Dzisiaj, 16 stycznia o godz. 20 na Starym Rynku przed ratuszem w Łowiczu odbędzie się spotkanie pod hasłem „Stop przemocy”. Będzie ono okazją do tego, aby w milczeniu i wspólnocie wyrazić sprzeciw przeciwko przemocy i hejowi.

Jak się dowiedzieliśmy, spotkanie jest inicjatywą oddolną mieszkańców, którzy czują taką potrzebę po tragicznym wydarzeniu w Gdańsku, gdzie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamordowany został prezydent tego miasta Paweł Adamowicz.

Drugim przyczynkiem do spotkania było ujawnienie w sieci szokujących wpisów dwóch internautów z Łowicza, związanych z tragedią w Gdańsku. Okazało się, że jeden z autorów tych wpisów kandydował na radnego miejskiego w Łowiczu w jesiennych wyborach samorządowych.

Spotkanie nie ma ustalonego scenariusza. Nie umawiano się, czy przynosić znicze lub kwiaty. Przyjść może każdy, kto odczuwa taką potrzebę.

3 komentarze

  1. Jestem obywatelem Gdańska, a przebywam dużo w Łowiczu. Widzę co zrobiono dla miasta w czasach Adamowicza. Niesamowite: tunel pod Wisłą, kolej na lotnisko i jednocześnie szeroką ulicę Słowackiego.
    Natomiast w Łowiczu działa dalej komunistyczne ORMO, co w Gdańsku jest niemożliwe. Niektórzy policjanci wykonują dalej polecenia ORMO. Mandat za zmianę samochodu, Przeszukanie u ofiary pobicia przez parę ORMOwców. Prokurator Młoczak pisze że ORMOwszczyni nie brała udziału i umarza sprawę. Mowa nienawiści przez niektórych policjantów z komendantem włącznie, prokuratorów Młoczaka i Szymczaka. Marsze?

  2. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

    Myslę, że nie zabraknie STUDIA RAMPA.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.