

  A po co te znicze i żółte papiery. Żeby podkreślić że ich godność umarła? Jak widać za złotówkę zrobią wszystko. A ten wykrzyknik to co ma oznaczać? Przypomina mi się totalna opozycja która taki kabaret zafundowała Polakom w sejmie.. Człowiek dla złotówki jest w stanie zrobić wszystko. Potrafi ośmieszać się na głównym placu miast, zaśpiewać piosenkę, przebrać za krowę, ciekawe co dalej wymyśli ta opozycja

 27. czy jak dostaną 1000zł to będą lepiej uczyć? będą się bardziej przykładać do pracy aby efekty były lepsze, czy dalej będą odwalać swoją robotę jak do tej pory, a uczniowie muszą korzystać z korepetycji? czy ta podwyżka spowoduje że wzrośnie ich jakość pracy? czy zostaną wyrzuceni ci którzy się nie nadają do zawodu ale sa znajomymi królika? czy jest szansa na wymianę kadry? zwolnic nie można bo chroni ich karta nauczyciela. Dopóki nauczyciele będą mieli specjalne przywileje dopóty w szkolnictwie będzie źle. za bardzo przyzwyczajeni do pracy z minionej epoki

 28. popierają samych siebie – pracownicy i rodziny, żaden rodzic nie popiera tego strajku – to kłamstwa że popierają rodzice, nie wiem kto to wymyślił. tak im się nie podoba ta praca i płaca ale żaden nie chce odejść z zawodu – jak tak źle to proszę szukac pracy gdzie indziej, przecież tacy wykształceni i zdolni to bez problemu znajdą. Na 24 godzin tygodniowo nie chca sie zgodzić bo częśc by była do zwolnienia, a nikt nie chce odejść. Ja bym zwolniła wszystkich strajkujacych i od wrzesnia przyjęła nowych – młodych. Ciekawe dlaczego tak kurczowo trzymają się swoich posad, skoro im tak niedobrze???

 29. Gall zwany anon

  Zlikwidować kartę nauczyciela, 40 tygodniowo, ferierie i wakacje oraz dni wolne rozliczać z kodeksu pracy i dać nawet 1500, żaden związek a tym bardziej ZNP nie zgodzą się, nawet policja która szła na psia grypę nikomu pomocy nie odmówiła, a teraz dzieci w szoku, co mają rodzice zrobić z dziećmi, P99

  • I jeszcze zlikwidować związki zawodowe albo ochronę jaką dają niekoniecznie dobrym nauczycielom …..

 30. Gdzie był wtedy ZNP?

  Za PO-PSL zlikwidowano 2500 szkół i zwolniono ok. 40000 nauczycieli.

 31. 1000 zł przeznaczyć na szkolenie strajkująch pedagogów pt: Jak być szanowanym nauczycielem? lub Obowiązki nauczyciela. Dziś widać że tylko pieniądz się liczy. To powinno się zmienić. Teraz kiedy ta zadyma przygasa, powinny samorządy o tym pomyśleć. Od samego początku strajk chylił się ku upadkowi. Żadnego poparcia społeczeństwa nie było. Jedynie totalna opozycja miała nadzieję na rewolucję która podpali polską oświatę.

 32. Wyciągnąłem taczki z garażu i nasmarowałem kółko……….

 33. Wstyd Nauczyciele.
  Nadużywacie swej władzy.

 34. Z tymi niskimi pensjami nauczycieli to jest chyba żart. Wystarczy spojrzeć w oświadczenia nauczycieli radnych i prawda wychodzi na jaw. Czy to w powiecie, mieście czy gminach. To jest jawne. Np. w mieście nauczycielen jest: p. Żaczek, p. Wiśniewski itp. itp.

 35. Gdyby smoleńska sekta nie kombinowała z przywróceniem komuszych ośmioklasowych podstawówek, to nie byłoby tej zadymy. Pan Jarek zapomniał że były też siedmioklasowe szkoły powszechne.pReformowanie w ich wydaniu to tylko zniszczenie. Nawet araby w Janowie pozdychały.

 36. Zbulwersowany ojciec

  Ukłony dla Pani Anny. Takich nauczycieli nam potrzeba. Znam takich bo sam też takich miałem.

  • nauczyciel

   Jeżeli nauczyciel patrzy tylko na rankingi to szkoda pisać. Dwóch olimpijczyków, zdawalność na maturze 60% ale i szkoła jest w czołówce bo takie są przeliczniki. EWD: po gimnazjum uczniowie mają wysokie wyniki, ale później kto wybiera kierunek humanistyczny, to na matematykę uczy się tak, aby zaliczyć na 30%. Także też nie jest to miarodajne. Dla ważne jest, by uczeń miał poczucie własnej wartości, potrafił w tym trudnym świecie walczyć o godność i wybrał właściwą drogę, był dobrym człowiekiem, potrafił sam siebie oceniać, a nie tylko krytykować innych.

   • Z całym szacunkiem, ale proponuję ze zrozumieniem wczytać się w treść mojej wypowiedzi.
    Ale kontynuując dalej “…ważne jest, by uczeń miał poczucie własnej wartości, potrafił w tym trudnym świecie walczyć o godność i wybrał właściwą drogę, był dobrym człowiekiem, potrafił sam siebie oceniać, a nie tylko krytykować innych.”
    Podpisuję się również pod tą wypowiedzią. Jednocześnie należy podkreślić, iż jedna treść nie wyklucza drugiej, wręcz odwrotnie – wzajemnie się uzupełniają, tzn. wiedza+umiejętności.

 37. Jestem nauczycielem z wieloletnim stażem. I mam tylko jedno pytanie do nauczycieli: Czy efekty waszego nauczania będą znacznie większe po wywalczeniu 1 000 zł? Jestem w stanie udzielić szybkiej odpowiedzi: NIE. Każdego roku analizuję wyniki egzaminów zewnętrznych (w tym EWD) oraz różnego rodzaju rankingi. Polecam “czcigodnemu gronu” taką lekturę. Wnioski są jednoznaczne. Z drugiej strony życzę nauczycielom, aby po powrocie do szkół spojrzeli uczniom i rodzicom prosto w oczy – zrealizowaliśmy całą podstawę programową, żebyście mogli wykazać się efektami naszego trudu na egzaminach.

  • blichowianka

   To nie jest istota protestu.

   • A może o to chodzi tylko i wyłącznie.
    “Tylko od kwietnia ub. roku do września tego roku wynagrodzenia wzrosną o ponad 15 proc., tj. ok. 6 mld zł. Planowane są podwyżki w kolejnych latach.”
    Bo co nauczyciel dał do tej pory to już pokazał zdaniem “blichowianki”.

 38. Szacunek dla prawdziwych Nauczycieli którzy mieli odwagę przeciwstawić się tej lewackiej rewolucji. Jeszcze raz mój podziw i podziękowanie. Reszta niech przemyśli czy dalej powinna oszukiwać uczniów czy odejść z zawodu.

  • Zgadam się. Nauczyciele chodźcie z podniesioną głową, nie możecie oszukiwać uczniów, należy pokazać że o swoją godność należy walczyć, a nie chować głowę w piasek, albo uciekać.

 39. Antek Burczymucha

  Żadne pieniądze nie są warte takiego upadku jaki sobie zafundowaliście ,i jeszcze z własnych kieszeni za to zapłacicie,a uważacie się za takich inteligentnych……..hahaha
  A jak dalej będziecie tak pogrywać to może się to skończyć na wywiezieniu na taczkach……… nie jesteście lekarzami żeby nie dało się was zastąpić

 40. CI NAUCZYCIELE TO TAKA STONKA SPOŁECZNA. TYLKO KAWKI PIJĄ I WYPOCZYWAJĄ

 41. Nauczycielka z wieloletnim stażem

  Serce pęka jak czytam te komentarze. Krytykujecie nauczycieli za postawę, mówiąc, że zły przykład dają uczniom a Wy co robicie – czyż nie uczycie kompletnego braku szacunku dla drugiego człowieka! Przyjdą takie czasy, że nie będzie kto uczyć, albo będą uczyć przypadkowe osoby….. Bo już tak się dzieje, że za taką pensję w szkole pracują osoby, które nie powinny tam pracować. A w obecnej sytuacji odechciewa się pracować w szkole….. Ten brak szacunku i ogrom papierów … I bardzo proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka, bo Ci uczciwi i pracowici bardzo na tym cierpią..

  • A czy Tobie się wydaje, że inni w pracy to leżą i nic nie robią? Zapraszam na budowę, zobacz sobie jak młodzi inżynierowie dymają po 10-12 godzin dzień w dzień. To 50-60 godzin tygodniowo. Nigdy żaden z nich nie strajkował i nie zostawiał innych ludzi, czy tak jak w waszym przypadku – dzieci, na pastwę losu. Nie chcecie zgodzić się na zwiększenie ilości godzin tygodniowo do 24 aby w ten sposób podnieść swoje zarobki. Jesteście zwykłymi cynikami, którzy mają mnóstwo przywilejów a chcą mieć jeszcze nieporównywalne do wkładu pracy (18 godzin tygodniowo) zarobki. Wstydź się.

   • nauczyciel

    Zapraszamy do szkoły uczyć.

   • Nauczycielka z wieloletnim stażem

    Nigdy nie pracowałam na 18 godzin i nie miałam nadgodzin, ale nie będę się tłumaczyć…. Nie napisałam też, czy popieram czy nie popieram strajk. Ja nie strajkuję a w szkole, w której pracuję nie porzucono dzieci. Egzaminy się odbyły. Proszę tylko, żeby nie wrzucać wszystkich do jednego worka i nie opluwać tak nauczycieli, bo są nauczyciele pracowici i poświęcający się swojej pracy… A te komentarze czytają również Wasze dzieci i niczego dobrego z tego nie będzie…. Ja szanuję każdego człowieka i zwyczajnie jest mi przykro jak to czytam…..

   • @nauczyciel
    Ty masz się wziąć do roboty, a jak Ci nie odpowiada to możesz sobie znaleźć inną

   • nauczyciel1

    Uczyć to jest jedno, ale być psychologiem, pedagogiem, mediatorem, opiekunem, pocieszycielem, sprzątaczem, wolontariuszem, statystykiem, diagnostą … to drugie oblicze zawodu nauczyciela.

   • Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma … Bardzo proszę o szacunek, mimo wszystko, to nauczyciele spędzają z Waszymi dziećmi kilka godzin dziennie i tak samo jak Wy Rodzice, tak samo Nauczyciele powinni uczyć dzieci szacunku…. Miłej niedzieli dla wszystkich ☺️

  • Nauczycielko z wieloletnim stażem – jak czytam komentarze nauczycieli, że muszą uczyć nasze niegrzeczne bachory a my rodzice mamy nastawienie roszczeniowe i ciągle czegoś chcemy albo mamy o coś pretensje to zastanawiam się gdzie ten szacunek do drugiego człowieka.

   • Nauczycielka z wieloletnim stażem

    no pewnie coś w tym jest, ale powtarzam, nie można wrzucać wszystkich do jednego worka… Ale rozumiem, to przykre

 42. Żaden szanujący uczniów i samego siebie nauczyciel z powołaniem a nie po znajomości albo dlatego że na żadne inne studia nie udało się dostać(choć w wielu przypadkach tylko SN lub kurs weekendowy) nie wziął by uczniów za zakładników.Dobry nauczyciel zawsze będzie z uczniami.
  A pozostali skoro się męczą to niech zmienią zawód,skoro jesteście tacy wybitni to wszędzie was przyjmą…………..tyle tylko że trzeba będzie pracować

  • Uczniowie, rodzice, dziadkowie dają wiele wsparcia nauczycielom, którzy walczą o polską edukację, o godność.

 43. Według mnie, a jestem nauczycielką, nie przystoi nawet w tym zawodzie strajkować. Jak można zrobić to dzieciakom, spojrzeć im w twarz i twierdzić że to dla ich dobra. Porządne i szanujące uczniów szkoły nie biorą udziału w tym cyrku. Wystarczy popatrzeć jak nauczyciele robią z siebie durniów śpiewając i recytując wiersze. Czy to nie analogiczna sytuacja do kabaretu totalnej opozycji w sejmie np. piosenki p. Muchy. To ma być walka o godność?

 44. Mama ósmoklasistki

  Do rodzic. Nie wiem skąd Pani, Pan ma te dane. Ale na wspomnianym egzaminie na 98 uczniów nikt nie popierał swojej wychowawczyni. Z drugiej strony co to za stwierdzenie, że uczniowie nie będą się cieszyć z promocji. Proszę to powiedzieć Gimnazjalistą, Ósmoklasistą i Maturzystą, że będą powtarzać rok. Ciekawa jestem jaka będzie ich i ich Rodziców reakcja? Pozdrawiam.

  • Sama Pani napisała, że “1/3 płakała z powodu słów pani wychowawczyni”. Rachunek jest bardzo prosty. A co do ośmioklasistów, gimnazjalistów, maturzystów, nie wypowiadajmy się w ich imieniu, młodzież jest mądra i ma swoje zdanie.

   • Mama ósmoklasistki

    Tak dla wyjaśnienia. Jestem matką ósmoklasistki i tym znienawidzony przez strajkujących nauczycieli łamistrajkiem. Jestem członkiem komisji egzaminacyjnej i delegowana jestem do róźnych placówek. I w żadnej z tych szkół, żaden Gimnazjalistą nie wypowiedział się dobrze o swoich strajkujących nauczycielach. Ktoś kto był dla nich przez 3 lata autorytetem, odwraca się od nich w najważniejszym momencie. Resztę zostawiam już bez komentarza. Pozdrawiam

  • gimnazjalistom, ósmoklasistom, maturzystom

  • Auć ,jesteś w komisjach, a więc nauczyciel? To ci powiem, że zęby bolą jak się czyta wypociny kogoś, kto trzykrotnie popełnia błąd ortograficzny! Celownik liczby mnogiej proszę podszlifować i to szybko, żeby nie nauczyć kogoś przez przypadek takich bzdur!

  • Mamo ósmoklasistki dziękuję Ci za to że stanęłaś po stronie uczniów, jesteś nauczycielem z powołania dzieci i rodzice na pewno to docenią choć pewnie koleżanki i koledzy z pracy nie dadzą Ci zapomnieć, że jesteś łamistrajkiem. Mam nadzieję, że dzieci i rodzice nie pozwolą zapomnieć strajkującym jak olali (cytuję słowo nauczycielki) swoich uczniów.

 45. Bortnowska

  Nauczyciele w strajku nie przestają być nauczycielami.Teraz tez dają uczniom lekcje i może to być lekcja postawy z podniesiona głową.Godnosc i wolność człowieka polegają na tym,że rozumie,ze obstaje przy swojej racji.Źle jest ustąpić przed tymi,którzy nas nie szanują.Walka o coś co nam się należy nigdy nie jest łatwa.Na tym polega taktyka Strajkowa-strajk nigdy nie jest wygodny dla pracodawcy,bo wtedy pozbawiamy się argumentów , które maja go skłonić do ustępstw.Także szkoda nauczyciele marnować poniesiony wysiłek i wycofać się bez osiągnięcia celów.Tylko odporni na wiedzę tego nie zrozumieją

  • Mama ósmoklasistki

   Tak. Lekcja postawy z podniesioną głową dla uczniów. Egzamin gimnazjalny syna mojego brata. PANI Wychowawczyni do swoich uczniów, chwilę przed egzaminem. Te egzamin wam nic nie dadzą , bo my wam nie damy promocji. Pytam się, czyja to jest. WOJNA. Efekt był taki że 1/3 uczniów płakała z powodu słów pani wychowawczyni. Co wam dzieci winne. Przez swoją postawę zraziliście społeczeństwo do siebie. Pozdrawiam.

   • Ale 2/3 uczniów podziwiała wychowawczynię za walkę o godność. Ja powiedziałam swojemu dziecku: dostaniesz promocję, ale czy będziesz się z niej w pełni cieszył? Odpowiedział: NIE. Jestem z niego dumna.

   • rodzic mam nadzieję, że TWOJE dziecko nie dostanie promocji, nie zda egzaminów, nie pójdzie na studia wtedy nie zorientuje się na jakim poziomie intelektualnym jest jego rodzic.

  • Śmieszy mnie to jak nauczycielki emerytki, inne osoby które nie strajkują , nie są związane z zawodem, krzyczą : wspierany was, jesteśmy z wami … Jesteście ? Bo Was to nie dotyczy , Wy nie tracicie na tym nic kochani …

  • Tak postępują łajdacy a nie nauczyciele.

 46. Rodzice dzieci, których pseudo nauczyciele – terroryści strajkują powinni zorganizować protest i żądać odwołania ich w trybie natychmiastowym. Jakim prawem wykorzystują Wasze dzieci do walki politycznej!

  • Nauczyciele brawo, dajecie mojemu dziecku prawdziwą lekcję jedności, pokazujecie solidarność, pokazujecie, że każdy człowiek powinien podejmować walkę o godność. Dziwny jest ten świat, ale ludzi dobrej woli jest więcej. Wspieram Was.

 47. Oddajcie prawo do nauki dla naszych dzieci....zgodziliście sie pracowac za tyle a teraz chcecie wiecej i szantazujecie naród.

  xx

 48. Krzyszof Wasilewski

  Straciłem cały szacunek to nauczycieli… chamsko i bezczelnie wzieli za tarcze nasze dzieci ..osłaniają sie ich dobrem krzywdząc je

 49. John Rambo

  Jestem przekonany że nauczyciele nie dostaną takiej podwyżki jak chce ZNP…… Nie wiem co to za ludzie to popierają bo jeszvze nikogo takiego nie spotkałem…wszyscy sa na anty….Wy nauczyciele przy okazji co się tak na codzień wywyższacie dowiedzieliście się troche prawdy co o sposobie waszego nauczania sądza rodzice ale nigdy wam tego w oczy nie powiedza przed obawą zemsty na dziecku

 50. Szkoda tych dzieci… W wakacje w szkole będą uczyć się i nadrabiać zaległości.

  • nauczyciel

   Po komentarzach widać, że wypomina nam się wolnych wakacji. One zostały nam narzucone. My ich nie chcemy. Wolimy pracować jak inni i mieć np. urlop w kwietniu, maju czy też we wrześniu i październiku. A po tym powyższym poście widać, że internauci nie chcą, aby dzieci zdobywały wiedzę. Szkoda mi tych dzieci.

   • Waszą pracą jest zrealizować program, więc skoro teraz się lenicie (tak lenicie, bo co to za strajk) to kiedy to nadrobicie? Każdy mówi, że nie chce wolnych wakacji, a ja już widzę jak w marcu miesiąc urlopu bierzecie. Jak zabiorą wolne wakacje i dostaniecie 26 dni urlopu na cały rok to spodziewam się strajku na bis!

  • Zbulwersowany ojciec

   Jak każą dzieciom odrabiać strajk w wakacje to rodzice powinni z kijami iść do szkół i pogonić to chciwe towarzystwo na cztery wiatry.

 51. I ja też tam byłem…
  Później wino piłem…

 52. Co robi nauczyciel w czasie strajku ?
  Spala się….

 53. ofiara mafii łowickiej

  CYTUJE: ” Według Z.Żukowskiej “nauczyciel to zawód i powołanie, to zdolności wrodzone i wyuczone, to odpowiedni zbiór cech osobowości temperamentu, to umiejętność poświęcania się dla dobra innych osób, to miłość do dzieci. Praca w zawodzie powinna przynosić nauczycielowi przyjemność i satysfakcje, bez względu na różne okoliczności i sytuacje (np. stan materialny)” ” – a jeżeli tak nie jest j/w?!, a jest?

 54. Niewiele osób wie , że pracownicy oświaty będący już na emeryturze dostają tzw. “wczasy pod gruszą ”
  oraz dodatki świąteczne.
  Ale o tym się nie mówi , bo po co — cicho sza.

 55. hahahaha – stonka na ziemniaki !

 56. Mojedzieckojużtamjest

  Szanowni Państwo
  Informuję że 19 maj 2019 w godz 10.30-14 Piłkarskie Szkoły Królowej Pokoju zapraszają na dzień otwarty

 57. Zbrodniarz

  Plan był taki, żeby gimnazjaliści i ośmioklasiści nie mogli pisać egzaminów z powodu strajku, ale znaleźli się w tym towarzystwie odpowiedzialni pedagodzy, którzy im pokrzyżowali szyki. To teraz się mobilizują, żeby zablokować matury. To co wyprawiają nie mieści się w głowie. Terroryzują młodzież i rodziców.

 58. Nie przypuszczałam, że nasi nauczyciele są aż tak prymitywni i reprezentują poziom, który określam jako DNO. I tacy ludzie uczą moje wnuki. Wszystkich zwolnić i rozpocząć rekrutację.

  • I wtedy by byłoby DNO. Na czyjejś krzywdzie budować coś od nowa. Nauczyciele pokazują jak walczyć o godność. Mają wsparcie społeczeństwa i młodzieży, wystarczy zobaczyć: Warszawa, Łódź, Gdańsk, Wrocław, Poznań i wiele innych miejscowości nawet tych małych. Brawo za odwagę.

 59. JankoŁowiczak

  Za komuny wszyscy by poszli siedzieć albo by pałą dostali przez plecy.

 60. KalińskiWojciech

  Te same twarze były pod sądem w tamtym roku. To nie jest protest polityczny.. Nauczyciele za PO jakoś nie strajkowali gdy im zamrażano płace, ale gdy za Pis-u ponownie jest dobra koniunktura to wyłażą jak stonka na ziemniaki. Tak nawiasem mówiąc ciekawe czemu za Pis-u znowu jest dobrze ? Nie zastanawiacie się ? Może PO za dużo trwoniło……… Znam wielu nauczycieli, a ich poczucie wyższości uważam za zboczenie zawodowe to taka dominacja nad słabszymi, mniejszymi, tymi co można im wmówić, że jak nie będziesz słuchał to cię ukaram, mam nad tobą władzę.

  • Wojciechu , ukarzę, ukarzę nie ukaram. I taka prawda, nic Ci nie wmawiam. To nasza Mowa Ojczysta jest. A co do nauczycieli i ich poczucia wyższości to chyba z prywatnych szkół masz znajomych nauczycieli. bo moi znajomi nauczyciele czują się poniżeni i sfrustrowani.

 61. W poniedziałek idę do szkoły pracować. ZNP nie będzie mna więcej manipulował. Nie działa w moim interesie. Strajk należało zakończyć , gdy Solidarność się wyłamałą i podpisałą porozumienie, gdyby była dobra wola po stronie ZNP.. Rząd jest beznadziejny, oświata jest chora jako system, to prawda. . Politykom podziękuję w wyborach….Teraz wracam do moich maturzystów i uczniów, bo mnie potrzebują, BÓG, HONOR I OJCZYZNA.

 62. Mama ósmoklasistki

  Są jednak szkoły gdzie dzieciaki są stawiane na pierwszym miejscu. Brawo nauczyciele z Dąbkowic, Zielkowic i Pijar. Reszta niech bierze z nich przykład a nie wyzywa ich od łamistrajków. W tych szkołach liczy się uczeń a nie kasa. Juź wiem gdzie przeniosę do szkoły młodszą córkę. Tylko tam gdzie dobro ucznia jest ponad wszystko. Pozdrawiam

  • Ojciec gimnazjalisty

   Nie oceniam szkół za to czy przystąpiły do strajku czy nie. Mój gimnazjalista ostatnio pytał o strajki i te wcześniejsze i te obecne. Ciężki temat, trudna rozmowa. Nie należy ich porównywać, ale jedno mają wspólne: w tamtych czasach stanęło większość zakładów pracy, obecnie są to szkoły. Nie są to pojedyncze przypadki, ale większość. Walka o lepszy byt, o godność to nasz obowiązek. Nauczyciele wspieram Was.

 63. Ja się zastanawiam jak nauczyciele rozdadzą nam świadectwa na koniec roku? Wypieli się na nas w dniu egzaminów i jeszcze chrzanią, że to dla naszego dobra.

  • Świadectwo odebrać z sekretariatu i po sprawie. Po co nauczycielowi prezenty, skoro to jego praca? Za ten strajk to ani złamany kwiat się nie należy, ani stare czekoladki.

 64. KubaWołowa

  Jestem głęboko przekonany, że podwyżki 1000 zł netto nie sprawią, że nauczyciel będzie lepiej i efektywniej uczył, że będzie mniej zadawał prac domowych, że uczeń będzie lepiej przyswajał wiedzę. Jestem przekonany, że nie zmieni się nic… Bo po prostu nauczyciele się nie zmienią. Ci nieliczni, którzy pracują z pasją będą dalej z tą samą pasją pracować. Ci dla których praca nauczyciela jest męczarnią, dalej pozostanie męczarnią i dalej będą niezadowoleni…

 65. Jestem głęboko przekonany, że podwyżki 1000 zł netto nie sprawią, że nauczyciel będzie lepiej i efektywniej uczył, że będzie mniej zadawał prac domowych, że uczeń będzie lepiej przyswajał wiedzę. Jestem przekonany, że nie zmieni się nic… Bo po prostu nauczyciele się nie zmienią. Ci nieliczni, którzy pracują z pasją będą dalej z tą samą pasją pracować. Ci dla których praca nauczyciela jest męczarnią, dalej pozostanie męczarnią i dalej będą niezadowoleni…

 66. Pracowałem przez 5 lat jako nauczyciel. Nie odpowiadało mi zbyt małe wynagrodzenie, to zmieniłem prace. Droga wolna.

 67. Moralność nauczycieli sięgnęła bruku. Zostawili dzieciaki w dniu egzaminów i jeszcze kłamią, ze to dla ich dobra. Jesteście skompromitowani.

 68. Zostawiliście dzieci w dniu egzaminów. Tego się nie wybacza i nie zapomina. Jesteście nic nie warci jako nauczyciele naszych dzieci. Maski opadły.

 69. Gdybym pracował 18 godzin tygodniowo zarabiałbym tyle samo co nauczyciele.
  Gdybym dodatkowo miał wolne wakacje i ferie zarobiłbym dużo mniej niż nauczyciele!
  Czego wy nieroby chcecie?! Dlaczego nie zgadzacie się na podwyższenie pensji i powiększenia godzin pracy do 24 godzin tygodniowo?! Normalni ludzie pracują 40 godzin, a bardzo dużo ludzi po 45-50 godzin tygodniowo.

 70. Każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów. Jestem zbulwersowany protestem nauczycieli. Czy ci co ich popierają nie widzą że uczniowie nie będą mieli zrealizowane podstawy programowej i mogą nie otrzymać promocji do następnej klasy. To jest niby protest dla dobra dzieci… Czy to nie obłuda?

 71. Nauczyciele sami sobie zapalili znicze. Bardzo wymowne. Gratuluje inteligencji!!!

 72. Do Lejla
  Rozumiem że Pani/Pan jest nauczycielem?
  Jeśli tak jest to proponuję poszukać sobie innej dobrze płatnej pracy,jeśli jest Pani/Pan tak dobrze wykształcona/y nie będzie z tym żadnego problemu,bo z Pani/Pana wypowiedzi wynika że ważniejsze od dobra uczniów są zarobki czy to jakie kto ma poglądy.
  Pozdrawiam i sugeruje jakiegoś psychologa a może i psychiatrę

 73. Pisowskie , katolickie, łowickie trolle – mordy w kubeł. Najlepiej kogoś skrytykować, oblać kubłem pomyj. Nic konstruktywnego nie zrobicie, ale dowalać komuś potraficie. Wczoraj większość szła w Drodze Krzyżowej, ale nie w celu przeżywania czegoś wielkiego i wspaniałego. Poszyliście bo tak wypadało, bo trzeba było się pokazać, zobaczyć sąsiada, by móc go póżniej obmówić. Środa popielcowa była dawno, ale chyba nie posypaliście dostatecznie głów popiołem. Jak pójdzicie w Wielki Piątek do kościoła, to większość was będzie krzyczeć – ukrzyżuj go, ukrzyżuj go.

  • A ty patologia gdzie wsadzisz swoja mor…?

  • Jeśli oczekujesz szacunku ,to najpierw okaż go sam.

  • Popieram PO i tez jestem przeciwny strajkowi jak większość…Moje dzieci mają prawo do nauki a nauczyciele im to odbieraja…. szkoda ze nie powiedzieli ze chca po 3 tys wiecej a jak nie to nie robią…co to ma byc za samowolka….mysle ze ten strajk doprowadzi do zakazu strajków o oświacie jak jest w wiekszosci krają UE

 74. ofiara mafii łowickiej

  Cytuje: “Abcd
  13 kwietnia 2019 at 10:47 · Reply
  Strajk nauczycieli w Finlandii trwał miesiąc. Wygrali. Dziś fińskie szkolnictwo jest najlepsze na świecie!!!
  Do przemyślenia..” – czyli jak nauczyciele dostaną teraz po 1000zł to dopiero wezmą się do sumiennej ROBOTY?! czyli wszyscy uczniowie przed 2019 r byli nauczani tak od sasa do lasa ? Do przemyślenia..

 75. Pokazali uczniom, jak kłamać – lewe zwolnienia lekarskie. Nie potrafią samodzielnie ułożyć linii melodycznej, czy utożsamiają się z Gwardią Ludową – sławetny song nauczycieli. Mają tylko żądania, a co w zamian?! Nauczyciele muszą mieć świadomość, iż paraliżując organizację pracy szkoły mogą w jej życiu nie uczestniczyć całkowicie. Do końca maja organy prowadzące zatwierdzają arkusze organizacyjne szkół. Jeżeli jest zagrożenie destabilizacją pracy szkoły to mogą posypać się wakaty. Pomyślcie.

 76. Do nauczycieli

  W historii Polski byli już tacy co za zakładników brali dzieci.

  https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1234256,Obrona-Glogowa-Niemcy-powstrzymani

 77. Za PO PSL nie strajkowaliście. Teraz jak rządzi PIS się przypomniało. Całe to towarzystwo jest upolitycznione i zieje ogniem w kierunku rządzących. Nie piszcie bzdur że to dla poprawy warunków kształcenia. Chodzi wam tylko o własne portfele. Zawsze można zmienić zawód. Nie tylko nauczyciele kończyli studia ale tyle wolnego co wy to żadna grupa zawodowa nie ma. Ja pracuję 40 godzin tygodniowo za wiele mniejsze pieniądze niż nauczyciel za 18 godzin i też mam rodzinę na utrzymaniu a o wakacjach mogę pomażyć w przeciwieństwie do nauczycieli. Jak widzę te fury pod szkołami to pytam skąd na to mają.

 78. Trzeba być ślepym albo okazywać bardzo złą wolę aby nie widzieć że po raz pierwszy od bardzo dawna Polska ma szansę zrzucić kajdany zniewolenia,to dobrobyt ludzi na dole tworzy podstawy rozwoju i budowy klasy średniej.
  Uważam że nauczyciele którzy w tej chwili atakują ludzi mających inne poglądy lub w ich mniemaniu gorsze wykształcenie nie powinni być nauczycielami

 79. Większość komentarzy potwierdza potrzebę dalszego strajku i zmian w edukacji, a czemu. Proszę zauważyć większość wpisów świadczy o braku elementarnej wiedzy o pracy nauczyciela, agresja i arogancja jaka przebija się we wpisach to zasługa polityki PISu, który próbuje skłócić obywateli. I mam wrażenie, nie obrażając nikogo, że większość wpisów negatywnych został zamieszona prze tych obywateli naszego państwa, którym z edukacją było nie po drodze.

  • I co wyjaśniłeś? Jak zwykle Nic. Tylko szkalowałeś ludzi.

  • Dokładnie. Wielu ludzi nie ma pojęcia o pracy nauczyciela. A tym bardziej o jego pensji. Całej. Nie tylko podstawowej. Na jakiej podstawie nauczyciel pracujący w szkole na wsi dostaje dodatek wiejski???

  • Obywatelu śmiem twierdzić, że ty nie masz elementarnej wiedzy o pracy na budowie, pracy pielęgniarki (nawet jeśli cię kiedyś obsługiwała), urzędnika, rolnika, mechanika, kucharki, sprzątaczki, magazyniera, kasjerki itd. większość z tych osób zarabia podobnie albo gorzej od nauczyciela i też zasługują na szacunek, którego w twoim komentarzu nie widać zwłaszcza, że bez nich nasza gospodarka by runęła. Wyjaśniam mam wyższe wykształcenie, studia podyplomowe, pracuję w budżetówce której pensje były zamrożone od 2008 r. i nam NIE WOLNO strajkować. Pozdrawiam

 80. Dokuczaniem i wyśmiewaniem chcą zmusić innych do podporządkowania się i przystąpienia do strajku.Na szczęście są jeszcze prawdziwi nauczyciele,którzy mają rozum i godność i nie dają się zmanipulować takim prowodyrom jak np.szanujący chyba tylko sam siebie wnuk jednego ze skompromitowanych polityków lewicy

 81. No wiadomo po kim dzieci są tak wygadane , wszystkim tak dobrze w tym kraju , super , nareszcie oby tak dalej . Pozdrawiam

 82. Nauczycielu: do biur, urzędów, sklepów potrzeba pracowników. Po co się męczyć w zawodzie nauczyciela jak gdzie indziej zarabiają więcej. SZKOLNA INTELIGENCJO – DO PRACY!!!

  • To kto będzie w szkole uczył jak wszyscy nauczyciele zrezygnują z pracy w szkole?

   • I o to właśnie chodzi, że to tylko straszenie. Nauczyciele nie zrezygnują z tak ciepłej posadki, bo wszędzie indziej jest gorzej, więcej godzin, mniej wolnego i przywilejów. Dlatego rozumiem nawet rząd (chociaż nie jest mi po drodze z ich poglądami), że bierze ich na przetrzymanie, bo wiedzą, że po strajku wrócą do szkół. I to bez względu na wywalczoną kwotę, bo po po prostu łatwo tej pracy nie zamienią.

 83. Ja ledwo skończyłem zawodówkę spawacza i pracuje w swoim zawodzie wyuczonym po 8 godzin dziennie za 7800 zł na rękę (praca w Łowiczu) i nie płaczę

 84. Jeżeli nie pasuje wypłata to proszę sobie poszukać innej pracy, będzie deficyt nauczycieli pójdą w górę zarobki. Tak działa rynek, trzeba być skończonym chamem żeby próbować coś wymuszać kosztem dzieci.
  Średnia krajowa za 18 godzin w tygodniu gdzie po każdych 45 minutach pracy jest przerwa to i tak o wiele za dużo! Pół etatu się nawet nie uzbiera. Wszyscy strajkujący do zwolnienia, ktoś tu wreszcie porządek musi zrobić bo za chwile każdy będzie wymuszał, kierowcy zablokują drogi, pielęgniarki odejdą od łóżek itd. czas to zakończyć!

 85. Jest szansa że dostaną te obiecane 500 i 100,wielu bez problemu przejdzie weryfikację w tym kierunku

 86. Skąd owe ok. 250 osób? Wykrzykników jest (na zdjęciu) z górą 60. Z czego niektóre wetknięto w nieletnie, uczniowskie rączki. Czy wykorzystywanie dzieci do politycznych manifestacji jest w porządku? Prawnie i moralnie.

 87. Strajk nauczycieli w Finlandii trwał miesiąc. Wygrali. Dziś fińskie szkolnictwo jest najlepsze na świecie!!!
  Do przemyślenia..

 88. Ogłosić nabór na stanowiska strajkujących nauczycieli.
  Pewnie znajdą się chętne osoby

 89. Obserwator

  Może najwyższa pora zmienić cały system zatrudnienia i wynagrodzenia nauczycieli,proponował bym na początek jakieś testy psychologiczne (powinny być obowiązkowe)a kiedy w systemie zostaną Ci którzy się nadają to płacić za wyniki

 90. Niektórzy nawet wykrzyknik do góry nogami trzymają :))))))) nowy znak w języku polskim?

 91. Dziwne, widzę 63 komentarze i jakoś nie widzę poparcia tylu ludzi. Gdzie obrońcy nauczycieli? To jednak zwykła propaganda chyba, a rodzice się zaczynają wkurzać, bo kilka dni urlopu poświęcić można, ale nie mają 2 miesięcy wakacji! Nauczyciele powoli też rezygnują, może należy trochę ustąpić, spotkać się z żądaniami w połowie drogi, a nie upartym być jak osioł.

 92. Pieniądze są, no nie dla wszystkich. Kto nie z PiS-em – do domu ! A co, tera kuźwa My !

 93. A już myślałam, że nic głupszego nie zobaczę …. O jak się myliłam. Po co te znicze, kto umarł? Żeby robić akcję czy happening to należałoby wiedzieć jaki jest cel, a tu widać że niektórzy jak te cielątka idą, umarł papież czy Adamowicz – był znicze, ale tu. Według mnie to umarła właśnie oświata, godność i szacunek do nauczyciela. My sobie poradzimy i szybko pewnie zapomnimy, dzieci też, ale to jak skłóci się środowisko nauczycieli i jak się będą traktować to mogę w tej chwili tylko współczuć. Bo, i mówię tu z całą świadomością, nie znam innej grupy tak zawistnej i mściwej.

  • Bo są tam głównie kobiety, a w takim środowisku to wytkną sobie nie tylko wyższy dodatek czy nagrodę za zaangażowanie, ale nawet nową kieckę czy to gdzie się było na wakacjach. Niestety wiem co mówię, plotki i zawistne spojrzenia to norma, koleżeństwo na pokaz.

  • Do tego ploty o tym co się dzieje w uczniowskich domach. Czego dobrego może nauczyć w 1 – 3 rozwódka

   • Jak moze wychowac dziecko bezrobotna madka co tylko kasę od rządu bierze?

   • Tu nie chodzi o to co nauczyciel myśli o dzieciach czy rodzicach i ich sytuacji życiowe, materialnej. Chodzi o to, że to pleciugi, a ten zawód wymaga zaufania społecznego, a nie plotkowania o wszystkim w pokoju nauczycielskim.

 94. Cholera a ja myślałem że tylko w naszej szkole nauczycielka handluje ,no chyba że to ta sama szkoła?

 95. Kubuś Puchatek

  Faktycznie, przyszło co najmniej pół Łowicza. A te znicze (a ściślej wkłady) to niby dla kogo? Czy macie zamiar kogoś uśmiercić. Totalna kompromitacja. Swoją drogą, jakim prawem (również moralnym) wiceburmistrz miasta bierze udział w takich akcjach? Panie burmistrzu, pan się z tymi układankami w Radzie najwyraźniej pomylił. I swoją drogą: czy Pańska małżonka też strajkuje?

 96. Rozczarowany cesarz zaatakował wściekle. Otoczył gród wałem i rozpoczął szturm, w trakcie którego młodych chłopców, jako żywe tarcze przywiązano do maszyn oblężniczych. Mimo to obrońcy nie zawahali się. “Grodzianie wcale nie oszczędzali własnych synów i krewnych bardziej niż Niemców, lecz zmuszali ich kamieniami i orężem do odstąpienia od muru. Zewsząd wtedy przypuszczono szturm i z obu stron podniósł się krzyk potężny” – można przeczytać w kronice Galla Anonima

 97. Do roboty!

 98. Płacący za korepetycje

  Ale korepetycje dają i tu nie strajkują, podatków nie płacą

  • To trzeba się uczyć na lekcjach i powtarzać w domu, to korki nie będą potrzebne. Sami rodzice i młodzież skamle o korki, bo jedynka grozi, bo matura blisko, a potem się pluje jadem! Nikt nikogo nie zmusza do korepetycji, wystarczy się skupić i uważać na lekcji i odrabiać rzetelnie pracę domową.

 99. W czasie strajku nauczyciele pokazują swoją prawdziwą twarz. Strach posyłać dzieci do szkół. Jakie to są wzorce?

  • Takie same jak wzorce strajkujących robotników w latach 80. Gdyby nie te strajki to do tej pory cytowalibysmy marksizm leninizm. Czas na zmianę – szkoła nie może być wiecznie chłopcem do bicia dla wszystkich rządów, czy do takiej szkoły, zniewazanej, upodlanej, wykorzystywanej przez rządzących na wszelkie capstrzyki polityczne i religijne!

   • Kubuś Puchatek

    Porównywanie strajków z roku 1980, czy też późniejszych, z lat osiemdziesiątych, do obecnego strajku nauczycieli to – delikatnie mówiąc – spore nadużycie.

   • Marksizm i leninizm to strajk nauczycieli w obronie przywilejów że stanu wojennego. Marksizm kulturowy to ZNP wprowadzający seksedukatorów do szkół.

 100. Zwolnic dyscyplinarnie tych zadymiarzy

 101. Jak patrzę na to co wyprawjają nauczyciele, na nagrania na których śpiewają te żałosne piosenki to mnie krew zalewa. Nic dziwnego że mamy taką młodzież skoro uczą ich tacy ludzie…

 102. A przewodniczący Klajs nie ubrał się w Korei strój? Jestem rozczarowana

 103. to rodziny nauczycieli.

 104. Może powinni im więcej płacić,to wtedy może niektórzy przestali by dorabiać sprzedając to co “wyleciało z tira”.To nie jest insynuacja

 105. Wystarczy wejść do któregokolwiek marketu w godzinach i widać jak strajkują,sama spotkałam te niby nauczycielki uganiające się za zakupami,po 2lub3w grupkach,żeby pojedyńczo nie było im nudno

 106. Godność? To chyba żarty… Śpiewy, wierszyki… jak za czasów szału totalnej opozycji. Szok

 107. Proponuję aby nauczyciele bardziej skupili się na pracy a mniej na polityce,każdy ma prawo do poglądów ale w waszym przypadku nie macie moralnego prawa wyrażać ich głośno

 108. Drodzy państwo Belfrowie.
  Poziom państwa komentarzy jest tak żenujący że dyskwalifikuje was jako osoby które mają wychowywać przyszłe pokolenia,obrażanie kogokolwiek jest w waszym przypadku nie do zaakceptowania.
  A chwalenie się wykształceniem,jakie to ono jest wybitne………. opuszczę zasłonę milczenia
  Sugeruje więcej pokory i szacunku dla innych skoro sami tego oczekujecie

  • Zgadzam się, że poziom wpisów tutaj to wielka żenada, ale nie sądzę, żeby pisali to nauczyciele, bo wpisy są ewidentnie przeciwko nim!

 109. Do Anonima.Żenadą jest zapalanie zniczów przy kamieniu koło ruin zamku.

 110. W historii Polski byli już tacy co za zakładników brali dzieci.

 111. Rozliczyć afery PO-PSL i będzie dla nauczycieli.
  http://markd.pl/afery_po.pdf

 112. Karta nauczyciela, musi być zastąpiona Kodeksem Pracy.

 113. ZNP dno PO

  Łowicz jest bogaty w duże zasoby dyżurnych POżytecznych idiotów.Na gwizdek z góry łapią za znicze i prują na miejsce zboru.Obraz nędzy i rozpaczy.

 114. Wywalić na zbity pysk!

  • Oczywiście! Już widzę te tłumy galopujace na miejsca po belfrach za 1600 na rękę. Aaa i jeczsze trzeba mieć jakie takie pojęcie o pedagogice, studia wyższe, dziesiątki kursów i szkoleń, a i jeszcze przydałoby się doświadczenie w pracy z dziećmi (bo to nie fabryka gwoździ, ani kasa w biedronce, gdzie każdy może iść)

   • Lejla nie pogrążaj się ,walisz komentarz za komentarzem, bo nie było nic w obronie nauczycieli. Nie chodzi o to żeby było 100 komentarzy od 1 osoby, ale odwrotnie. 1600 na rękę? Nauczyciele, których znam mają w picie ok 40-50 tys rocznie, często więcej, ale nie lubią się tym chwalić. Nie dawaj za przykład nieudacznika, albo osoby która pracuje na pół etatu, bo to nieuczciwe.

   • A to, że pracownik sklepu, pielęgniarka czy choćby urzędnik też mają wyższe wykształcenie to wiesz? Czy twoja indolencja cię ogranicza? Dziesiątki kursów, szkoleń? Inni też się szkolą, za ciężkie pieniądze, robią podyplomówki i coraz częściej nawet zmieniają kwalifikacje, żeby szukać innej pracy. Nauczyciel to ktoś, kto nie umie się przekwalifikować i jak ognia boi się etatu 40 h. To ludzie, którzy w znacznej większości NIGDY nie pracowali poza szkołą.

 115. Prestiż i godność? Wszyscy ci co strajkują dawno utracili. Jak można w tym zawodzie dopuścić się tak oburzającego czynu. Dzieci siedzą bez opieki a “nauczyciele” w tym czasie piją kawkę i głośno śmieją się… Jaka tu godność? Wiedzieli że to praca służba i zakpili ze swojego prestiżu i godności. A teraz te ich koncerty, piosenki.. Jaki to poziom

  • A nie dostrzegasz tego, jak władze z nimi postępują? Chciałbyś, żeby ktoś.,kto doi kasę 10 krotnie większą, kazał Ci pracować jedynie dla idei? Co to ma być? Panszczyzna jakas???

   • Przecież rząd zaproponował im podwyżki. Nie od razu Rzym zbudowali. A to że sobie nagrody w rządzie przyznają to jest przywilej władzy. Za poprzednich było inaczej? Tylko że wtedy Pan Broniarz nawet się nie wychylił bo bał się. Teraz władza jest za dobra dla ludu i wyciąga rękę każdy. Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.. Znacie to?

 116. zielona wyspa

  Jak rządziło PO-PSL, to od 2012 do 2015 roku pensje nauczycieli zostały zamrożone (ZERO podwyżek),
  gdzie byli wtedy działacze z ZNP i wspierający.

 117. Trzeba wiedzieć gdzie i kiedy zapala się znicze… Żenada!

 118. Zobaczymy jak ich będą popierać jak dzieci czy młodzież nie otrzyma świadectw i promocji do następnej klasy. A wizja pracy w wakacje i weekendy też imponuje?

 119. Tak 3mać!!!

  Brawo dla polskiego rządu z Prawa i Sprawiedliwości!!!
  500+ na pierwsze i kolejne dziecko,
  rewaloryzacja emerytur od 1 marca 2019.,
  trzynastki dla emerytów i rencistów po 1100 zł od maja 2019r,
  obniżki podatków,
  i odbudowa PKS-ów.

 120. Daliście po sto złotych dla świni a wypłacacie miliony politycznym świniom przy politycznym korycie , głosowałem na PiS a teraz mi wstyd ! Wielkie sieci handlowe dalej spijają śmietankę i wywożą kasę za granice , gdzie wrak tupolewa ? 4 lata rządów i dalej nic nie wiadomo a prezydent nie żyje , Tuska nie ma , gdzie jest prawda ? Kurski zastapił Jerzego Urbana taka jest prawda !

 121. Anatomia komunizmu

  PiS owski gebels sie obudzil i seria wpisow jest i ponieważ sa słuszne to je ignoruje , po co mowić o prawdzie ! A prawda jest taka ze Dzierżka zastapoliscie Miedzianowskim , Nowaka Misiewiczem o blondynach Glapinskiego nie wspomnę .Nic w sposobie władzy nie zmieniliście tylko tamte miernoty zastapiilscie swoimi płacąc im jeszcze wiecej z naszych pieniędzy ! Mówicie o etosie pracy nauczyciela to gdzie jest ten propagandowy sprzed wyborów wasz etos służenia Polsce …moze na ostatnim piętrze dwóch wież prezesa , ktory nawet za ich projekt nie chce zapłacić bo ,,uczciwy” jest !

 122. Proponuję aby nauczyciele jako jeden z postulatów dopisali, że chcą pracować 40 godzin tygodniowo i, że marzy im się tylko 26 dni urlopu, bo na więcej nie zasługują! I w związku z ogromnym stresem oraz przemęczeniem wyrzekają się udzielania wszelkich płatnych korepetycji.

  • Popieram.

  • to zamach na prawa nauczycieli.

  • Bardzo chętnie, urlop 26 dni ale nie koniecznie w wakacje, bo wtedy są najdroższe wyjazdy. Dzieci też chodziłyby do szkoly w wakacje. Już widzę tę euforię 🤣🤣🤣

   • A ja widzę jak nauczyciel da sobie odebrać te dwa miesiące wakacji, g …o prawda! A przy okazji ciekawe czy nauczyciele przyjdą w wielki czwartek i piątek do szkoły strajkować. To też dzień pracy, który mieliby wolny bo niby ferie. Ferie to dla dzieci, a państwo wtedy powinniście np. klasówki sprawdzać i w szkole siedzieć, a macie wolne i czas na przygotowanie świąt, podczas gdy inni jeszcze w sobotę pracują.

 123. Donald Tusk z PO o 500 plus:
  „ … tylko według mojej najlepszej wiedzy, nie ma takiej możliwości finansowania tego projektu, … „
  https://www.youtube.com/watch?v=E59h9lIfIvM

  • I te cyniczne pseudoautorytety PO mają jeszcze czelność pouczać Polaków.
   Najgorszym jest to, że jest jeszcze grupa osób która im wierzy.

 124. ZNP należy wygrać wybory i dać nauczycielom po 10 tys. zł,
  ale wówczas ja będę chciał 15 tys. zł.

 125. Piniendzy po prostu nie ma !

  „Na te propozycje, które ZNP złożył, Piniendzy po prostu nie ma !
  i nie będzie ! do końca tej kadencji”
  https://www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs

 126. PO, PSL, SLD, NOWOTWÓR, Z

  Tęczowi, proszę przedstawić program dla 99,9% Polaków !!!
  bo jak na razie to tylko słyszę od Trzaskowskiego i Rabieja o:

  – LGBT+ (skrótowiec odnoszący się do Lesbijek, Gejów, osób Biseksualnych oraz osób Transgenderycznych jako do całości.).

 127. PO, PSL, SLD, NOWOTWÓR

  TĘCZOWI proszę przedstawić program dla 99,9% Polaków !!!
  bo jak na razie to tylko słyszę od Trzaskowskiego i Rabieja o:

  – LGBT+
  – (skrótowiec odnoszący się do Lesbijek, Gejów, osób Biseksualnych oraz osób Transgenderycznych jako do całości.).

 128. Siewiera Wójcik – marginalne postacie wyciągnięte z nico$ci przez Kalinskiego. Klajs wielokrotny kandydat do samorządu nigdy nie otrzymał mandatu zaufania..śmieszne po poparcie dla sfrustrowanej grupy społecznej która zamiast rozsądnie walczyć o godziwą pensje zachowując jednoczaśnie autorytet stała się marionetką polityczną zostawiając samych sobie swoich uczniów czym przekreśliła sie w oczach społeczenstwa

 129. Anatomia komunizmu

  Te pisowskie wpisy robiła jedna osoba wystarczy popatrzeć na godzinę komentarza , po co ? Bo taka jest linia partii rządzącej , propaganda jest najważniejsza ! Mysle ze wiecej niż połowa nauczycieli głosowała na PiS , ciekaw czy po tej lekcji pogardy z jaka sie spotkali dalej tak bedzie ?

 130. Anatomia komunizmu

  Pisowskie trole juz hejtuja , widac po tych wpisach ze przygotowani sa na oczernianie wszystkich ktorzy z ich rządami sie nie zgadzają .

 131. Jak za PO-PSL zamknięto ponad 2000 szkół i zwolniono ok. 40 000 nauczycieli to gdzie byli Ci wspieracze?

 132. Kosiniak-Kamysz z tęczowego ZSL referował w sejmie ustawę o POdniesieniu wieku emerytalnego a koalicja PO-PSL go przyjęła:
  Kobiety: z 60 lat do 67 lat (7 lat więcej),
  z 55 lat do 67 lat dla kobiet w rolnictwie o 12 lat więcej !!!
  Mężczyźni z 65 lat do 67 lat (2 lata więcej)
  https://www.youtube.com/watch?v=QQyjxR5-Blk

 133. Jak rządziło PO-PSL, to od 2012 do 2015 roku ich pensje zostały zamrożone, i wówczas siedzieli cicho jak mysz pod miotłą a teraz od tego niedobrego PiSu tak pazernie żądają podwyżek?!

 134. autorytet PO

  Wincent Rostowski Minister finansów za PO-PSL :
  „Na te obietnice, które PiS złożył, Piniendzy po prostu nie ma !
  i nie będzie ! do końca tej kadencji”
  https://www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs

 135. ZNP niech wygra wybory i wówczas da nauczycielom po 10 tys. zł.

 136. Kluzik-Rostkowska z PO

  „Prawie 60% nauczycieli zarabia 5 tys. zł i my to wiemy….”
  http://pis.org.pl/aktualnosci/kolejne-pusteobietnice-platformy-obywatelskiej

 137. Sama bida pszyszła

  Ile zarabia przewodniczący struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego Witold Klajs, radny miejski Robert Wójcik i wiceburmistrz Łowicza Mariusz Siewiera ???

 138. Zatrudnię na budowie za 8 000 zł

 139. Popieram Kamil.Ci wspierający,co widać na zdjęciu to pracownicy szkół i ich rodziny.Niech zrobią ankietę,kto ich popiera,tylko anomimową,bo zemszczą się na dzieciach.Powinni dostać dyscyplinarki ,pracę dostaną ci,którzy zasługują by być nauczycielami i nie przynosić wstydu temu zawodowi

 140. Zwolnić wszystkich strajkujących,jak nie pasuje to doły kopać kostkę układać …

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.