Dzisiejszy dzień, 3 września, będzie w Różycach (gmina Kocierzew Południowy) pamiętną datą. W tamtejszej remizie odbyły się obchody stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej. Wcześniej, o godzinie 12, msza święta w intencji strażaków została odprawiona w kościele św. Wawrzyńca w Kocierzewie Południowym.

100 lat OSP Różyce. fot.Tomasz Matusiak
100 lat OSP Różyce. fot.Tomasz Matusiak

Uroczystość rozpoczęła się od wyniesienia na maszt flagi państwowej, wysłuchania wszystkich czterech zwrotek hymnu narodowego i uczczenia minutą ciszy wszystkich tych strażaków, którzy w ciągu wieku współtworzyli jednostkę w Różycach. Został też odczytany rys stuletniej historii OSP w Różycach. Później przedstawiciele zarządu powiatowego i gminnego OSP oraz reprezentujący PSP kpt. Tomasz Ledzion wręczali odznaczenia i wyróżnienia najbardziej zasłużonym druhom i druhnom.

Po obiedzie znalazł się też czas na blok rekreacyjno-kulturalny. Trzy pary wzięły udział w konkursie tanecznym na łowickiego oberka, a pięć pań sprawdziło swoje umiejętności kulinarno-piekarnicze w konkursie na najlepsze ciasto drożdżowe. Ta część imprezy była współfinansowana z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego i Gminy Kocierzew Południowy, w ramach projektu “Aktywne sołectwo”.

Komentowanie nie jest możliwe.