Gminne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbywają się 11 listopada również w Kiernozi. Poczty sztandarowe, strażacy i mieszkańcy spotkali się najpierw przy remizie OSP, później przeszli na cmentarz wojskowy, gdzie złożono kwiaty, a stamtąd na uroczystą mszę świętą do miejscowego kościoła.

Uroczystości rozpoczęły się w sąsiedztwie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiernozi. Na placu przy remizie wciągnięta została flaga Polski na maszt. Później wszyscy przemaszerowali na cmentarz wojskowy. Po drodze dołączyli m.in. wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, a na miejscu czekał Zespół Pieśni Ludowej “Kiernozianie”.

Ksiądz Maciej Zakrzewski odmówił modlitwę w intencji Ojczyzny, złożone zostały kwiaty, zapalone znicze. Zespół zaśpiewał “Rozszumiały się wierzby płaczące – popularną piosenkę polskich partyzantów z okresu II wojny światowej.

Oprawę muzyczną mszy św. w kościele zapewnił wspomniany zespół, dzieci z chóru szkolnego, przedszkola oraz MOS. Po mszy zorganizowany był poczęstunek w sali OSP.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu.

3 komentarze

  1. Ale jego tatus od licznego potomstwa byl juz bez munduru majora WP zdegradowany??

  2. A byl ten 12 letni strażak od odreru za zasługi?

  3. Kiernozianie zawsze są tam, gdzie powinni być. Dziękuję za to, że można na Was liczyć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.