Piękne chwile przeżyli absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu. 12 czerwca po 65 latach spotkali się oni w łowickim ratuszu, by powspominać szkolne czasy. Uroczystość poprzedziła msza św. w kościele sióstr bernardynek.

W spotkaniu udział wzięło 25 dawnych kolegów i koleżanek ze szkolnej ławki. Wśród gości zaproszonych na obchody pojawiła się również dyrektor liceum Dorota Dziekanowska oraz byli dyrektorzy Elżbieta Skoneczna i Henryk Zasępa.

W trakcie spotkania nie zabrakło wspomnień dawnych czasów, anegdot o nauczycielach i żartobliwych opowieści o wspólnych kolegach. Niezwykle refleksyjnym momentem była recytacja wiersza – jedna z uczestniczek przytoczyła zgromadzonym wiersz Juliana Ejsmonda „Bajka o szkole”.
Jubileuszowe spotkanie nie było to pierwszym po maturze. Absolwenci regularnie widują się co kilka lat, by przy tej okazji uczcić kolejne jubileusze. Niektórzy z nich utrzymują ze sobą częstszy kontakt i razem świętują inne okazje, np.: wspólne uroczystości opłatkowe.

3 komentarze

  1. ASKSIĘŻAK

    Szkoda, że w tym coraz mniejszym mieście – brak zainteresowania młodszymi absolwentami łowickich szkół, również “olimpijczykami”, którzy zdobyli tu gruntowne wykształcenie i “wypłynęli w świat”. Może pracują na eksponowanych lub ciekawych stanowiskach i mogliby w jakiś sposób wspomóc nasze biedne miasto i region łowicki. Szkoda, że nie działa już Towarzystwo Przyjaciół Łowicza i Ziemi Łowickiej.

  2. Nikt nikogo nie informuje, bo zjazd jest okazjonalny i ma na celu ukłon w stronę elektoratu senioralnego, którego w Łowiczu jest bezmiar.

  3. TRUSKAWKA

    Kto o takich zjazdach absolwentów i na jakich zasadach informuje?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.