Zespół cygański Romen bawił dziś członkinie kół gospodyń wiejskich oraz ich przyjaciół na spotkaniu noworocznym, zorganizowanym w Łyszkowicach przez Rejonową Radę KGW.

Spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury otworzyła jego dyrektor Monika Wawrzyn, która jest także gminną przewodniczącą KGW w Łyszkowicach oraz szefową koła w Starych Grudzach. O wspólne prowadzenie imprezy poprosiła przewodniczącą Rejonowej Rady KGW w Łowiczu Marię Pietrzak oraz przewodniczącego Rejonowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Łowiczu Edwarda Gnata – głównych organizatorów spotkania. 

Pod adresem gości i około dwustu gospodyń z regionu posypały się serdeczności i noworoczne życzenia. Nie udało się uciec od wspomnień i aluzji do wydarzeń roku 2017 r., m.in. pamiętnego “nalotu” Urzędu Celno-Skarbowego na stoiska KGW podczas imprezy w Maurzycach, a także – wydarzenia znacznie weselszego – wyjazdu szkoleniowego do powiatu kartuskiego, zorganizowanego po to, by panie dowiedziały się jak mogą dystrybuować swe regionalne specjały. 

Wygłaszano podziękowania dla osób i instytucji wspierających działalność kół gospodyń, zwłaszcza w trudnych chwilach, padały słowa o niemal rodzinnych więzach panujących między organizacjami oraz zapewnienia o dalszej współpracy.  Przemawiał poseł Paweł Bejda, starosta łowicki Krzysztof Figat, członek zarządu powiatu i prezes powiatowy OSP Jacek Chudy, wójt gm. Łyszkowice Adam Ruta, a także zaprzyjaźnione gospodynie ze Stowarzyszenia Kaszubianki, które przybyły w pięknych ludowych strojach swego regionu. 

Po części oficjalnej, na scenę wyszedł zespół Romen, rozpoczynając część rozrywkowo-biesiadną spotkania. 

 

 

Komentowanie nie jest możliwe.