Dzisiaj, tj. 6 grudnia Starostwo Powiatowe poinformowało nas, że starosta Marcin Kosiorek zatrudnił w urzędzie nową osobę na zastępstwo za Joannę Jaros – sekretarza powiatu łowickiego, która przebywa na zwolnieniu lekarskim. Na czas jej nieobecności obowiązki te pełnić będzie Marcin Pluta.

Nowo zatrudniony urzędnik był w 2006 roku asystentem wojewody łódzkiego odpowiedzialnym za kontakty z samorządami i organizacjami pozarządowymi. W kadencji 2006-2010 był wicestarostą powiatu brzezińskiego, w latach 2010-2018 był burmistrzem Brzezin.

Równolegle, w latach 2015-2018 pełnił też funkcję wiceprezesa Zarządu Związku Miast Polskich.

Marcin Pluta ukończył studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności polityka społeczna, studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania w sektorze pomocy społecznej. Jest absolwentem stypendium zagranicznego dla liderów europejskich organizacji pozarządowych w Deacon High School w Aarhus w Danii.

W dzisiejszym numerze Nowego Łowiczanina piszemy o trudnej sytuacji, w jakiej znalazło się starostwo z powodu nieobecności sekretarza

27 komentarzy

 1. A siwy łeb z Bełchowa – wójt ? to kiedy będzie zatrudniony?

 2. Następny fachowiec (pedagog) po Kasiorce ? ludzie obudzić się co oni zrobili oprucz poprawianiaszarf pod pomnikami?

 3. Krajewski

  Następny fachowiec (pedagog) po Kasiorce ? ludzie obudzić się co oni zrobili oprucz poprawianiaszarf pod pomnikami?

 4. Pan Figat na zwolnieniu lekarskim i Pan Bogucki też ?

 5. W starostwie nigdy nie będzie dobrze ale na pewno teraz będzie lepiej niż za Figata- pierwsze co zrobić trzeba to sprawdzić rozliczenie kart służbowego auta które służyło jako prywatne

 6. Jaka ulga że Plucior przegrał wybory i wyniósł się z Brzezin. Oby jak najdłużej zagościł w Łowiczu i nigdy już do Brzezin nie wracał. Mieszkańcy Brzezin powiedzieli temu cynikowi kategoryczne NIE!!!

 7. Asia no tak mi przykro…żartuję! Ponoć zło wyrządzone powraca. Pierwszy zawiadomię ZUS żeby ci kontrolę zrobili!

 8. Pani asia pewnie inne stanowisko obejmie.

 9. Ten Pan to od spółek komunalnych. Ostatnio w ogóle nie było go w urzędzie bo jeździł po kraju i się lansował dlatego jak mówią w Brzezinach podziękowali mu i chętnie oddali do Łowicza.

 10. Kubuś Puchatek

  To się biedaczka rozchorowała. Ciekawe, na jak długo? Czy to początek epidemii w Starostwie? Wirusy szaleją, w przychodniach i aptekach kolejki. Jakiś czas temu choroba trawiła cały pięcioosobowy zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z PO i PSL. Mam nadzieję, że już wyzdrowieli.

 11. Spadochroniarz, który zniszczył Brzeziny i przegrał wybory z kretesem teraz zadomowił się w Łowiczu. Już zaczynam współczuć temu powiatowi. PORAŻKA

 12. a wratuszu nic paczki na choinke ,flaszka w nieborowie,wypłata na konto i tak następne 5 lat.panie burmistrzu wezcie się do roboty.

  • Kazik z Bełchowa

   Byle do emerytury (wypasionej, bo jakże by inaczej). A Łowicz? Trochę, jak u pani Walewskiej z d. Łączyńskiej u Napoleona: Panie, a Polska?

 13. Zaczyna się…

 14. Brawo panie Marcinie szybkie decyzje ten powiat potrzebuje takich decyzji.Nareszcie ktoś ma chęci do pracy.Lokomotywa rusza.

 15. Bardzo dobra decyzja. Kompetentny, z doświadczeniem. Mam tylko nadzieję, że będzie ludzki i w sposób właściwy traktował zarówno pracowników w urzędzie, jak i petentów, w przeciwieństwie do p. będącej na zwolnieniu.

  • łowiczok

   Kompetentny i po pedagogice. Coś tutaj się nie zgadza 😉

  • Ooo Maria boi się najbardziej a może ma inaczej na imię..? Niech zgadnę ….

   • Tak się składa, że niczego się nie boję. Natomiast co do imienia. Proszę sobie zgadywać (ile wlezie), ktoś mi je nadał na chrzcie i nikt, ale to nikt nie będzie miał wpływu na jego zmianę. To tyle w temacie.

 16. Przykro patrzeć jak Kasiorek traktuje prawo. Sekretarzem może być osoba bezpartyjna. A ten zrzeka się członkostwa w PiS, ale dalej na czole ma partyjne znamię…. o ideałach i systemie wartości nie wspomnę. Brakuje nam dobrego urzędnika. Jak nie rude, to głupie…

 17. skoro taki ładny i kompetentny taki brzeziński to czemu go na export przeznaczyli

 18. oczywiście miałem na myśli trudną sytuację starostwa

 19. chyba z powodu bezradności zarządu a nie z powodu nieobecności sekretarza

 20. Z Brzezin

  Brawo.
  Kompetentna i z ogromną wiedzą osoba.

  • I z uśmiechem na twarzy ta osoba będzie knuła, donosiła i przyczyniała się do zwolnień pracowników. Dlatego mieszkańcy Brzezin wywieźli go na taczce. I w końcu poczuli ulgę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.