Alicja Król-Kamińska, która napisała drugą już książkę poświęconą historii Bratoszewic, ciekawie opowiadała o jej powstawaniu na piątkowym spotkaniu autorskim.

Odbyło się ono w świetlicy przy filii strykowskiej GBP w Bratoszewicach i było okazją do nabycia publikacji z dedykacją autorki.

Na spotkanie przybył m.in. Starosta Powiatu Zgierskiego Bogdan Jarota, który był przez wiele lat z Bratoszewicami związany zawodowo, gdyż pracował jako nauczyciel w szkole rolniczej (obecnie jest to Zespół Szkół Nr 1). Sama Alicja król-Kamińska jest również emerytowaną nauczycielką, współzałożycielką i aktywną członkinią Stowarzyszenia Przyjaciół Bratoszewic, a także dyrektorką Salezjańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łodzi. W latach aktywności zawodowej uczyła w Bratoszewicach języka polskiego, a później pracowała w Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Miejscowości, w której mieszka od kilku dziesięcioleci, Alicja Król-Kamińska poświęciła już wydaną w 2008 r. książkę pt. „Z dziejów Bratoszewic”. Teraz informacje w niej zawarte uzupełniła i wzbogaciła o nowe odkrycia dokonane w różnych zbiorach archiwalnych, o wspomnienia, fragmenty listów, wątki obyczajowe z życia właścicieli majątku,  fotografie… Zostały one zebrane i wydane w książce „Bratoszewice: czasy i ludzie”, której druk sfinansowała Gmina Stryków.  

W spotkaniu promującym tę publikację uczestniczyło wielu mieszkańców Bratoszewic. Szerzej napiszemy o nim w gazetowym wydaniu „Wieści”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.