Na otwarte spotkanie na temat modernizacji budynku dworca stacji Łowicz Główny zapraszają 1 października o godz. 18.00 do restauracji Polonia na Starym Rynku przedstawiciele PKP oraz radny Rady Miejskiej w Łowiczu Jakub Wolski będący też m.in. kandydatem PiS na burmistrza Łowicza.

Wnętrze dworca PKP Łowicz Główny
Wnętrze dworca PKP Łowicz Główny

Będzie to pierwszy etap konsultacji społecznych, realizowany jeszcze przed przystąpieniem do prac projektowych nad modernizacją budynku. Podczas spotkania mają zostać określone ramy funkcjonalno-użytkowe inwestycji (odrębnej, od prowadzonej obecnie przebudowy stacji).

Spotkanie będzie miało charakter warsztatów i ma być prowadzone są w taki sposób, aby uczestnicy mogli przedstawić swoje oczekiwania i uwagi. PKP S.A. będzie reprezentowana m.in. przez osoby odpowiedzialne za projektowanie i realizację inwestycji.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o potwierdzenie udziału pod adresem warsztaty@pkp.pl.

Łowicz Główny, fot. arch. NŁ
Łowicz Główny, fot. arch. NŁ
Łowicz Główny, fot. arch. NŁ
Łowicz Główny, fot. arch. NŁ

17 komentarzy

 1. Po sprawdzeniu u źródła potwierdzam, że pociąg nr 82172 “Uznam” relacji Świnoujście – Lublin/Chełm będzie się jednak zatrzymywał na stacji Łowicz Główny, planowy odjazd 4:45. Informacje na stronach rozklad.sitkol.pl oraz rozklad-pkp.pl odnośnie braku postoju tego pociągu w Łowiczu Głównym są błędne. Pozostałych pociągów Intercity nie sprawdzałem. Pozdrawiam.

  • Pozostałe poranne TLK-i (6.42 FLISAK i 7.40 BRDA) również są w rozkładzie (rozkład jazdy na stronie internetowej PLK-i). Na stronie rozkład-pkp.pl są błędy.

 2. Czyli kawa jaką dawali w imieniu jednego z kandydatów na Burmistrza na peronie po to, żeby wnerwić podróżnych. Dobrze, że wybory 21 października czyli po zmianie rozkładu jazdy. Będę wiedział co zrobić. Czyli będzie trzeba już posiadać dwa bilety miesięczne, jeden na TLK drugi na KM. Tak koleje trzepią z kasy ludzi dojezdnych do pracy np. do Warszawy. Pięknie, pięknie znakomicie.

 3. To prawda po co robić spotkania wyborcze jak i tak one nic nie wnoszą raptem niektórzy przed wyborami dostrzegają problemy. To fakt od 21.10.2018 r. pierwszy pośpiech do WAWY odjedzie o 08:38 a tu spotkania się robi o dworcu….. ŻENADA!!!!

 4. xxx – Skąd ty masz takie informacje o tym TLK 3:39? Mnie wyszukuje ten pociąg z korektą i będzie teraz o 4:45! Prawda taka, że Łowicz jest na marginesie połączeń TLK. Osoby odpowiedzialne za to powinny już dawno za to odpowiedzieć. W Kutnie walczą o to i mają.
  Zastanawia mnie po co ta modernizacja stacji PKP jak z roku na rok jest coraz gorzej z pociągami TLK. I po co taki długi peron zbudowali no chyba nie dla pociągów Kolei Mazowieckich.

  • Informacje są ze stron: rozklad.sitkol.pl oraz rozklad-pkp.pl Natomiast rzeczywiście na stronie plk-sa.pl postoje są tak jak piszesz 4:45. Oby to był tylko błąd w rozkładach. Dziękuję za info. Pozdrawiam

 5. Co tam dworzec. Od październikowej korekty rozkładu jazdy pociąg “Uznam” relacji Świnoujście – Lublin odjeżdżający o godz. 4:39 NIE BĘDZIE SIĘ ZATRZYMYWAŁ na stacji Łowicz Główny !!!!!!

  • Burmistrz Wolski , do boju!

  • Mało tego. Po korekcie październikowej “BRDA” relacji Bydgoszcz – Warszawa omija Łowicz!!! Zatrzymuje się w Kutnie i Sochaczewie!!! Pierwszy pociąg pośpieszny do Warszawy odjeżdżać ma z Łowicza o 8.38!!! To chyba nie dzieje się naprawdę………………..

 6. Nie ma potrzeby robienia dużego dworca. Będzie stał pusty. Mały, czysty i już.

 7. Wszystko fajnie, ale trzeba spojrzeć na to realnie. Kiosk na dworcu i przy dworcu już kiedyś był – żaden się nie utrzymał. W Łowiczu jest już sporo restauracji, a sieciowe knajpy lokują swoje punkty tam gdzie im się to opłaca. Nikt nie będzie rozwalał budynku i wracał do dawnej formy, bo na takie rzeczy nie ma kasy. Moim zdaniem 1 piętro należy kompletnie przeorganizować: wyrzucić wszystkie malutkie przybytki z drewnianymi ściankami, a utworzyć na to miejsce kilka lokali usługowych do wynajęcia, najlepiej w jakichś rozsądnych cenach. Dworzec wymaga modernizacji, ale trzeba to zrobić z głową.

  • A co tam się utrzyma na górze? Gdyby jakiś przedsiębiorca zwietrzył interes to już dawno coś by tam było. Widocznie góra jest bez perspektyw jeśli chodzi o usługi.
   Nie wiem czy jest szansa na zburzenie góry, ale gdyby tak się stało to odchodzi koszt ogrzewania góry oraz robi się miejsce na dole w miejscu schodów gdzie możnaby było dostawić dla czekających miejsca siedzące.

   • Nie do końca się z Panem zgodzę. Dworzec jest własnością PKP, więc wprowadzanie jakichkolwiek zmian jest bardzo trudne. Nie mówiąc już o chorych cenach najmu, które generuje kolej. Czy góra może być atrakcyjna to już sprawa dyskusyjna, ponieważ na ten moment stan techniczny piętra jest tragiczny i nikt poważny nie chciałby prowadzić tam żadnej działalności.

   • I po remoncie nie sądzę żeby na górze jakiś biznes miał rację bytu…

 8. Forma dworca do której należy wrócić:
  https://lowicz.fotopolska.eu/158897,foto.html

 9. Należy wrócić do dawnej bryły dworca bez 1wszego piętra bo i tak z niego pożytku już nie ma ( kładki nie ma wchodzenie na góre jest bezsensowne, poczekalnia wystarczająca na parterze) ewentualnie góre zagospodarować pod działalności typu kioski, jakaś restauracja najlepiej sieciowa która przyciągnie młodych i dworzec będzie żył oczywiście wszystko musi być wyremontowane i estetyczne.