Łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza do odwiedzenia łowickiego szpitala w środę 27 września w godz. 9-14, w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjnej. Będzie tam dostępne stoisko funduszu, w którym będzie można dowiedzieć się, jakie zmiany wejdą w życie od października – w związku z wprowadzeniem podstawowego systemu zabezpieczenia (PSZ) czyli sieci szpitali.

W województwie łódzkim do systemu zakwalifikowało się 36 szpitali, a w nich ponad 10 tysięcy łóżek szpitalnych. Jest w nim szpital w Łowiczu.
Osoby, które odwiedzą stoisko, będą się mogły dowiedzieć się, jak będzie wyglądało ich leczenie, jeśli czekają na przyjęcie do placówki, która znalazła się poza PSZ. Będą też wyjaśniane sprawy opieki w szpitalu w sieci i w poradniach nocnej opieki zdrowotnej.

Można będzie także założyć konto w ZIP – Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, który pozwala uzyskać pełne informacje o leczeniu i jego kosztach w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ. Do założenia konta jest dowód osobisty.

Seniorzy, którzy odwiedzą w środę szpital, uzyskają informacje na temat zmian na liście bezpłatnych leków 75+.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.