Dzisiaj, 3 sierpnia, o godz. 19.00 w kościele p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza na Bratkowicach odbyło się spotkanie dla uczestników XXIII Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę. Z Łowicza wyruszy ona już w najbliższy poniedziałek, 6 sierpnia, po mszy św. odprawionej o godz. 7.00 w bazylice katedralnej.

Spotkanie poprowadził opiekun grupy zielonej, czyli łowickiej młodzieży, ks. Jacek Zieliński, który omówił podstawowe zasady pielgrzymowania. Przypomniał, że pątnicy zwracają się do siebie „Siostro” i „Bracie”, a także przedstawił, kto i za co będzie odpowiadał na pielgrzymim szlaku. Podkreślił, że koniecznie trzeba zabrać ze sobą nakrycie głowy i stosowny strój: jeśli będą to krótkie spodenki, to o długości przynajmniej do kolana.

Spotkanie było też okazją do zapisania się do udziału w pielgrzymce. Obecnie na liście jest ok. 55 osób w grupie zielonej. Zdaniem osób, które chodziły już na pielgrzymki młodzieżowe, najwięcej osób zapisze się jednak w dniu wyjścia pielgrzymki z Łowicza.

Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa dotrze na Jasną Górę 14 sierpnia. Dzień później pielgrzymi wezmą udział w obchodach święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „Duchu Święty obudź mnie do wiary”.

 

 

6 komentarzy

 1. Poszedl bym z kompania gdyby przewodnikiem byl pan wikary Wiesiu Wronka ten gosciu o ksywie”loddejta dzialke na Miodowej”

 2. zamiast głupio komentować
  pakujta się i na pielgrzymkę
  widzimy się w poniedziałek 7.00 Msza w Katedrze
  a potem heja na Jasną Górę
  przyniesie to więcej pożytku niż pitolenie komentarzy

 3. Mietek na ostatnim zdjeciu widac ze lubi cytryne z lublina 😉

 4. Zieliński weź się za siebie!!!!!

  • Łączy nas kabel połączeniowy

   Jerzyk, weź zacznij myśleć pozytywnie. Szkoda dnia 😉 Tylko nie pisz już, chacha.