W ubiegłym tygodniu wywieźć w pole dała się starsza kobieta z Głowna, którą oszukano proponując wykonanie prac remontowych za podejrzaną cenę.

Przebieg oszustwa był dość niecodzienny, gdyż oszuści teoretycznie coś dla kobiety zrobili. Pod dom kobiety podjechał mężczyzna, jak przypuszcza po śniadej cerze, prawdopodobnie narodowości romskiej. Zapytał, czy kobieta nie byłaby zainteresowana wymianą rynien. Za wykonanie usługi zaproponował niezwykle atrakcyjną cenę: 200 zł. Skuszona propozycją głownianka zgodziła się. Na miejscu pojawiły się dodatkowe dwie osoby. Weszły one na dach i w półtorej godziny założyły rzeczone rynny.

Problem zaczął się, gdy przyszło do płacenia. Szef „ekipy budowlanej” oznajmił bowiem, że kobieta go źle zrozumiała i za robotę należy się 200 zł, ale od metra. Całość kosztów wyliczył na, bagatela, 4.500 zł. Głownianka była zszokowana. Mężczyzna wywierał na nią presję, mówił, że materiały kosztują, że trzeba za pracę zapłacić.

Co działo się dalej – przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

4 komentarze

  1. Byli u mnie (okolice Strzelec Krajeńskich, lubuskie), cena okazyjna 30zł z mb rynny z usługą. Po zakończeniu pracy cena wzrosła 3 krotnie. Po kłotni i wezwaniu policji, cena się zmniejszyla, ale i tak wyższa niż ustalana na początku kwota. Podawali się za obywateli węgier, policja ich wylegimytowała i okazali się obywatelami rumuni. Było ich 4. Aktualnie poruszają sie fordem galaxy o numerach zaczynających się na (tablice zagraniczne) LUP 7.. i citroenem evasion o numerach H 36.., często zmieniają samochody z tego co czytam…

  2. Polonistka

    Czy w redakcji “Nowego Łowiczanina” nie ma kogoś, kto korygowałby błędy językowe? To wstyd, że gazeta nie dba czystość języka. Błędy są niemal w każdym artykule. Tu w pierwszym zdaniu – “wywieźć w pole” – co to w ogóle jest? Takiego związku frazeologicznego nie ma, powinno być “wywieść w pole”. O interpunkcji już nie wspomnę….

  3. U nas też chyba byli oni i proponowali 100 zł Całe szczęście że się nie zgodziliśmy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.