Niedawno pisaliśmy na naszych łamach o zatrzymaniu przez policję kierowcy Skody, który w Gzince na drodze wojewódzkiej przekroczył dopuszczalną prędkość o 68 km/h.

Okazuje się, że była to służbowa Skoda Superb Starostwa Powiatowego w Łowiczu, zaś za jej kierownicą siedział starosta Marcin Kosiorek. Wracał wtedy z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi do Łowicza. Zdarzenia miało miejsce 6 sierpnia o godzinie 18.50.

Policja zatrzymała prawo jazdy starosty na okres 3 miesięcy. Z formalnego punktu widzenia decyzję administracyjną w tej sprawie powinien wydać starosta powiatu, w którym doszło do zatrzymana.

W tym przypadku wojewoda łódzki Zbigniew Rau wyznaczy do tego starostę innego powiatu.

W rozmowie z nami Marcin Kosiorek mówi, że żałuje tego co się stało i przyznaje się do błędu. Zapewnia, że w żaden sposób nie będzie wykorzystywał swojego stanowiska w tej sprawie.

Co sądzisz o zatrzymywaniu prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h?

Loading ... Loading ...

128 komentarzy

 1. Ja mam pytanie do Pana Starosty – kto wydał pozwolenie na umiejscowienie anten GSM (BTS) na dachu szpitala miejskiego w Łowiczu? To jest jakaś schizofrenia, przecież tam są chorzy ludzie, mają zdrowieć a ich się promieniuje falami elektromagnetycznymi, poza tym w okolicy są dwie szkoły (medyk, SP2 oraz przedszkole dla dzieci) i osiedle Kostka! Kto odpowie za utratę zdrowia i zgony przez mieszkańców?!

 2. Starosta pokazał, że nieszanuje innych uczestników ruchu drogowego, a w szczegòlności lokalnych mieszkańców Gzinki, w tym dzieci i starszych ludzi. Jak jechał tam tyle to wszędzie pewnie tak przekracza.

 3. Brawo dla Policji, nie odpuszczajcie nikomu, trzeba nauczyć społeczeństwo kultury no drodze, kara powinna być wyższa 5000zł.

  • to pod publikę – przed wyborami chcą pokazać żę są takimi samymi obywatelami jak my i nie stoją ponad prawem

 4. Ha ha ha ale Teraz Policja nie może liczyć na wsparcie ze strony starostwa na nowe samochody 🙂 Nic nie dostaną ,a policjańci zatrzymanego zapewnie stracą ! No chyba, że Komendant policji z innej obcji 🙂

 5. przynależność do pis-u to za mało żeby być Starostą Naszego Powiatu . kończ waść wstydu oszczęć

 6. Kto nigdy nie przekroczył ponad 50 km w tym miejscu niech pierwszy rzuci kamieniem. 😀

  • Nigdy nie przekraczam dozwolonej. A rzucać kamieniem nie będę wystarczy wymiar sprawiedliwości. Za małe są kary dla piratów drogowych. A w tym przypadku polityk. Podwójna kara.

   • Kara jest nawet bardziej niż podwójna, bo mu teraz wszyscy trolują, a rykoszetem dostaje się Bogu ducha winnemu wicestaroscie. Opanujcie się naprawdę uważacie, że to takie straszne przestępstwo? Bez żartów

  • Pamiętam tę drogę w poniedziałki z czasów PRLu. Na poboczu co kawałek leżał śpiący rycerz, na drodze były święte krowy. Ale opisane w NŁ zdarzenie miało miejsce we wtorek, gdy ograniczenie prędkości nie miało w tym dniu sensu. Trudno wymagać nawet od starosty aby cały tydzień czuł się na tej drodze jak w poniedziałek.

 7. Kończ waść wstydu oszczędź!!! Honoru nie mają. Jakby miał honor to podałby się do dymisji.

 8. https://www.polsatnews.pl/wideo-program/20190822-wydarzenia-1850_6753431/?fbclid=IwAR3pqFt8Vq-Ahw9-fiJguUrsbkSrCqKgMYem_WyacZhLbIxndRRQ9yCcdTg

  proponuje obejrzeć ten odcinek wiadomości. Materiał zaczyna się gdzieś w 17:15
  Najlepsza jest wypowiedź wicestarosty Piotra Malczyka “no przekroczył ale nie zrobił tego specjalnie”
  brakuje tylko stwierdzenia, że to wina działać poprzedniego rządu gdyż drogi wołają o pomstę do nieba albo że warunki pogodowe nie dostosowały się do stylu jazdy Pana starosty.
  Jak Pan Starosta taki cwaniak dlaczego sam się nie wypowiada? Ma przygłupiego chłopca na posyłki z którego wszyscy się śmieją, więc wyciera nim gębkę na każdym kroku. I te jego idealnie ułożone rączki podczas wszelakich wywiadów 🙂

 9. Kasiorka jak tak dzielnie odPISuje na komentarze to niech powie nam wszystkim od kiedy ten wójt z Bełchowa kosmatka będzie w zarządzie powiatu?

 10. robi się normalnie. Wszyscy równi wobec prawa.

  • Neumanna nie mogą pogrążyć jednak. PO wiecznie bezkarne. Najsztub, Durczok, Lisek tzw. pełowska elyta. Czy kroś siedzi?

 11. Oklaski głosujmy na te małpy z pisu bo dobrze kradną ale i rozdają.Nie ważne że nasze dzieci będą spłacać te długi ważne że mamy datki a podwyżki jeszcze większe.

 12. Czepiacie się że nie będzie miał prawka, burmistrz ma i co w godzinach pracy przejdzie się do banku na podrzczna to na nowy rynek to i starosta sobie poradzi, swoją drogą tak na niego pluje ie a jak się o niego martwcie…

 13. I gdzie wtedy była drogowka

 14. Pamiętacie parę lat temu? Całą drogówkę zamknęli. a teraz? Już 100 praw jazdy zatrzymali. Ponoć już mieszkańcy sąsiednich powiatów nawet boją się naszej drogówki, która działa wyśmienicie teraz. Podoba mi się praca łowickiej policji. Tak trzymać!

  • Ta znakomici są, zwłaszcza jak nie umieją udzielić prostej odpowiedzi na proste pytani… Dobrze ze przepisy o ruchu drogowym zaostrzyli to nasi maja się czym wykazać bo Ksinżoki narwane i ciężka nogę maja, to choć teraz kufli od piwa brać nie będą…

  • Ja też uważam, że policjanci i policjantki z łowickiej drogówki robią świetną robotę. Nie ważne czy prędkość przekroczył czubek z karsznic, co mu nawet nie pomógł emil łowca fotoradarów, czy porządny obywatel taki jak nasz starosta. Każdego starannie zozliczą jak należy, bo przeciez każdy jest równy wobec prawa. Tak trzymac!

 15. Napisalem jakiś czas temu, że to kwestia kultury i standardów. Stać nas na zupełnie inny poziom reprezentanów na każdym poziomie władzy. Niestety, wybieramy miernoty. Co do tego typa, miałbym wątpliwości aby powierzyć mu rolę parkingowego albo stróża. Powinien zniknąć jak najszybciej.

 16. „Droga była pusta, był jedynym uczestnikiem ruchu”…
  A gdyby z jakiejś posesji wybiegło dziecko?
  118 na 50 to było tak dla przypomnienia, o 68 za dużo

  • a gdyby tam przechodziła Twoja matka staruszka ?

   powinni zabronić w ogóle jeździć

   • Brawo, komentarz na poziomie.
    Masz rację, powinni w ogóle zabronić jeździć wariatom drogowym.
    Ewentualnie z taką prędkością to wkoło własnej posesji 🙂
    Nóż widelec wybiegnie jakaś „matka staruszka”

   • Matka siedzi z tyłu – tak powiedział!

  • zenada z pisu

   pisuarkowi kasiarkowi sie taka predkosc po prostu nalezala . A jakby kogos zabil przeciez jak becia oborowa to by nie byla jego wina

 17. Prędkość prędkością, ale coś ćwierkają, że na starostę polowali, zeby go gdzieś “ustrzelić”.

 18. Sytuacja nie do pozazdroszczenia, ale po pierwsze starosta nie unika odpowiedzialnosci i zapewne poniesie konsekwencje. Po drugie – kto z komentujacych jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem.

 19. Jakie zagrożenie ? Może niech te ćwoki policyjne ustawią sie przy szkole a nie na prostej ładnej drodze w Gzince albo na Poznanskiej gdzie jakis debil ustawił 50. 50 nikt tam nie jezdzi nikt

 20. Kukiz malczyk

  Malczyk z Kukiza popiera pis a nie popiera PSL. Ciężko od koryta odejść? Miernota popiera miernotę.

  • Widziałem po oświadczeniach majątkowych radnych powiatowych. Żeby nie funkcje samorządowe i zarząd w spółce skarbu państwa, 500+ te miernoty nie było by stać na mandaty.

 21. Black Jack

  Teraz widzicie jak nieodpowiedzialnym jest człowiek który kieruje starostwem… Szanowny panie starosto, jest pan bardzo obłudnym człowiekiem, to juz widziałem wcześniej. Okazuje sie że jest pan bardzo niebezpieczny i stwarza pan zagrożenie w ruchu lądowym. Dlatego jak tylko będę pana widział za kierownicą będę rejestrował pańskie wyczyny…po czym uzyskany materiał dowodowy będę niezwłocznie przekazywałem organom ścigania. Będę to robił dla pańskiego dobra, bo bardzo pana lubię… i podziwiam za wyrafinowany cynizm.

 22. Do hejterów

  Przysłowie:
  “Nie śmiej się dziadku z czyjego wypadku, bo dzisiaj moje a jutro Twoje”.

  • Zgadzam się, łatwo na prostej przekroczyć dozwolona prędkość, dlatego nie rozumiem skąd tyle jadu z tych komentarzy… Jeżdżę często ta droga i jakoś nie ma tam jadących przepisów…

 23. Panie Matusiak taki news na pierwszą stronę, a pożegnanie dyrekcji z Błędowa tylko taki malutki artykulik. Jasne nie było o czym

 24. Dzwon Starostów, podwieziemy:-D

 25. Bez poińcia jest

 26. Może jako nauczka wystarczy przejażdżka na torze doświadczalnym i uderzenie w przeszkodę ( manekina ) z tą prędkością powinno to dać do myślenia. Bo co niektórzy to zamiast mózgu mają siano , a z butów słoma wystaje. I kto go wybrał? A później badania psychotechniczne!!!!!
  😬😬😬😬😬😬
  To co On po Zamkowej Fordem bez uprawnień smigał.Szczyt wszystkiego i bezkarności !! Plują wam w twarz ,a Wy mówicie ,-)że deszcz pada.ha ha😂😂
  Jaja sobie z Was wszystkich robią.DALEJ ICH WYBIERAJCIE.

  • Dam i tobie trochę słomy to też sobie buty wypchasz bo innym zazdrościsz hahaha belka dwie ile tam potrzeba hahaha no i sianko też się znajdzie, tylko ci w głowie figle ty figlarz erotyku…

 27. Ale rzescie do niego przyczepili,sami pewnie jeździcie przepisowo,przyznaje się osobiście że za każdym razem kiedy wsiadam za kolko to popełniam wykroczenie bo nie da rady jeździć przepisowo,a każdy jedzi po nim bo co bo to Pan starosta,tak samo jak z Durczokiem bo medialny,dajcie spokój jemu i Malczykowi,odwalają kawał dobrej roboty a każdy tylko potrafi krytykowac,domyślam się że ktoś z takich lamusów krytykujacych jakby dostał stołek to by się Postal bo nie dał by rady ogarnąć,a polityka to nie łatwy kawałek chleba a oni naprawdę mają ręce pełne roboty.Pozdrowienia

  • Fakt zgodzę się że każdy popełnia błędy i tu nie widzę sensacji. Tylko trzeba by pomyśleć że może do tego Pana wraca tzw Karma. Zawsze był pierwszy do krytyki innych.

  • zenada z pisu

   kawal dobrej roboty hahaha no kurde kawal to to jest ale zartu chyba. Jakby przekroczyl 10-15 ale nie 70 czlowieku pochwalasz takie zagrozenie?/ typowy pissowiec – jakby kltos z po tak zrobil zaraz byc tv piss wzywal

 28. Może jako nauczka wystarczy przejażdżka na torze doświadczalnym i uderzenie w przeszkodę ( manekina ) z tą prędkością powinno to dać do myślenia. Bo co niektórzy to zamiast mózgu mają siano , a z butów słoma wystaje. I kto go wybrał? A później badania psychotechniczne!!!!!
  😬😬😬😬😬😬

 29. Odezwali się ci co jeżdżą przepisowo. Oczywiście źle się stało, ale karę starosta poniósł, odpocznie sobie od kierownicy i zapłaci mandat więc czego się jeszcze pastwicie.

  • Pluja jadem, zresztą wszystko im się nie podoba…. Jak słońce to upał, jak deszcz to zimno, takie Ksinżoki…

 30. Malczyk (kukiz) kogo ty popierasz??? Popieraj PSL chyba że jesteś stołkowiczem. Kukiz idzie z PSL! Figat mądry i ma prawo jazdy na tira, a Ty popierasz miernotę która nie ma prawa jazdy jak dyrektor szpitala w Łowiczu.

 31. Janusz i Grazyna

  Ale trzeźwy był? Bo na festynie w Bakowie nie był. Pozdrowienia dla starosty. 🙂

 32. News w stylu “A Kołuckiemu z Narutowicza 7 to śmierdzą skarpety a Malicka ukradła pierogi i nie dała mi 2 złote na wino. Wina Kołuckiego bo wina ni ma…” Cieszę się dziennikarstwem coraz to wyższego poziomu. Niedługo zszokuje mnie info o konsystencji stolca gwiazdy disco-polo… Fajnie być liberałem wśród liberałów inaczej…

 33. Krótkie spodenki

  Jakby był normalny to by się dogadał. Kto dołki kopie sam w nie wpada. Podobno katolik, szkoda gadać.

 34. Krzywda ludzka mu pomału wychodzi!

 35. Przekorny los

  Brawa dla gazety, prawdziwa nazwa, jak to już niektórzy nazywaja- PLOCIUCH- Prawda. Sensacja że hej! Jak NŁ z władza się zaprzyjaźnić to będzie jak za poprzedniej kadencji–na początku nienawiść a potem miłość hahaha

 36. On nosi okulary to mògł znaku nie zauważyć. 500 + z jednego dzieciaka przeznaczy na mandat i po sprawie. A kierowcę zrobi z Malczyka. Nadaje się.

 37. Prokuratora uniewinnili bo nie wiedział że ma alkohol we krwi. Tylko u nas takie jaja. Czy ktoś myśli że zabiorą prawko?? Kara powinna wydłużyć się do 6 miesięcy teoretycznie za nieprzestrzeganie prawa. Prawo złamane i Sprawiedliwość dopadła 😊

 38. Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie. Co innego gdyby to zdarzenie miało miejsce w innym powiecie.

 39. A GDZIE MANDAT 500 ZŁ I PUNKTY KARNE (10) ???

 40. BUHAHAHAHA

 41. rezygnacja z funkci Starosty, na tychmiast!

  • Polonista !!!!!!!!!

   natychmiast pisze się razem

  • Za co rezygnacja, przekroczył prędkość, nie jechał po pijaku, nikogo nie zabił, nie rozumiem po co rezygnacja…. Dla mnie przekroczenie prędkości to nie przestępstwo, sami przepisowi kierowcy tu piszą. To skąd tyłu wariatów na drogach. Żenada te komentarze

   • k jestes de..em czy nie wiesz tego? taka jazda to zagrozenei w ruchu ladowym to nie jest przekroczenie o 5-10 km

 42. wiedział ale popełnił czyli świadomie, a ile jest tych błędów w starostwie jeszcze nie wykrytych. Może i tam by siękontrola przydała np.CBA

 43. Od dawna przynosi wstyd. I jeszcze to prymitywne tłumaczenie, które jest zwyczajnie nie na miejscu. Mogłeś człowieku kogoś zabić i też byś gadał, że wracasz z jakiegoś urzędu. Proponuję nazywać bandytów drogowych po imieniu, bez jakiejkolwiek taryfy ulgowej.

 44. Osoba na stanowisku Starosty powinna dawać przykład innym. Za to mu też płacą. Do jego głównego obowiązku (jak nie jedynego w przypadku tego Pana) należy wzorowe zachowanie.
  Nie rozumiem komentarzy, typu to też “człowiek”. Owszem, człowiek. Tylko nie każdy człowiek nadaje się do każdej funkcji i pora może wreszcie to zrozumieć.

  • Ten z poprzedniej kadencji to za swoją osobę brał dodatek- dobre, a jak ofwalal cyrk to nikt nic nie wiedział i widział a szkoda

  • A kto Ci broni zajmować stanowiska, startuj może coś dobrego dasz powiatowi jak będziesz starostą

 45. Proszę nie ironizować! Ten człowiek złamał prawo i stanowił poważne zagrożenie dla innych. Wszyscy wiemy czym kończy się lekceważenie przepisów!

  • Adaś a Ty w raju co żeś zrobił? Posluchales Ewki i Nam przez Ciebie wyszło! Nie szukaj drzazgi bo jaką masz belkę w oku!

 46. A kto na Gzince jeździ według przepisów, widzę że teraz to sami kierowcy przepisowi a normalnie to zapier…. Muszę przyznać że sam nie jadę tam 50 tylko więcej, i dlatego właśnie powinien być kierowca na etacie… Poprzednik zlikwidowali bo jak sam mowil: sprawy niemożliwe załatwia się od ręki….

  • Ja jeżdżę tyle ile można, a bardzo ułatwia to Yanosik albo inna, podobna aplikacja. Pika przy przekroczeniu i noga z gazu. Ot i cała trudność.

  • Ten co woził obecnego starostę za to samo stracił prawko 2 dni wczesniej.

 47. w tej sprawie nie wykorzysta stanowiska… akurat
  a w innych sprawach
  obsadzanie stołków swoimi ludźmi
  psucie atmosfery, ustawione konkursy

 48. Za zasługi ,,nasz prezydent ,, ułaskawi

 49. Teraz starosta nie przyjedzie do Walewic na dożynki powiatowe bo nie ma prawa jazdy…

 50. o nic nie chodzi,ale trochę nie ładnie i nie bardzo można ufać takiemu kierowcy co prawa nie zna i nie przestrzega

 51. I o co chodzi? Starosta człowiek jak każdy. Jechał za szybko, zabrali mu prawo jazdy i ot, cała filozofia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.