Dzisiaj, 21 grudnia, spotkanie opłatkowe odbyło się także w restauracji Zakładu Aktywizacji Zawodowej przy ul. Powstańców w Łowiczu.

Wzięli w nim udział m.in. prezes stowarzyszenia Ja-Ty-My Tomasz Musielski, kierownik ZAZ Łowicz Małgorzata Wagner, przedstawiciele władz miasta i powiatu, ks. Jacek Zieliński – duszpasterz z parafii na Bratkowicach oraz pracownicy ZAZ Łowicz, którzy przygotowali potrawy na spotkanie wigilijne i zaprezentowali koncert kolęd.

5 komentarzy

  1. Zakład aktywizacji zawodowej … rozumiem ze uczestnicy uczą sie zawodu i dajmy na to po roku w tych cieplarnianych warunkach znajdują prace w jakimś np zakładzie pracy chronionej jako pracownicy ?

  2. Nie , mysle tylko ze najwiecej kosztuje nas pan prezes i inni pomagacze za grube pieniądze i że gdyby dac rodzinie 25 procent tych pieniędzy to efekt byłby podobny . A tak mamy niby rynkowy twór ( sprzedają to za co my płacimy ) czyli psują rynek i wprowadzają dumpingowe ceny ktore niszcza normalne relacje ekonomiczne ! Po prostu przegięcie , ani to pracownicy ani to zakład pracy bo za wszytko płaca podatnicy którym takie zakłady mogą robić nieuczciwa konkurencje z ich podatków ! Paranoja

    • Klienci tam idą nie tylko że jest tam taniej choć różnica zaledwie 2 – 3 zł w porównaniu z innymi tego typu restauracjami. Ludzię idą tam bo jedzenie jest smaczne, jest miła atmosfera i te osoby niepełnosprawne odnalazły się w tym miejscu. Ci Niepełnosprawni poczuli się dowartościowani, niektórzy po raz pierwszy pracują. To są ludzie także z porażeniami czterokończynnymi , niewidomi znaleźli swoje miejsce. Kapitał , Rynek owszem ważne rzeczy ale nie ważniejsze niż Człowiek

  3. Ja jestem ciekaw czy ktoś policzył ile kosztuje miesięcznie całość wydatków na jednego niepełnosprawnego , ktore ponosimy bo to sa nasze pieniądze , taka rechabilitacja poprzez taka działalność ? Mysle ze ta łącznie kilka a moze kilkanaście tysięcy ?!!!

    • A ja jestem ciekaw czy zawsze Hynio będzie się cieszył zdrowiem przynajmniej fizycznym bo psychiczne chyba już szwankuje skoro przy Wigilii wstawia taki post…Żyj Hyniu w zdrowiu jak najdłużej.. życie , zdrowie jest nieprzeliczalne… przeczytaj sobie Opowieść Wigilijną .. przyda Ci się kimkolwiek Jesteś.. ranisz tych ludzi którzy starają sie i pracuja- co bys chciał z nimi zrobić eksterminować?