Powiat łowicki podjął się inicjatywy organizacji pomocy dla gminy Sośno w powiecie sępoleńskim w która szczególnie ucierpiała w wyniku nawałnic w nocy z 10 na 11 sierpnia.

Między innymi dlatego Biesiada Łowicka, zaplanowana 27 sierpnia w skansenie w Maurzycach odbywać się będzie pod hasłem „Bawimy się i pomagamy”. W czasie trwania biesiady prowadzona będzie zbiórka artykułów szkolnych i zabawek dla dzieci z rodzin poszkodowanych w czasie nawałnic. Będzie można je przynieść do budynku szkoły, znajdującym się przy głównej alejce skansenu.

Zbiórka będzie trwała przez cały kolejny tydzień. Do piątku, 1 września w godzinach otwarcia Starostwa Powiatowego (8-16) artykuły będzie można przynosić do Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Łowiczu (główny budynek przy ul. Stanisławskiego 30), zaś do niedzieli 3 września całodobowo – przyjmowane będą w Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej przy Starym Rynku 17. Finał zbiórki zaplanowano podczas dożynek gminy Łyszkowice i powiatu łowickiego, zaplanowanych 3 września w Gzince w gminie Łyszkowice.

Przekazane dary pojadą do gminy Sośno transportem zorganizowanym przez powiat łowicki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.