Spacer po lesie, grzybobranie, liczne zabawy i konkursy w leśniczówce, a na koniec ognisko z kiełbaskami – takie atrakcje czekały na uczestników dzisiejszego spotkania z cyklu “Pomaganie przez gotowanie”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Głowno “Szansa”.

Spotkanie w leśniczówce. Fot. EWR

W integracyjnym spotkaniu pod hasłem “Potrawy pachnące lasem” wzięli udział podopieczni Fundacji Robinson Cruzoe – wychowankowie rodzin zastępczych i domów dziecka oraz członkowie Stowarzyszenia “Szansa” wraz z rodzinami. Zajęcia w terenie i konkursy dla dzieci z wiedzy przyrodniczej i ekologicznej przeprowadził pan Zbigniew Pawłowicz.

“Pomaganie przez gotowanie” to projekt grantowy, realizowany w roku bieżącym w ramach programu “Działaj lokalnie”, a obejmujący cykl spotkań o charakterze integracyjnym i warsztatowym. Warto jednak zaznaczyć, że dobra współpraca Stowarzyszenia “Szansa” z Fundacją Robinson Cruzoe trwa już kilka lat.

2 komentarze

  1. W kwestii formalnej. To spotkanie nie było w leśniczówce, bo leśnictwo Stanisławów zgodnie z danymi na stronie nadleśnictwa Grotniki nie istnieje. Swoją drogą ciekawe kiedy zostało zlikwidowane i pewnie włączone do Polesia? Jeszcze 17 lat temu zostało formalnie przyłączone do Grotnik.

    • Elżbieta Woldan-Romanowicz

      Jest to obiekt należący do Nadleśnictwa Grotniki, leżący na terenie lasu, zwyczajowo zwany “leśniczowką”, mimo iż formalnie nie jest to obecnie dom leśniczego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.