Warsztaty taneczne, haftu kaszubskiego, gwarowe oraz występy zespołu Modroki i Krzysztofa Krefta to część z atrakcji, jakie planowane są w sobotę, 7 grudnia w ramach „Spotkania z kulturą Kaszub”.

Spotkanie organizuje miasto wespół z Łowickim Ośrodkiem Kultury oraz miastem partnerskim dla Łowicza – Redą.

W programie od godz. 13.30 – warsztaty taneczne z zespołem Modroki z Redy (budynek dawnego gimnazjum w Al. Sienkiewicza), warsztaty haftu kaszubskiego z twórczynią Reginą Kobus (sala audiowizualna ŁOK na I piętrze), warsztaty gwarowe pod kierunkiem Radosława Kamińskiego (sala lustrzana taneczna ŁOK na I piętrze) oraz pogadanka na temat zwyczajów kaszubskich pod kierunkiem Danuty Bieńkowskiej (sala plastyczna ŁOK – I piętro).

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty obowiązują zapisy (tel. 46-830-91-45).

Oprócz tego o godz. 17.00 w sali kina Fenix w Łowickim Ośrodku Kultury planowana jest prezentacja filmu o Redzie, prelekcja o zwyczajach kaszubskich, historii i walorach regionu, występ redzkiego zespołu ludowego „Modroki” i wokalisty Krzysztofa Krefta.

Ponadto w sali USC w budynku ŁOK odbędzie się prezentacja i degustacja potraw przygotowanych pod kierunkiem Danuty Bieńkowskiej i Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego.

Spotkanie z kulturą Kaszub w Łowiczu
Spotkanie z kulturą Kaszub w Łowiczu

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.