Gminne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbywają się 11 listopada również w Kiernozi. Poczty sztandarowe, strażacy i mieszkańcy spotkali się najpierw przy remizie OSP, później przeszli na cmentarz wojskowy, gdzie złożono kwiaty, a stamtąd na uroczystą mszę świętą do miejscowego kościoła.

Uroczystości rozpoczęły się w sąsiedztwie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiernozi. Na placu przy remizie wciągnięta została flaga Polski na maszt. Później wszyscy przemaszerowali na cmentarz wojskowy. Po drodze dołączyli m.in. wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, a na miejscu czekał Zespół Pieśni Ludowej “Kiernozianie”.

Ksiądz Maciej Zakrzewski odmówił modlitwę w intencji Ojczyzny, złożone zostały kwiaty, zapalone znicze. Zespół zaśpiewał “Rozszumiały się wierzby płaczące – popularną piosenkę polskich partyzantów z okresu II wojny światowej.

Oprawę muzyczną mszy św. w kościele zapewnił wspomniany zespół, dzieci z chóru szkolnego, przedszkola oraz MOS. Po mszy zorganizowany był poczęstunek w sali OSP.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu.

3 komentarze

  1. Ale jego tatus od licznego potomstwa byl juz bez munduru majora WP zdegradowany??

  2. A byl ten 12 letni strażak od odreru za zasługi?

  3. Kiernozianie zawsze są tam, gdzie powinni być. Dziękuję za to, że można na Was liczyć.