Wizerunek łowiczanina Stanisława Rotstada, znany z historycznego zdjęcia wykonanego 11 listopada 1918 roku w Warszawie, przed dawnym Pałacem Namiestnikowskim na Krakowskim Przedmieściu, widnieje w logo łowickich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Stanisław Rotstad był dowódcą pierwszej warty przed tym pałacem, w którym urządzono punkt dla rozbrajanych Niemców, co zostało uwiecznione na zdjęciu, które obiegło cały świat. 23-letni wówczas Rotstad jest na niem w białej studenckiej czapce.

W logo czarno-biała postać zasłużonego dla Łowicza lekarza została umieszczona na biało-czerwonym tle, zamkniętym w kole. Wokół niego projektant – Jacek Rutkowski – umieścił napis: „Stulecie niepodległej Polski. Łowicz 11 XI 2018”.

Logo zostało po raz pierwszy pokazane wczoraj, 17 stycznia w łowickim ratuszu. Program obchodów jest w trakcie opracowywania i jak się dowiedzieliśmy – będzie gotowy na początku lutego.

Więcej o przygotowaniach do 100-lecia niepodległości w Łowiczu przeczytasz w Nowym Łowiczaninie za tydzień, 25 stycznia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.