Najlepsi gimnazjaliści Łowicza, zostali nagrodzeni podczas miejskiego podsumowania roku szkolnego 2018/2019. Odbyło się ono dziś, 19 czerwca, w kinie ”Fenix”. Prymusów doceniono po raz jedenasty.


Uczniowie otrzymali statuetki za wybitne osiągnięcia w nauce, kulturze i sporcie. Łącznie w trakcie oficjalnej gali uhonorowano 20 zwycięskich osób. Były one reprezentantami pięciu dawnych gimnazjów: nr 1, 2, 3, 4 i pijarskiego, przekształconych w wyniku reformy w szkoły podstawowe.

Dodatkowo, młodzież szkolna wyruszy jutro na ufundowaną przez władze miasta dwudniową wycieczkę na Kaszuby. Wyprawę określono mianem „Przygody survivalowej”.
Dodajmy, że podziękowania otrzymali także przedstawiciele miejskich placówek: wszyscy dyrektorzy szkół podstawowych oraz ośrodków przedszkolnych.

Przemawiający przy tej okazji dyrektor SP nr 4, Artur Balik zaznaczył, że wszyscy zgromadzeni na sali odnieśli niebywały sukces. Przytaczając definicję sukcesu, pedagog podkreślił jednak, że to zjawisko niejedno ma imię.
– Sukces ma różne oblicza. W przypadku młodzieży szkolnej nawet najmniejsze osiągnięcie cieszy, jeśli stoi za nim twórczy wysiłek i ciężka praca. Doceniam aktywność wyróżnionych dzieci, jednak pamiętam również o nauczycielach, których trud, wysiłek i zaangażowanie często przesądza o możliwościach uczniów. Cieszcie się tym momentem, bo to wasz wspólny sukces – zachęcał dyrektor.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów z SP nr 4, którego fragmenty obejrzysz poniżej.

Więcej o uroczystości przeczytasz w “Nowym Łowiczaninie” 21 czerwca.

Komentowanie nie jest możliwe.