Przed Sądem Rejonowym w Łowiczu rozpoczęła się dzisiaj, 18 grudnia, rozprawa cywilna, na której spotkali się ks. Krzysztof P. – wikariusz z parafii w Mszczonowie oraz biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba.


Wikariusz domaga się od biskupa 70 tys. zł tytułem zadośćuczynienia i pokrycia kosztów leczenia po wypadku samochodowym, jakiemu uległ w 2014 roku. Twierdzi, że po tym zdarzeniu kuria nie dopełniła obowiązków, aby mógł skorzystać ze świadczeń ubezpieczenia społecznego, jakie należą się z ZUS.

Ksiądz dochodził swoich praw w wydziale karnym, ale tam sprawa została umorzona, wystąpił więc z pozwem cywilnym. Sąd proponował stronom mediacje, na co się nie zgodziły. Rozprawa rozpoczęła się od przesłuchania stron za zamkniętymi drzwiami – o co obie strony wystąpiły.

Aktualizacja

Jak się dowiedzieliśmy, w trakcie rozprawy ksiądz wycofał swoje powództwo i zrezygnował z roszczeń. Sprawa jest zamknięta.

13 komentarzy

 1. jak to co amfetamine od marcina dopały vel kaizer.super towar zachodnia.

 2. Do en
  Co cpasz?

 3. Kościół Katolicki w Polsce stał się zbyt liberalny- Brak w nim autorytetów- boi się wtrącać w politykę a to prawo Kościoła bo Kościół stanowią wierni a wierni mieszkają w Polsce i mają prawo decydować o polityce. Kościół powinien się znów stać konserwatywny- i oczyścić się i ułomnych księży i wiernych.. Tylko że zasada taka- ktoś się nie składa na Kościół- nie ma prawa do jego posług- Chrztu< Komunii, Ślubu – owszem sa przypadki że ie mają ludzie pieniędzy- wtedy oświadczają że nie będa robili hucznych imprez że nie kupia z tych okazji wódki

 4. Jezus też mówił,,Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień” dobrze że się dogadali… zbliżają się święta i czas zakończyć spory….

 5. Otoz to

 6. Zbłąkane owieczki zapłacą za błędy nygusow w kieckach

 7. A tymczasem według ewangelii Jezus powiedział:
  “Jeśli ktoś cię obrazi, uderzając w policzek, nadstaw mu drugi. A jeśli zabiera twój płaszcz, oddaj mu również koszulę.”

 8. Zbłakane owieczki zapłaca

 9. Gawin z okinawy

  Nygusy w kieckach i tak nie zapłaca tylko zbłąkane owieczki!

 10. Nygusy w kieckach i tak nie zapłaca tylko zbłąkane owieczki,zwane parafianami.

 11. a tacy święci i bogobojni dla kasy