Zadowolony z przebiegu wieczoru wyborczego Andrzeja Dudy na łowickich Błoniach jest starosta łowicki Marcin Kosiorek, który od początku był przekonany, że będzie to świetna promocja dla Łowicza.

Przyznaje, że sam moment ogłaszania wyników wykorzystał na rozmowę z premierem Mateuszem Morawieckim, wicepremier Jadwigą Emilewicz i minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk o sprawach powiatu łowickiego, co ma nadzieję przyniesienie niebawem owoce.

Odnosząc się do sondażu opublikowanego o godz. 21.00, komentuje, że jemu samemu zabrakło tego wyniku, który mamy teraz (blisko 44%), gdyż spowodowałby on jeszcze większą radość w sztabie i umocnił przewagę Andrzeja Dudy nad konkurentami. Marcin Kosiorek sądzi też, że w II turze najłatwiej będzie zawalczyć urzędującemu prezydentowi o elektorat Krzysztofa Bosaka i Władysława Kosiniaka-Kamysza, choć – jak się okazuje – jest ostatni jest skromny.

Wbrew temu, co zarzucają organizatorom wydarzenia niektórzy przeciwnicy, starosta Kosiorek uważa, że cel został osiągnięty, a wydarzenie przysłuży się promocji miasta i powiatu łowickiego. – Jestem przekonany, że wiele osób, które nie znały Łowicza, wczoraj o nim usłyszały – mówi nam starosta.

75 komentarzy

 1. W Polsce jak i w powiecie łowicz żyją też ludzie bezpartyjni którzy mają dości wojny PO kontra PiS która nic dobrego nie wnosi do naszego życia poza złością nawet wśród najbliszych.

 2. Oby to całe rozdawanie nie skończyło się tak jak w Grecji

  • Drukarnia pieniędzy idzie pełną para bo w kasie pusto, informacja radiowa z dnia dzisiejszego wydrukowano 100 miliardów złotych bez pokrycia,inflacja w Polsce największa w unii europejskiej,ot cała prawda i pewnie ta Grecja pod takimi rządami nam w niedalekiej przyszłości grozi

 3. Pamiętacie ofensywy ustawowe zapowiadane przez PO w ciągu 8 lat ?
  Co rok zapowiadał ofensywy:
  wiosenną, letnią, jesienną, zimową, nawet hucznie i w blasku fleszy przenosił swoją kancelarię do sejmu, by osobiście niby nadzorować owe ofensywy – niestety zawsze kończyło się na zapowiedziach.
  PO, przez 8 lat opowiadało Polakom bajki.
  Zamiast obiecywanych pakietów ustaw usprawniających gospodarkę i reformujących finanse państwa, od kilku lat mieliśmy medialną szopkę ( np. Inwestor z Kataru, który pojawił się przed wyborami i znikł po wyborach ), propagandę i zapowiedzi zapowiadające kolejne zapowiedzi oraz ofensywy legislacyjne, których nie ma.
  Ustawy uchwalone przez PO, są to w większości buble krytykowane przez wybitnych ekonomistów, konstytucjonalistów i ekspertów.
  PO jest żałosne, dziwię się tylko dlaczego jeszcze niektórzy im ufają ?

 4. Jakie gó.nolotne komentarze, jak nie z Łowicza…Kosiorek do gabinetu prezydenta.

 5. Pytanie gdzie są w Łowiczu mieszkania,, plus,, przecież PiS już drugą kadencje rządzi, a tu nic, może podacie jakie jest zadłużenie naszego szpitala

 6. Co by nie było Starosta swoje pięć minut wykorzystał, może nie tylko na promocję ale również na załatwienie spraw z pożytkiem dla powiatu. Miasto też mogłoby z tej okazji skorzystać. Szkoda.

 7. jak myslicie ze to promocja to tylko negatywna- całą polska sie smeije ze dude tu zaprosiliscie. No ale pisiorki mało orgazmu nie dostały ze duda tu przyjechał hahaha

 8. Wygra Trzaskowski to w stolicy wszyscy będą jeździć po ulicach po narkotykach, na każdym skrzyżowaniu tęcza i będą się modlić do złotego cielca. Ulicami będą płynąć górskie potoki a do Wisły ścieki. Wieś i Emerytów wykończą bo do czego im potrzebna.Aborcja Eutanazja itd. zero szacunku dla innych. Nastąpi koniec świata.

 9. WIARYGODNOŚĆ !!!!!!!!..

  Jak wygra Szambo_lan Trzaskowski z PO to będzie:

  Urealnić to znaczy Urealnić !!!

  * podwyższą wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn.
  * zabiorą 500+ na dzieci,
  * zabiorą 300+ dla uczniów,
  * zabiorą 13stą emeryturę, …..

  Skłamali POstkomuniści raz skłamią i teraz.

  • Partia Oszustów mówiła już:

   Nie podniesiemy wieku emerytalnego i co?
   I POdnieśli !!!

   Ile razy POlitycy PO mówili, że:

   – podniosą wiek emerytalny,

   nawet w komentarzach czytam obrzydliwych POwców,
   że nie będą płacić na dzieciorobów, ….
   a bezdzietna nauczycielka Agnieszka też w tym samym tonie pisała,

   Przy zadanych publicznie pytaniach do Jankowskiego, Zdanowskiej i Górskiego usłyszeliście od nich konkretną odpowiedź?
   Ja NIE usłyszałem.
   Idą śladem szambolana Trzaskowskiego,,
   czyli Palą Głupa,
   aby później POwiedzieć,
   My nic takiego nie mówiliśmy.

   Czy obrzydliwcy z Partii Oszustów Polaków mają za stado baranów???

   Dlatego möwię Partii Oszustów:
   MAM WASZ DOŚĆ !!!

  • Taka twoja wiarygodność, że nawet nie wiesz , że Prezydent nie daje , podarunki przed wyborami daje rzad, ustawy uchwała Sejm rządzony przez jedną partię, prezydent tylko podpisuje , doucz się aby nie wypisywać głupoty.

   • Prezydent może zawetować i przy POstkomunistycznym Senacie zamiast szybkiej działalności w dobie koronawirusa będą tylko awantury polityczne co nie służy Polsce i Polakom.

    Dlatego głosuję ń dr prawa Andrzej Dudę.

 10. Co by o łowickim oddziale Prawa i Sprawiedliwosci nie powiedzieć… pokazali chłopaki że mają “plecy” jak stodoła. Jełopy nadal będą jełopami. Jednak jak widzę tych naszych ratuszowców co sobie wklejaja na profilowe trza sra, to już dla mnie w takim układzie sił, dzialają jawnie na szkodę miasta, żadnego polotu nawet chęci pracy na rzecz miasta nie widzę . Za niecałe 2 tygodnie Polacy rozniąsą tego ćpunka z warszawki!

 11. Brawo Prawo i Sprawiedliwość !!!

  W latach 2018-2019 zasoby złota NBP wzrosły o 125,7 ton, do 228,6 ton – podał bank centralny.
  Blisko połowa polskiego złota zostanie sprowadzona do kraju.
  Zasoby złota NBP są teraz niemal dwukrotnie większe niż w Szwecji (126 ton), nieco większe niż Belgii (227 tony) i zbliżone do Austrii i Hiszpanii (280 ton).
  Narodowy Bank Polski poinformował w piątek, że “zrealizował strategiczne decyzje Zarządu NBP o znacznym zwiększeniu zasobów złota w rezerwach dewizowych”.
  “W latach 2018-2019 zasoby złota NBP zostały zwiększone o 125,7 ton i obecnie wynoszą 228,6 ton” – czytamy w komunikacie banku.

 12. Łowiczanka

  Zastanawia mnie jedno . Dni Łowicza . Księżackie Jadło , Boże Ciało wszystko odbywa się na Nowym Rynku albo na Starym Rynku . Na tej wielkiej patelni gdzie nie ma gdzie usiąść , nie ma chłodu , a tu proszę można jednak imprezy robić na naszych pięknych ,,BŁONIACH ,, Może się wreszcie ktoś obudzi .

 13. Do Wyborcy PiS przeczytaj artykuł Wieczór wyborczy Prezydenta Dudy

  • Zapewniam, że Pan Prezydent RP dr Andrzej Duda:
   1. Wiedzy na temat konstytucyjnych organów Państwa nie będzie musiał czerpać z wikipedii
   2. Gdyby zmarło się (czego nie życzę) prezydentowi Komorowskiemu, nie będzie się śmiał na jego pogrzebie
   3. Nie będzie spał na mszy
   4. Nie wyprowadzi nas z NATO
   5. Nie pomyli Jana Pawła II z Janem Pawłem III
   6. Nie zasugeruje Obamie, że Obamowa go zdradza
   7. Nie porówna Dunek do kaszalotów
   8. Nie zwinie kieliszka królowej
   9. Nie klapnie na krześle zanim zrobi to kobieta, nawet jeśli to Merkel
   10. Nawet nie wejdzie na krzesło w innym niż w japońskim parlamencie
   11. Nie narobi byków w oficjalnych wpisach kondolencyjnych.
   12. Rozliczyć afery z linku Poniżej

 14. Rafał, czy to prawda?

  Teresa Trzaskowska matka kandydata na prezydenta Warszawy była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Meldowała bezpiece o kontaktach z dyplomatami USA muzyków i ludzi zajmujących się jazzem: Jerzego Matuszkiewicza, Leopolda Tyrmanda, Romana Waschki – pisze w najnowszym numerze tygodnika “Gazeta Polska” Maciej Marosz. Jej bliscy z rodziny mieli też działać na najwyższych szczeblach PZPR.
  “Jak wynika z akt IPN, Służba Bezpieczeństwa zarejestrowała ją w 1960 r., jako tajnego współpracownika działającego pod ps. Justyna”. Jak piszą, interesował się nią kontrwywiad PRL, ze względu na jej kontakty z dyplomatami USA, “a w szczególności z I sekretarzem ambasady tego kraju w Warszawie Thomasem Donovanem” – napisał autor artykułu “Jak TW Justyna opowiadała SB o Tyrmandzie i Amerykanach”.
  Wyjaśnił, że Trzaskowska nawiązała kontakty z dyplomatami pojawiającymi się na różnych imprezach, “z racji bycia żoną jednego z najbardziej znanych już muzyków jazzowych – Andrzeja Trzaskowskiego”.

  “Odbyto z nią najpierw trzy wstępne spotkania, po czym na rozpoczęciu współpracy pojawiła się dwójka wysokich rangą esbeków – kpt. Rolnik i por. Władysław Prekurat” – poinformował Marosz.

  Według cytowanych przez “Gazetę Polską” dokumentów, “już na pierwszym spotkaniu z SB, Trzaskowska przekazała wiele cennych informacji i wyraziła chęć spotykania się – napisali Rolnik i Prekurat”. “Opowiedziała, o tym jak w 1959 r. poznała Donovana oraz w jakim gronie Polaków spotyka się ów dyplomata. Wskazała, że był on m.in. zaproszony na przyjęcie wyprawiane przez muzyka jazzowego i kompozytora Jerzego Matuszkiewicza i jego żonę. Opowiedziała też bezpiece o pobycie i kontaktach w Polsce popularnego komentatora muzyki jazzowej z USA Willisa Conovera” – czytamy w artykule.

  “Trzaskowska wyraziła obiekcje co do przekazywania informacji na temat obywateli polskich i osób z zagranicy, które nie szkodzą PRL. SB uspokoiła ją, że chciałaby się tylko dowiadywać od niej co jakiś czas o tym, co dzieje się w otoczeniu Donovana i innych obcokrajowców” – napisał Marosz.

  Wyjaśnił, że “w związku z wyjazdem Donovana i zaprzestania kontaktów przez pozostałych dyplomatów z ambasady ze znajomymi Trzaskowskiej, zdecydowano się zaniechać współpracy z TW. Sprawa została złożona do archiwum w 1974 r.”.

  W swoim autolustracyjnym wpisie Rafał Trzaskowski naśmiewał się z “pisowskich hejterów”, którzy drążą przeszłość i zgłębiają historie rodzinne” – przypomniała “Gazeta Polska”.

  Poinformowała, że na wpis Trzaskowskiego zareagował historyk i genealog Marek Jerzy Minakowski, “który przedstawił fakty o rodzinie matki kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy”.

  “Pierwszym mężem Teresy Trzaskowskiej był Marian Ferster. Trzaskowska została synową Aleksandra i Władysławy Fersterów. Teściowa matki Rafała Trzaskowskiego była funkcjonariuszem UB. Z kolei stryj Władysławy Ferstrejowej, Bolesław Drobner, w latach 50. był I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Krakowie. Przedtem był też ministrem PKWN i prezydentem Wrocławia” – cytuje historyka “Gazeta Polska”.

  “Bratem Aleksandra był Karol Ferster, który wykreował postać Augusta Bęc-Walskiego – groteskowego reakcjonisty, wieloletniego bohatera z łamów Przekroju. Rysownik był członkiem PPR, a później PZPR” – przypomniano w artykule “Jak TW Justyna opowiadała SB o Tyrmandzie i Amerykanach”

 15. Tak mi wstyd za wyborców , ciekawe który do PO się przepisze, aby istnieć i posadkę nadal mieć jak TRZASKOWSKI zostanie PREZYDENTEM !!!Bo to PEWNE JEST 🙂

  • Matka trojga dzieci

   Zapamiętam cię Platformo i wszystkim będę opowiadać, jak:
   – Doszłaś do władzy dzięki kłamstwu wyborczemu;
   – Stworzyłaś propagandową maszynę nienawiści, która podzieliła Polaków;
   – Twoi najważniejsi prezentowali: arogancję, nienawiść, pogardę, zaprzaństwo;
   – Codziennie sączyłaś propagandowy jad w umysły Polaków;
   – Podpisałaś umowę gazową z Rosją – mamy najdroższy gaz w Europie;
   – Byłaś bezczynna, gdy niemiecko – rosyjska rura zablokowała gazoport w Świnoujściu;
   – Dokonywałaś medialnego morderstwa na Prezydencie RP;
   – W chwili tragedii Tusk zostawił Prezydenta Polski leżącego w ruskim błocie;
   – Oddaliście największą polską tragedię w ruskie łapska;
   – Sprzedawaliście majątek narodowy, by przedłużyć swoje trwanie przy władzy;
   – Fałszowaliście: statystyki, sondaże, ankiety;
   – Uwłaszczaliście się na majątku narodowym;
   – Przejmowaliście Polskę jak swoją własność;
   – Stosowaliście: kumoterstwo, wasalizm, zwykłą podłość;
   – Zabroniliście (nieoficjalnie) upamiętniania imienia tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego;
   – Zrobiliście Polaków niewolnikami w ich własnym kraju;
   – Każecie pracować do 67 lat, przy ok. 2,4 mln bezrobociu, robiąc tym samym sztuczne bezrobocie, gdyż bezrobotni mogliby uzupełnić niż demograficzny;
   Zapamiętam ja i moja rodzina, i będziemy wszystkim opowiadać, jak to naprawdę było.

 16. WIARYGODNOŚĆ !!!!!!!!

  Jak wygra Szambo_lan Trzaskowski z PO to będzie:

  Urealnić to znaczy Urealnić !!!

  * podwyższą wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn.
  * zabiorą 500+ na dzieci,
  * zabiorą 300+ dla uczniów,
  * zabiorą 13stą emeryturę, …..

  Skłamali POstkomuniści raz skłamią i teraz.

 17. księgowy

  Podobno mają ogłosić ,że emerytura będzie przysługiwać po 18 roku , nikt nie będzie musiał pracować. W roku ma być 18 wypłat …

  • Nie chcę Polski teoretycznej:
   – skorumpowanej, – o której przedstawiciele rządu mówią, że “Polska to Ch…, D… i kamieni kupa”
   – o której ministrowie mówią, że „polskość to taka polska murzyńskość”
   – w której ministrowie (konsumując ośmiorniczki) naigrywają się z ubóstwa Polaków
   – w której ministrowie w knajpach kombinują jak ominąć prawo
   – w której prominentni politycy debatują na cmentarzach lub stacjach benzynowych
   – w której obywatele będą musieli pracować do śmierci bez prawa do emerytury

 18. Kiedy po tym jak Kidawa z każdą kolejną wypowiedzią błaźniła się coraz bardziej a jej poparcie topniało, wszystko wskazywało że ludzie słuchają i wyciągają wnioski….ale kiedy pojawił się trzaskowski kompletnie wez wizi i programu, wiarygidności osiągając 30 % to wniosek z tego taki że wyborca PO jest człowiekiem wyborcą kompletnie nie świadomym tego co robi, byle tylko zrobić na z)ość Pidowi nawet jak by im Trzaskowski narobił na głowę

 19. Zuzanna Mię.

  “Wbrew temu, co zarzucają organizatorom wydarzenia niektórzy przeciwnicy, starosta Kosiorek uważa, że cel został osiągnięty, a wydarzenie przysłuży się promocji miasta i powiatu łowickiego. – Jestem przekonany, że wiele osób, które nie znały Łowicza, wczoraj o nim usłyszały – mówi nam starosta” I ma on, ten starosta rację. Dziwne, że burmistrz nie ogrzewał się w tym cieple, ale cóż…on od dawna jedynie wąsa podkręca. I to jest tylko jego dbałość o Łowicz. A starostwo dba.

 20. Jarek Bo z Ł

  Bez dwóch zdań i bez dyskusji, ale to był bardzo sprytny ruch ze strony starosty. Dobrze połączona promocja Łowicza dzięki wieczorowi wyborczemu. Natomiast burmistrz…zero działań na rzecz miasta.

 21. Dariusz T

  Jak wygra Trzaskowski to może i nawet bedzie lepiej ale dla warszawiaków bo im mordor rozbudują , pokupują kawalerki po 500 tys na kredyt do końca życia i będą zgrywać paniska. Pytanie czy całareszta Polski odczuje tą poprawę…..nawt jeśli Warszawa się rozwinie to co mi po tym jako mieszkańcowi Łowicza z małym rodzinnym biznesem??

  • Uszaty to niech się lepiej zajmie promocjá powiatu, bo jak na razie to zrujnował centrum kultury i promocji ziemi łowickiej z siedzibą przy starym rynku

   • PiS na Szkoły a PO na TW Panna

    Gigantyczne dotacje z warszawskiego ratusza dla fundacji założonej przez byłą TW. Jak tłumaczy to Trzaskowski?

    Jolanta Lange jest prezesem fundacji Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego “Pro Humanum” zajmującej się m. in. “walką o prawa obywatelskie”. Według portalu niedziela.pl, w przeszłości nazywała się Gontarczyk i jako tajny współpracownik komunistycznego wywiadu TW “Panna” inwigilowała m. in. Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Jej fundacja otrzymuje gigantyczne pieniądze z warszawskiego ratusza. Jak tłumaczy to prezydent Rafał Trzaskowski?

    O tej bulwersującej sprawie jako pierwszy poinformował red. Artur Stelmasiak z tygodnika “Niedziela”, który już w sierpniu 2019 roku napisał, iż prezes jednej z warszawskich fundacji ma zmienione nazwisko.

    – Do 2008 r. nazywała się Jolanta Gontarczyk TW Panna. Kobieta była jedną z ważniejszych agentek komunistycznej służby PRL, którą w latach 80-tych skierowano do inwigilacji twórcy Ruchu Światło Życie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Obecna prezes stowarzyszenia Pro Humanum była więc płatnym i bardzo niebezpiecznym współpracownikiem reżimu komunistycznego, którą w latach 80. ścigał nawet kontrwywiad RFN – pisała wówczas “Niedziela”.

    Aktualnie Lange prowadzi fundację, która zajmuje się m. in. promocją i wspieraniem środowisk LGBT. Występowała u boku Rafała Trzaskowskiego w trakcie tzw. “V Warszawskich Dni Różnorodności”. Jej relacje z władzami stolicy są jednak daleko poważniejsze niż wspólne konferencje prasowe.

    Jak czytamy w TVP.info, “w grudniu ub. r., na podstawie zarządzenia nr 1843/2019 prezydenta m. st. Warszawy przyznana została dotacja na prowadzenie Centrum Wielokulturowego w Warszawie. Jego głównym operatorem jest fundacja Jolanty Lange. Mowa tu o kwocie wynoszącej 1,85 mln zł”.

    – 2019 r. było to 50 tys. zł, w latach 2020, 2021 i 2022 będzie to 600 tys. zł. Pieniądze te mają być przeznaczane na „działalność na rzecz integracji cudzoziemców, upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji w latach 2019-2022” – informuje “Niedziela”.

    To jednak nie wszystko, bo fundacja Lange dostaje też pieniądze na mniejsze projekty.

    Jak do tej sprawy odnosi się Rafał Trzaskowski? Zapytany na konferencji prasowej przez reporterkę TVP.info o to, dlaczego postanowił przyznać prawie 2 mln zł dofinansowania fundacji prowadzonej przez panią byłą TW odpowiedział, że nie jest “cenzorem” i nie “prześwietla przeszłości wszystkich, którzy otrzymują wsparcie ratusza”.

    – Dlaczego postanowił pan przyznać prawie 2 mln zł dofinansowania fundacji prowadzonej przez panią Jolantę Lange, a w zasadzie Jolantę Gontarczyk, TW “Panna”, która współpracowała z SB. Do czego się przyznała, inwigilowała Sługę Bożego ks. Blachnickiego, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w 1987 roku. Co osoba, która współpracowała z SB wie o „szczerzeniu swobód obywatelskich”? – dopytywała reporterka.

    Trzaskowski zasłaniał się niewiedzą i odpowiadał, że nie prześwietla wszystkich osób, które starają się o dotację:

    – Dostają pieniądze na bardzo różne cele, również cele dotyczące działalności obywatelskiej. Jeśli ludzie przez rząd PiS będą pozbawiani praw obywatelskich, to wtedy będzie mogła pani zadawać takie pytania (…) Setki fundacji, przeróżne inicjatywy są wspierane przez miasto społeczne Warszawa. I bardzo dobrze, bo rząd to wsparcie wycofuje, a ja nie jestem cenzorem – odpowiadał prezydent Warszawy.

    Pytania do Rafała Trzaskowskiego:

    Czy agentka służb komunistycznych – prezes Jolanta #Lange #Gontarczyk – ma doświadczenie i zasługi dla “upowszechniania i ochrony wolności oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji”?

    Dlaczego postanowił pan przyznać prawie 2 mln zł dofinansowania, dla fundacji prowadzonej przez Jolantę Gontarczyk. Współpracowała z SB, inwigilowała Blachnickiego, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Co ona wie o „szczerzeniu swobód obywatelskich”?

   • Wyborca

    Uszaty jak by nie był starostą to cały czas byłby bezrobotny. Jakby miał trzecią rękę to też byłaby lewa! To widać po zeznaniach podatkowych, które składał jako bezrobotny. To cała prawda bez propagandy. Liczby nie kłamią można zobaczyć. Bez odbioru.

 22. Moje pytanie brzmi-co z reżimem sanitarnym tak bardzo niezbędnym w sklepach gdzie za brak miseczek sypią się mandaty, a tu proszę zero masek łeb przy łbie i wszystko ok nikt chyba mandatu nie dostał?

  • WIARYGODNOŚĆ...!!!!!!

   Jak wygra Szambo_lan Trzaskowski z PO to będzie:

   Urealnić to znaczy Urealnić !!!

   * podwyższą wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn.
   * zabiorą 500+ na dzieci,
   * zabiorą 300+ dla uczniów,
   * zabiorą 13stą emeryturę, …..

   Skłamali POstkomuniści raz skłamią i teraz.

 23. Renia Karpiowska

  Panie Wolski, pański image mnie przeraża, wyglądasz pan jakbyś pan dopiero co z lasu wyszedł. Kto pana tak ulizał jak kota podczas rui? Rozumiem że dla prezesa to byś pan nawet kupę zjadł z talerza, ale żeby robić z siebie klakiera to trochę nie przystoi…

  • Arizona Łowicz

   sama pewni wyglądasz jak puł dupy zza krzaka a oceniasz innych

  • Weteran S.

   to ONI POpierali p.Komorowskiego z PO ——– >
   „Carex”- Włodzimierz Cimoszewicz, „Ralf” Adam Rotfeld, „Must” –Andrzej Olechowski i „Buyer” Dariusz Rosati – pod takimi pseudonimami figurują oni w dokumentach służb specjalnych PRL.
   Adam Rotfeld ” Rauf” , :Ralf”, “Serb” , “Rot” ( IPN 002082/291, IPN BU 002086/758, ) – szef MSZ w rządzie SLD, to wieloletni pracownik Państwowego Instytutu Spraw Międzynarodowych. W 1956 r. był jednym z organizatorów komórki komunistycznej w Szkole Głównej Służby Zagranicznej aż do ukonstytuowania się ZMS, którego był członkiem. W okresie PRL zarejestrowany jako tajny współpracownik – kontakt operacyjny wywiadu PRL . W Szwajcarii kontaktował się z nim funkcjonariusz komunistycznej bezpieki Henryk Bosak, w III RP polityk SLD.

   Andrzej Olechowski “Tener” i “Must ( mikrofilm – J-7588, 81-06-25). – szef MSZ w rządzie Waldemara Pawlaka. W Latach 80. był pracownikiem Banku Światowego. W okresie pracy w instytucjach międzynarodowych jako tajny współpracowniku komunistycznego wywiadu miał on współpracować z komunistycznym wywiadem. Jak ujawnił historyk Sławomir Cenckiewicz, Olechowski był kontaktem operacyjnym funkcjonariusza komunistycznej bezpieki Gromosława Czempińskiego, późniejszego szefa UOP.

   Dariusz Rosati – „Buyer” ( IPN BU 001043/3344 ) – jako polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej w latach 1995–1997 piastował stanowisko ministra spraw zagranicznych w czasie, gdy funkcję premiera sprawował Włodzimierz Cimoszewicz, który – według dokumentów IPN – był z kolei zarejestrowany jako TW „Carex”. Z archiwów Instytutu wynika, że Dariusz Rosati w 1968 r. został zarejestrowany przez Departament I MSW jako kandydat na tajnego współpracownika (kryptonim „Kajtek), w 1976 r. w kategorii „zabezpieczenie”, a w 1978 r. jako kontakt operacyjny ps. „Buyer (kupiec). Z kolei w 1985 r. został zarejestrowany w Departamencie II MSW (kontrwywiad) w kategorii „kandydat”, a listopadzie 1989 r. w kategorii „zabezpieczenie”.

   Włodzimierz Cimoszewicz „Carex ” ( IPN BU 01911/115) – zarejestrowany przez Wydział II Departamentu I MSW jako kontakt operacyjny przed dwuletnim wyjazdem do USA na stypendium Fullbrighta. W aktach zachowała się m.in. własnoręcznie pisana przez Cimoszewicza obszerna notatka. Sporządził ja podczas pobytu w USA. Opisał w niej wizytę, jaką złożyli mu pracownicy wywiadu amerykańskiego. Notatkę przekazał swojemu oficerowi prowadzącemu w USA, który pracował w misji przedstawicielskiej przy ONZ. Z tych dokumentów komunistycznej bezpieki wynika również, że Cimoszewicz utrzymywał kontakty z SB także po powrocie do Polski z USA w 1983 i 1984 roku.

 24. WIARYGODNOŚĆ

  Jak wygra Szambo_lan Trzaskowski z PO to będzie:

  Urealnić to znaczy Urealnić !!!

  * podwyższą wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn.
  * zabiorą 500+ na dzieci,
  * zabiorą 300+ dla uczniów,
  * zabiorą 13stą emeryturę, …..

  Skłamali POstkomuniści raz skłamią i teraz.

  • Do lekarza. Pilnie. Wstyd takie bzdury pisać. W Łowiczu odbiera tylko TVP1?

   • Partia Oszustów mówiła już:
    Nie podniesiemy wieku emerytalnego i co?
    I Podnieśli !!!
    Ile razy POlitycy PO mówili, że podniosą wiek emerytalny, nawet w komentarzach czytam obrzydliwych POwców, że nie będą płacić na dzieciorobów, ….

 25. A najwięcej to zrobił michał t ale pod siebie.
  Która to już praca w jego krótkim życiu bo rachubę straciłem. Prędzej czy później każdy się poznaje i daje kopniaka.

 26. WSTYD, CIEMNOGRÓD, WSTYD

 27. Szkoda że wszystkie miejsca były zajęte osobami z autokarów a nie mieszkańcami. Al cóż mieszkańcy może by tak głośno nie skandowali jak przyjezdni statyści. Miało być dla ludzi a nie wpuszczano.

 28. Sławomir Krupiński

  Bardzo jestem wdzięczny Panu STAROSCIE że doprowadził do wieczoru wyborczego Pana prezydenta Andrzeja Dudy i zrobił dobrą reklamę miastu Łowicz.

  • I wstyd.

   • WIARYGODNOŚĆ !!!!!!

    Jak wygra Szambo_lan Trzaskowski z PO to będzie:

    Urealnić to znaczy Urealnić !!!

    * podwyższą wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn.
    * zabiorą 500+ na dzieci,
    * zabiorą 300+ dla uczniów,
    * zabiorą 13stą emeryturę, …..

    Skłamali POstkomuniści raz skłamią i teraz.

   • Partia Oszustów mówiła już:
    Nie podniesiemy wieku emerytalnego i co?
    I POdnieśli !!!

    Ile razy POlitycy PO mówili, że:
    – podniosą wiek emerytalny,
    nawet w komentarzach czytam obrzydliwych POwców,
    że nie będą płacić na dzieciorobów, ….
    a bezdzietna nauczycielka Agnieszka też w tym samym tonie pisała,

    Przy zadanych publicznie pytaniach do Jankowskiego, Zdanowskiej i Górskiego usłyszeliście od nich konkretną odpowiedź?
    Ja NIE usłyszałem.
    Idą śladem szambolana Trzaskowskiego,,
    czyli Palą Głupa,
    aby później POwiedzieć,
    My nic takiego nie mówiliśmy.

    Czy obrzydliwcy z Partii Oszustów Polaków mają za stado baranów???

    Dlatego mówię Partii Oszustów:
    MAM WASZ DOŚĆ !!!

 29. Panie starosto mam prośbę niech pan nie porównuję tego co miało miejsce wczoraj w naszym mieście do Wizyty Św. Jana Pawła II II. Naprawdę nie godzi się.

 30. Możemy pisać co chcemy tak pochlebnie jak i negatywnie a i tak karty rozdaje Prezes

  • WIARYGODNOŚĆ !!!!!!!!!!

   Jak wygra Szambo_lan Trzaskowski z PO to będzie:

   Urealnić to znaczy Urealnić !!!

   * podwyższą wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn.
   * zabiorą 500+ na dzieci,
   * zabiorą 300+ dla uczniów,
   * zabiorą 13stą emeryturę, …..

   Skłamali POstkomuniści raz skłamią i teraz.

 31. Zanim został zaprzysiężony rząd, już było wycie totalnej opozycji, że Polska pod rządami PIS się zawali.
  Miało nie starczyć funduszy na program 500+,
  miało nie starczyć na obniżenie wieku emerytalnego.
  Wszystko pod rządami PIS miało być szkodliwe dla Polski.
  Miała też być łamana Konstytucja oraz niszczona demokracja i do tej pory nie podali który artykuł Konstytucji jest złamany.
  Minęły 4 lata i co mamy?
  Przywrócono wiek emerytalny z 67 lat na 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.
  Program 500+ działa i to sprawnie.
  Ludzie w wieku ponad 75 lat mają większość lekarstw za darmo.
  Uruchomiono w Szczecinie program odbudowy stoczni.
  Odkupiono bank PKO SA.
  Przedsiębiorcy płacą nie 19 a 15% a teraz do 9% podatku CIT.
  Podniesiono płacę minimalną z 1750 zł do 2600 zł/brutto.
  Podniesiono minimalną stawkę godzinową.
  Podniesiono emerytury i zwiększono dodatek dla matek dzieci inwalidów,
  jest odprawka 300 zł dla uczniów.
  Jest 13stka dla emerytów.
  Wprowadzono program Maluch+.
  Polska jest niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ.
  Prezydent Trump w Polsce ze świetnym przemówieniem.

  • bratkowice

   Twój ból jest lepszy niż mój
   Kazik Staszewski
   Zamknięte cmentarze to na skutek zdarzeń
   Ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń
   Na łańcuchy patrzę, ocieram łzy
   Tak jak i Ty
   Tak jak i Ty
   Otwiera sie brama, ja nie wierzę oczom
   Czy jednak się rzeczy inaczej potoczą
   Podbiegam, twoje karki krzyczą: “stój!”
   Bo Twój ból jest lepszy niż mój
   Twój ból jest lepszy niż mój
   Ból ukoić możesz Ty jeden
   Wszyscy inni wpadki w biedę
   Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój
   Leszy niż mój
   Na ulicach i w mieszkaniach
   Duch miłości się wyłania
   Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój
   Większy niż mój
   Cztery lata temu 10-go kwietnia
   Marii prosto pod koła córka uciekła
   Maria nie przekroczy bramy dziś tej
   Bo Twój ból jest lepszy niż jej
   Twój ból jest lepszy niż jej
   Józef miał ojca, żonę i syna
   I tego się dnia dla nich czas ten zatrzymał
   Józef nie wspomni dzisiaj dnia tego
   Twój ból jest lepszy niż jego
   Twój ból jest lepszy niż jego, ach
   Ból ukoić możesz Ty jeden
   Wszyscy inni wpadli w biedę
   Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój
   Leszy niż mój
   Na ulicach i w mieszkaniach
   Duch miłości się wyłania
   Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój
   Lepszy niż mój
   Ja tam po prawdzie nie kocham cmentarzy
   Gdy mama mnie prosi, to z nią tam pojadę
   Na grobie ojca kładę kwiatów strój
   Twój ból jest lepszy niż mój
   Twój ból jest lepszy niż mój
   Co za piękny dzień dzisiaj nam wszystkim dano
   Pamiętać o wszystkich, których zabrano
   Po drugiej stronie stoją i ronią łzy
   Tak jak i Ty
   Tak jak i Ty
   Tak jak i Ty
   Tak jak i Ty

   • Hiena cmentarna z PO.

   • Kazik-mam w duqie obie wasze Polski.

   • Nie zrozumieją niestety.

   • Paweł Piekarczyk – O Platformie Obywatelskiej 

    Znów stara zgraja,szczęśliwym trafem,
    Bez głów, bez planów, za to z rozmachem,
    Do żłobu tłoczy swe tłuste cielska,
    Idzie Platforma Obywatelska.

    Do sądu złodziej śmiało ucieka,
    Bo wszak korupcja prawem człowieka,
    Czar PRL-u wraca do formy,
    Wdzięczni jesteśmy członkom Platformy.

    Zwrot w dyplomacji to rozdział drugi,
    Od dziś będziemy świadczyć usługi,
    Dla Władimira, oraz Angeli,
    Czas na kolanach iść do Brukseli.

    Szef MSZ-u ma już kaganiec,
    Śląsk i Pomorze weźmie germaniec.
    Trzeba wywłaszczyć polskiego chłopa,
    Wiwat Platforma, wiwat Europa.

    Erica z Angela ręce zaciera,
    By na wschód ruszyć tropem Fuhrera,
    A za nią ziomków procesja tłumna,
    Wiwat Platforma – piąta kolumna.

    Za tawariszcza Tuska zdorowie,
    Piją Gaspromu oligarchowie,
    Władimir Putin z radości śpiewa,
    Tut tepier budiet kak za Breżniewa.

    Odwrót z Iraku, Afganistanu,
    Osama śmieje się spod turbanu,
    Taki sojusznik jak Tusk się przyda,
    Wiwat Platforma i Al Kaida.

    Koniec z lustracją, koniec rozliczeń,
    Dla konfidentów to koncert życzeń,
    Od dzisiaj wszyscy jesteśmy święci,
    Wiwat Platforma i konfidenci.

    Niech żyje wolność, ćpun na wagarach,
    Łbem durnym kręci w dymu oparach,
    Całkiem legalnie ćmiąc porcję zielska,
    Wiwat Platforma Obywatelska.

    Niech żyje miłość, rusza parada,
    Sprośnych ped ałów cała gromada,
    Gzi się bezwstydnie wśród publiczności,
    To dar Platformy, tryumf wolności.

    Gdy będziesz wrzucał swój los do urny,
    Elektoracie, wyborco…
    A chcesz być sługą Niemca i Ruska,
    Dalej popieraj Donalda Tuska 

   • Pkt 12

    Wpisz w Google:

    Afery PO

 32. Dariusz Droczek

  Waldek, ty to mogłeś co najwyżej zrobić dużą kupę po wczorajszym bigosie. Przynosicie tylko wstyd Ziemi Łowickiej. Jesteście specyficznym towarzystwem, takim wzajemnej adoracji, a naprawdę nic sobą nie reprezentujecie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.