2,3 promila alkoholu w organizmie miał kierujący oplem 24-letni obywatel Ukrainy, który wczoraj, 7 kwietnia, w godzinach nocnych, doprowadził do czołowego zderzenia na terenie Głowna.

Wypadek wydarzył się o godz. 22.53 na ul. Łódzkiej. Z ustaleń policji wynika, że kierujący oplem jadąc trasą krajową nr 14 w kierunku Łowicza zjechał nagle na lewy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącą w przeciwnym kierunku mazdą kierowaną przez 71-letniego mieszkańca powiatu zgierskiego. Na miejscu interweniowały 4 załogi ZRM, policja oraz straż pożarna, która m.in. pomagała wydobyć z opla nieprzytomnego pasażera. Do szpitali w Zgierzu, Brzezinach i Głownie trafili: kierowca mazdy oraz kierowca opla i jego pasażerowie w wieku: 21 i 28 lat (również obywatele Ukrainy). Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

W niedzielną noc DK 14 była całkowicie nieprzejezdna przez pierwsze 40 minut po zaistnieniu wypadku. Później ruch odbywał się jednym pasem, zaś całkowicie do normy wrócił dopiero ok. godz. 1., czyli już w poniedziałek, 8 kwietnia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.