Na dzisiejszej sesji radni klubu PiS i Niezależni złożyli wniosek, aby na sesjach tylko radni zasiadali przy stole obrad. 

W reakcji na to burmistrz Krzysztof Jan Kaliński i wiceburmistrz Bogusław Bończak opuścili miejsca przy prezydium rady, które zwykle zajmowali w czasie obrad. 

Na razie jest to tylko wniosek, ma się odbyć głosowanie nad nim podczas tej sesji, ale prawdopodobnie nie dzisiaj, bo większość radnych głosowała za tym, by sesja została przerwana po zrealizowaniu tylko niezbędnych dzisiaj punktów programu.

Osobne miejsca dla rady i przedstawicieli urzędu to norma w większości, choć nie we wszystkich samorządach. Ma to podkreślać polityczną niezależność lokalnej władzy ustawodawczej od wykonawczej. 

37 komentarzy

 1. Czy Pani obok radnego Jakuba, to jest u siebie w domu, w prywatnym fotelu, by swoją pozycją na krześle lekceważyć innych radnych? Zachowuje się, jakby miała wszystkich tam…
  Może jakiś standard wdrożyć dla tej Pani?

  Czy Pan Przewodniczący w ogóle umie panować nad radą? Uważam, że nie! Sam stwierdził, że pogubił się – do mikrofonu. A także irytujące jest Jego mlaskanie do mikrofonu. Zero ogłady i panowania w trudnych sytuacjach. Proponuje zmianę na świeżą i elkowentną oraz asertywną krew!

 2. A kiedy stworzycie stanowisko Mroczkowi?,Co ma na burmistrza,że po tym co robił powierza mu kontrolę nad darami?po co kraść,jak legalnie za zgodą władz można sobie brać.

 3. Burmistrzom należy obniżyć wynagrodzenie,
  zmiana miejsca siedzenia to jest nic nie znaczący gest.

 4. Radni otwórzcie droge pod ratuszem , samochody biskupa nie burza kościoła a nasze tak ? Miejcie odwagę powiedzieć ze ta droga jest nasza a ochrona zabytków to pic na wode zeby pokazać kto rządzi w mieście !

 5. turysta
  a gdzie siedzi rząd w sejmie ,przecież nie wśród posłów tylko w osobnych ławach rzadowych , już dawno władza ustawodawcza /radni/ powinni byli ten rozdział ustalić .,a poza tym rada przed zaproszeniem władzy wykonawczej /burmistrzowie / wiele spraw powinna ustalić we własnym gronie.

 6. to kiedy komisarz w Łowiczu?

 7. Dobrze że nie jestem radnym – bezradnym bo może też bym jebał takie farmazony. Gdzieś potem musieliby mnie wcisnąć za te głupoty. I nie było by to więzienie. Może na pracownika socjalnego albo lepiej może hmmm na dyrektora do mops, albo nie hmmmm może na dyrektora jakiegoś gówna bo przecież wszystko musi się zgadzać i każdy co by nie gadał to musi dobrze usiąść.

 8. Już nie będzie podpowiadania radnym co mają mówić? Już nie będzie usmieszkow Bogusia w rękaw? W sumie to strasznie wyglądało jak wszyscy tloczyli się przy małym stole. Dziś nawet przewodniczący nie miał gdzie położyć papierów aby ogarnąć sprawne prowadzenie komisji. Nie wspomnę o vice którzy mu nie pomagali w ogóle

 9. Teraz cały urząd tzn łnł siedzą i piszą komentarze. Za coś w końcu trzeba brać te pieniądze. Miejmy nadzieję że układ który stworzył kjk w Łowiczu powoli odchodzi w zapomnienie.

 10. Szok szok!!!! Ciekawe co jeszcze rada najwyższa wymyśli, a raczej czym się ośmieszy.

 11. Panie Wolski, chociaż nie popieram wszystkich działań burmistrza, to za tydzień będę na sesji i publicznie wyrażę zdanie o panu.
  Jednak tytułem wstępu, napiszę kilka zdań…
  Grasz pan inteligentna a nie potrafisz Pan złożyć zdania poprawnego gramatycznie… TAki z pana KLASYCZNY przykład FLEGMATYCZNEGO NIEUDACZNIKA, co to nie ma wrodzonej inteligencji, nabytej ogłady i męskich zasad. To tak trochę jakby głupek wsiowy wykładał o sztuce, ale brakowało by mu audytorium i gadałby do ściany. Ktoś w ogóle słucha tego co Pan na tych sesjach seplenisz?

 12. Najlepsza jest radna z Łowicza Pani Wiesława G

 13. Stołki to tworzy burmistrz swojemu klanowi,wyborcy wszystko widzą i zapamiętają.Gdyby nie układziki dużo lepiej by było w Łowiczu.

 14. Poziom tej rady jest straszny ,smutne,ze tacy ludzie tam zasiadają i tak się zachowują .A w czym Burmistrzowie przy tym stole przeszkadzają ?Przeciez są reprezentantami tej władzy ,która powierzyli im bezpośrednio mieszkańcy ,nie są wybrani przez radę .Rzadza tym miastem w większym stopniu niż ta pseudo ,pożal się Boże rada

  • To akurat całkiem normalne i tak powinno być. Jest to sesja rady miasta i uczestniczą w niej radni, a burmistrz jest takim samym gościem w tym momencie jak każdy inny mieszkaniec. To samo działa w drugą stronę, radni na pewno nie chodzą na spotkania zarządu. Nie ma powodu bulwersować się faktem, że pewne rzeczy po latach starych przyzwyczajeń wracają na właściwe tory.

   • Sesja rady to nie zebranie zarządu spółki .ustawa o samorządzie wyraźnie mówi ze burmistrz uczestniczy w sesjach i komisjach rady ,bądź wyznaczony przez niego reprezentant.a to ,gdzie na siedzieć to nie leży w kompetencji rady tylko w jej kulturze i szacunku do drugiego człowieka A jakie to ma znaczenie gdzie burmistrz siedzi?przeciez tak siedzieli dotąd wszyscy burmistrzowie!.Panowie zapomnieli ze wspólnie pracują dla miasta i ta sytuacja nie powinna się wydarzyć

   • Gosc brawo w sedno. Od lat wszyscy burmistrzowie siedzieli w tym miejscu, Masz racje kultura tych radnych (a raczej jej brak) co wprowadzili ta zmaine pozostawia wiele do zyczenia. Ta grupa radnych powinna byc rozliczona przez mieszkancow, za zabawy jakie wyprawia na tej radzie. Tego nie da sie ogladac ani sluchac. Panie burmistrzy Kalinski zachowal sie pan tak jakbym sie spodziewala ,czyli z klasa, szacunek dla Pana. Ta grupa kilkunastu radnych (niektorzy czasami widac ze nie wiedza za czym glosuja) nie zasluguja na zasiadanie przy tym stole.

   • Obserwator

    Chodzi o organizację pracy, ład i porządek- do tej pory, niektóre sesje wydawały się parodią gdzie prowadził je burmistrz, a nie przewodniczący.

 15. Wolski ciekawe gdzie byś siedział gdybyś został Burmistrzem. xD

 16. Brawo Panie Burmistrzu, jest Pan GOŚĆ !

 17. Dla mnie coś takiego to SKANDAL!!! i jeszcze raz SKANDAL!!!!! Myślę,że wyborcy zapamiętają!

 18. pisowi wolskiemu zależy tylko na stołkach gdzie kto siedzi a nie zależy na Łowiczu i Łowiczanach zresztą i kosiorkowi w powiecie to samo
  a szkoda bo tylko na tym tracimy

 19. Nie róbcie cyrku, że przy jednym stole nie może siedzieć rada i burmistrzowie. Przestańcie dzielić.Współpracujcie. Skandal poniewierać burmistrzów.

 20. Serio? Do tej pory było dobrze, a teraz radni robią sobie takie zabawy? Przecież to jest żałosne, tak samo jak tworzenie artykułów na taki temat

 21. Haniebny wniosek sojuszu SLD-PIS . Może wygonicie burmistrzów do sekretariatu???

  • “Osobne miejsca dla rady i przedstawicieli urzędu to norma w większości, choć nie we wszystkich samorządach. Ma to podkreślać polityczną niezależność lokalnej władzy ustawodawczej od wykonawczej.”

   Nikt nikogo nie wygonił, po prostu wyproszono nietaktownego gościa.

 22. Złośliwości jest coraz więcej w tym co robią radni. Za niskie diety czy co? Za mało ciastek na stołach czy napoje nie smakują? Haha!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.