11 października, odbyło się spotkanie mieszkańców z burmistrzem Krzysztofem Kalińskim na osiedlu Zatorze, podczas którego przez 3 godziny dyskutowano nad wnioskami do budżetu obywatelskiego i problemami tej dzielnicy.

Mieszkańcy nie wybierali dzisiaj projektów do kolejnego etapu głosowania nad budżetem obywatelskim, ponieważ z tej dzielnicy zgłoszono tylko 2 propozycje (jedna została dopisana na zebraniu) i obie zostały zakwalifikowane automatycznie. Z każdej dzielnicy mogą bowiem przejść 3 propozycje, dlatego głosowanie przeprowadza się wtedy, gdy trzeba wybierać spośród 4 propozycji i więcej.

Mieszkańcy zdecydują teraz, czy wybrać do realizacji chodnik przy ul. Żwirki i Wigury czy modernizację przepompowni ścieków przy ul. Bolimowskiej i Nieborowskiej.

Spotkanie zdominował temat budowy obwodnicy, w której mieszkańcy pokładają nadzieję na rozwiązanie problemu z wjeżdżaniem samochodów ciężarowych w ul. Bolimowską. Jakie jeszcze problemy zgłaszali mieszkańcy tej dzielnicy – o tym napiszemy w papierowym wydaniu Nowego Łowiczanina, 18 października.

2 komentarze

  1. Niestety – w sprawach związanych z oczyszczalniami to Burmistrz umie stracić 7,5mln z miejskiej kasy 🙁 czego chcą Ci mieszkańcy – więcej nie umie 🙂 🙂

  2. No bez jaj. Mieszkańcy wymarzyli sobie przepompownie ścieków! Przecież to jawna kpina z idei budżetu obywatelskiego

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.