W najbliższą sobotę, 27 kwietnia, zawieszony zostanie ogólnopolski strajk pracowników oświaty. Taką decyzję ogłosił dziś (25 kwietnia) Związek Nauczycielstwa Polskiego. Ze wstępnych zapowiedzi wynika, że zawieszenie strajku trwać będzie do września.

Oficjalny komunikat został już opublikowany na stronie internetowej głowieńskiego oddziału ZNP: “Informujemy, że od soboty (27. kwietnia 2019 roku) strajk zostaje zawieszony. Prosimy być gotowym na wrzesień” – czytamy w nim.

W większości placówek oświatowych w naszym regionie strajk trwał od 8 kwietnia br. Dziś został zawieszony.

– Słyszałam o tej decyzji i jedyne, co mogę na ten temat powiedzieć to, że odczucia na jej temat w środowisku pracowników oświaty są różne – powiedziała nam Marzena Kowalska prezes oddziału ZNP w Głownie.

Rodzicom uczniów i przedszkolaków, z którymi udało się dziś porozmawiać naszemu reporterowi na ogół się ta decyzja podoba. 

– Uważam, że każdy pracownik powinien być wynagradzany w sposób godny, ale z zawieszenia strajku się cieszę, bo córka tęskniła już za powrotem do przedszkola. W ciągu ostatnich trzech tygodni starałam się zapewniać jej opiekę we własnym zakresie, ale raz znalazłam się w sytuacji, w której musiałam zabrać ją ze sobą do pracy – zauważa mama 6-latki z Głowna.

Chętnie z naszym reporterem rozmawiali również rodzice maturzystów, których przystąpienie do egzaminów dojrzałości wciąż pozostaje pod znakiem zapytania w związku z radami kwalifikacyjnymi, jakie nadal się nie odbyły.

– To dobra wiadomość! Rozumiem trudne położenie nauczycieli, ale zarówno my jako rodzice, jak i nasze dzieci dosyć mieliśmy w ostatnim czasie stresu. Groźba braku klasyfikacji młodzieży czy zagrożenie matury były dla nas prawdziwą udręką – komentuje mama jednego z maturzystów.

Nasi rozmówcy wyrazili również nadzieję, że do września sytuacja w polskiej oświacie zmieni się na tyle, iż jej pracownicy nie będą musieli ponownie strajkować.

Reprezentująca ZNP w Łowiczu Marzanna Kotowicz uważa, że zawieszenie strajku to słuszna decyzja, biorąc pod uwagę zbliżające się matury. – Próba rozwiązywania tego problemu przez rząd, poprzez pisanie “na kolanie” doraźnych aktów prawnych, tylko spotęgowałaby chaos jaki jest w prawie oświatowym – mówiła. – W tej sytuacji musieliśmy wziąć pod uwagę dobro maturzystów, którzy nie mogą zdawać najważniejszego egzaminu w atmosferze ocierającej się o skandal.

Marzanna Kotowicz mówiła nam też, że zdaniem wielu nauczycieli forma strajku powinna zostać zmieniona, ponieważ obecna nie przynosiła już rozwiązań. – Nie wycofujemy się z żadnego z naszych postulatów – stwierdza. – Nadal chcemy nie tylko podwyżek, ale też zdecydowanego polepszenia stanu polskiej edukacji. Dajemy rządowi czas do września.

Przewodnicząca nauczycielskiej “Solidarności” w Łowiczu Karina Wójcik odmówiła nam komentarza w sprawie strajku. – Powiedzieliśmy już w tym temacie wszystko – mówi.

Czy popierasz strajkowe zamiary nauczycieli, którzy domagają się podwyżek?

Loading ... Loading ...

159 komentarzy

 1. A ty może masz kulturę?Mama mogła odejść,ale nauczyciele trzymają się wygodnych i za dobrze płatnych posadek załatwianych po znajomości.A jakie mają kompetencje,to pisze w komentarzach do”spalona stodoła w Łaźnikach”lub widać po twoich wypocinach,nawet ciebie mama nie umiała nauczyć.

 2. Gość.

  Jestem córka nauczycielki…i wstyd mi że moja mama tyle lat zmarnowała na edukację dzieci ludzi którzy reprezentują sobą takie chamstwo! Zero klasy i kultury… Uczcie sami swoje dzieci, jak Wam nie pasuje edukacja w szkole. Nauczyciele stają na głowie, całe życie moja mama zbiera materiały, dokłada z własnej kieszeni i gdyby nie fakt, że tata dobrze zarabia to nie byłoby ja stać nawet na to żeby godnie odpocząć na urlopie. Potraficie tylko jadem pluć.

 3. Andrzej

  A po co zawieszać strajk na okres wakacji?. Niech wtedy sobie strajkuja lekcji nie ma więc na uczniach się nie odbije! Ale po co przecież to są dla nich wakacje w dodatku płatne 100 %!!!! Za duzo byliby stratni. Mam nadzieje ze rzad sie nie ugnie. Uważam ze za te parę godzin wynagrodzenie mają ok a nawet bym im jeszcze obcięła.

 4. Wy cieszcie że pomimo waszych jadów od lat oni eszcze nadskakuja Waszym dzieciom. Ja bym to dawno rzuciła za takie nędzne pieniądze i tak marny szacunek

 5. Z powołania to ksiądz idzie.A sory, KSIĄDZ NIE, przecież to nie te czasy to kasa.Ja uważam, że PIENIĄDZE to rzecz nabyta i szczęścia nie dają, no może chwilowe. Nie zabierzemy tego ze sobą,po co odkładać na kupę i nic z życia nie mieć?Lepiej sobie sprawiać drobne przyjemności,po co cokolwiek wytykać w taki sposób;-) A już bycie nauczycielem świadomie w dzisiejszych czasach to na pewno POWOŁANIE.Bo zarobki są niskie i młodzi narzekają, ale gdyby nie chcieli to by pracowali na taśmie za 3 tys zł. Więcej godz,więcej fizycznej siły,ale 80% młodych właśnie tak wybiera,zostawię to Pani do refleksji.

 6. Nauczycielki też mają swoje prywatne życie ludzie ! Mogą wyjść na piwo, wstawić sobie zdjęcie z Seszeli, kupować sobie perfumy i NIC NAM DO TEGO. Pracują to robią co chcą z zarobiona kasa. KAŻDY chce mieć jak najwięcej pieniędzy to strakuje. I mam nadzieje, że we wrześniu też bedą walczyć bo to co sie dzieje w spoleczenstwie to dno moralne

 7. GWIAZDY W NECIE PI…W ŚWIECIE! Za każdym razem jest to samo. Jak był strajk policjantow to wyzywaliscie od ruchaczy, od darmozjadow i innych. Jak byl strajk pielegniarek bylo to samo, teraz nauczycieli i jezdzicie jak po lysych kobylach. W INTERNECIE BOHATERSTWO …… żałosne typiary co tylko tutaj potrafia cokolwiek powiedzieć a w oczy świecą i sie uśmiechają

 8. Dzieci pierwszy dzien po strajku i nauczyciele na jednej lekcji dwa tematy z podrecznika bo trzeba nadrobic material. Nauczyciele maja gdzies uczniow.

 9. Same gbórstwo się tu wypowiada. A w dupę wchodzą potem bez opamiętania.

 10. Już po strajku więc skończcie te głupie dyskusje. Prawda jest taka że wasze dzieci są uzależnione od nauczycieli. Dzięki nim umieją czytać, pisać, podcierac tylki. To że program jest przeładowany to jest nie wina nauczycieli a systemu. Ogarnijcie się

 11. Wszyscy nauczyciele biorący udział w strajku powinni być DYSCYPLINARNIE ZWOLNIENI. Przyszli by inni za te “grosze” pracować, przy takich przywilejach i realnym czasie pracy zarabiają zdecydowanie za dużo.
  Druga sprawa jak głosi Korwin szkoły powinny być prywatne, skończyły by się te głupoty i wreszcie królewny wzięły by się za robotę.

 12. Jestem nauczycielką od 3 lat i zarabia 1900 zł… czy jest szansa żebym mogła za to żyć godnie? NIE. Więc wydaje na siebie, mieszkam z siostrą, bo samej mnie nie stać. I co mam nie płakać?????????? Będę, bo uczyłam sie 5 lat, robiłam kursy i zarabiam zapomogę …

  • Masz racje , ja po 20 latach mam 2500…, nie ma sensu się poświęcać dla ludzi , bo nikt darmo u lekarza Cię nie przyjmie , na rynku płacisz jak każdy , niech nas opluwają , bo nic i tak z tym nie zrobimy , ja nie strajkuje .

   • Jeszcze rozlicza potem że jeździsz za dobrym samochodem. Albo za droga torebke nosisz bo przecież powinnaś żyć w ubóstwie ! To jest żenada, naprawdę. Nie ma co dyskutować tutaj z tak płytkimi ludźmi. Ja już się dosyć o sobie nasłuchałam i bez tego żenującego portalu na którym w biały dzień się jedzie po ludziach … A to kto tutaj moderuje komentarze jest najwyraźniej rowniez anty edukacja.

 13. Poziom wypowiedzi niektórych to DNO, ale co się dziwić. Cały strajk słuchałam w sklepach, na Galerii, na ryneczku jak ludzie PERSONALNIE jechali po nauczycielach. Nie będę tutaj powtarzać nazwiskami, ale myślę, że nie jedna z Was byłaby mocno zaskoczona. A Wy się poświęcacie dla tych dzieci. NIE WARTO…

 14. W przedszkolach też dawno powinny zwolnić miejsce młodym a siedzą …

 15. mało tu u nas ma kasy w bród

 16. Z dyskusji widać, że protest bardzo zantagonizował środowiska. Takie ankiety jak ta powyżej też dolewają oliwy do ognia, a nie tonują. Odpowiedzi są tak ustawione, że albo ktoś może wybrać, że nauczyciele już teraz mają dość, albo mają dostać dużo więcej. Tymczasem jest duża grupa, która zgadza się, że podwyżki nauczycielom się jak najbardziej należą, ale już nie od razu w takiej wysokości jak postulowali. Ta wysokość podwyżki (1000 pln lub 30% później), forma protestu (blokowanie egzaminów), współpraca z opozycją (przed wyborami) spowodowały, że wiele osób nie poparło strajkujących.

  • tylko że te 700 tysięcy nauczycieli razem z rodzinami może dać w/g różnych wyliczeń 7-10 % głosujących . A to w wyborach parlamentarnych może pokazać rządzącym gdzie ich miejsce

   • To zbytnie uproszczenie. Tak jakby zakładać, że 1,4 mln rolników razem z rodzinami (14-20% głosujących – proporcjonalnie do Twoich wyliczeń) będzie głosować na rządzących w związku z dopłatami do zwierząt hodowlanych. Ani jedno nie jest prawdziwe, ani drugie.

 17. Ta Dana,co się ma za nauczycielkę i mnoży się w komentarzach,to tylko do psychiatryka.Tak głupia,że nie wierzę,że gdziekolwiek pracuje

 18. Mojego dziecka wychowawczyni powtarza,że “trzeba dzieci uczyć wdzięczności”i rozpakowują prezenciki codziennie przez pół godz.kosztem lekcji,a w jednej ze szkół nuczycielka bez skrupułów oznajmia,ile “u niej kosztuje chleb”,kogo nie stać,kończy z jedynką z geografii

 19. Ady i Ewy,to jedna

 20. Nie tylko wykształcenia,ale rozumu i kultury brakuje ci nauczycielki.Ciebie nawet do pasania krów nikt by nie chciał,gdyż od twojej nienawiści by pozdychały.A obok mojego dziecka nie warta jesteś stanąć.Mając takich jak ty pseudonauczycieli tylko sobie zawdzięcza wykształcenie na studiach dziennych jednej z lepszych uczelni w kraju i zarobki kilka ray większe niż ty.Ale różnica charakterów i zachowania.Tobie nawet ogłady brak.Jak najdalej od dzieci takie dna

  • weź to przetłumacz na polski wykształcony w zawodówce człowieku bo trudno zrozumieć o co ci chodzi

  • Korporacja wyssie z niego całą energię, a jak już będzie zużyty doszczętnie to wypluje go jak najdalej. I zostanie wtedy złym nauczycielem pochodzącym z negatywnej selekcji, o ile się dostanie do zawodu.

  • I jeszcze jedno – taki komentarz jak twój mogła napisać tylko prosta baba, której trafił się w miarę inteligentny chłop i spłodził dziecko, którym mogła wyleczyć swoje kompleksy. Oj, musiało być ci ciężko w szkole…

 21. Nie przyjmujcie od uczniów prezentów, czekoladek, kwiatków w imieniny. Czy w końcu w tym kraju przestanie się przenikać prywatne ze służbowym? Konieczne jest trochę więcej dystansu między szkołą a rodzicami uczniów. Bez przesady z tą ścisłą współpracą szkoły z rodzicami.

 22. Nie wstyd wam przyznawać,że naciągacie oceny za prezenty i dzieciom znajomych?

 23. Mam wrażenie że nauczyciele nażekają na swoją prace bo nie pracowały w innych miejscach gdzie jest jeszcze ciężej i wcale nie zarabia się dużo mimo dobrego wykształcenia

 24. Mama nieuk tata nieuk no to od tego jest niby wyksztalcony nauczyciel

 25. Zobaczcie jak te tęczowe niedouki po mazowieckich ubliżają ludziom i ich skłócająŻal dzieci,że z takimi zapalczywymi gnidami mają do czynienia.Czego ich nauczą?

  • Żal nieuków że zasłużone jedynki czy dwóje dostaną??? Możesz mieć pretensje tylko do siebie. Niedouczona matka, niedouczony ojciec to i dziecko gamoń. Musisz się z tym pogodzić , że twoje dziecko będzie u księdza krowy paść

   • Jedynie ubliżać umiesz. Nie zasługujesz żeby być chociażby woźną. Dlatego nikt nie lubi nauczycieli. Dwie takie się wypowiadają i psują opinię całemu gronu. Oczywiście niedouczone dzieci to kwestia genów a nie umiejętności przekazywania informacji przez nauczycieli.

   • Jakim trzeba być małym i niedowartościowanym, żeby tak innym ubliżać? Jedno jest pewne, wywołani do odpowiedz nauczyciele w komentarzach pod tym i innymi artykułami pokazali prawdziwe oblicze. Jest ono niestety umazane czymś brzydko pachnącym. Szkoda mi jedynie nauczycieli z powołania, a ich tak jak lekarzy czy księży jest jak na lekarstwo.

   • Jaką mendą trzeba być by obrażać nauczycieli a potem im przypisywać własne słowa?
    Łowicka farma troli działa pełną parą. Zaraz skończycie temat nauczycieli a zaczniecie pracowników socjalnych opluwać. Żal mi was mendy. I żeby nie było: nie jestem nauczycielem

   • Rodzic – fakt to kwestia genów . Jak rodzice upośledzeni umysłowo to raczej i dziecko też. I żadna nauka nie pomoże…

   • Marzena twój komentarz to dno.

 26. Od września jak nauczyciele znowu zaczną strajkować to proponuję żądać podwyżki o 2 tysiące zł/m-c. No 1 tysiąc dla takiej szpagatowej inteligencji to przecież za mało.

 27. “DRODZY” nauczyciele! Zbliża się czas wakacji. Jeśli uda się wam zagospodarować trochę czasu pomiędzy przygotowaniami do przyszłego roku możecie sobie dorobić przy truskawkach, bobie czy żniwach do marnej pensji. Na wsi kasę mają bo chłopu unia daje to i oni dadzą wam zarobić pomimo że to ciemna hołota.

 28. NAUCZYCIELE!!!!!!
  W TYM ROKU NIE “NACIĄGAJCIE” OCEN UCZNIOM. WYSTAWCIE TAKIE JAKIE WYPADAJĄ Z OCEN. NIECH TE PRZEMĄDRZAŁE PANIUSIE BIUROWE CO TYLKO NA FEJSIE SIEDZĄ W GODZINACH PRACY MAJĄ TO CO CHCĄ: NIEDOUCZONYCH GAMONI!!!!

  • Trafiło sie kika niedopieszczonych starch pqnien i psują opinie wszystkum nauczycielom. Normalny nauczyciel wie co ma robić i nie musi mu inny mowić co ma robić

   • taaaa lepiej chłopa se przypilnuj bo ci jaką chorobę przywlecze wstydliwą…i pogódź się z myślą, że w tym roku nie załatwisz niedouczonemu dzieciakowi ocen łażeniem za nauczycielami i skamlaniem o wystawienie lepszej oceny. Twoje poniżanie na nic się nie zda…

  • Z tego wynika, że “naciąganie” ocen powoduje, że nie tworzy się “niedouczonych gamoni”.

 29. Nauczycielka

  Proponuje taki Strajk. W tym roku nie przyjmujemy żadnych prezentów ani kwiatów na zakończenie roku, niech się wypchajà.

 30. Dobrze, bedzie czas żeby zmienić zawód na lżejszy a po tych 4 godzinach z tymi dzieciorami to już na nic nie mam siły

 31. No właśnie, będą się mścić. To może teraz my rodzice zastrajkujmy i nie poślijmy dzieci do szkoły? To chyba dalej by im nie płacili co nie?

  • W du.y będziesz włazić nauczycielom by twojemu niedouczonemu bachorowi oceny naciągnęli…

   • ewelinka, przyhamuj może lepiej. Twoje komentarze są chamskie i prostackie, jedyna nadzieja w tym, że z nauczycielami i nauczaniem niewiele masz wspólnego. Głupota i zawiść tego narodu odbija się w twoich komentarzach jak w lustrze.

 32. Anka Skakanka

  Kojarzę pewną panią Karolinę P.- przedszkolankę, mieszkającą w Głownie, która tak narzeka że nawet 2 tys. zł na rękę nie zarabia, a na instagramie co chwila fotki a to od fryzjera, a to zakupki Rossmann, Pepco, tu, tam itd. Może zamiast narzekać, że za mało i na kosmetyki nie starcza to racjonalizować swój budżet? To nie Ameryka, że życie ponad stan… Sama sobie wybrałaś zawód- z powołania czy też nie. To nie jest powód, że ktoś z powołania ma zarabiać godnie, są realia. I to nie bajka że każdy robi to co lubi i super pensję za to dostaje, oj nie… Życie jest ciężkie i już.

  • Rossman Peoco😂Tez mi zakupki , to zwykle poślednie sklepy , z czego tu robić drache ?

   • no pepco to faktyxznie hi life 🙂

   • No ale ona pisze ze dzień w dzień. Widocznie jakaś zakupoholiczka

   • Myślę, że powinna zamknąć się w ciemnym lochu, nie wychodzić do ludzi, całą swoją pensję oddać Jarkowi na Rydzyka i wtedy nie kłułoby w oczy. Ja nie wiem jak może wydać na fryzjera, na kosmetyk, na ubranie. Co to jest?! Na Kościół! Tylko i wyłącznie na kościół! Nie ma lekko. Myślę, że powinnaś jej to powiedzieć. I niech przelew zrobi jeszcze dziś.

   • Pewnie chodzilo jej nie o to ze lazi do fryzjera i rbi zakupy, ale ze wydaje wiecej niz ma i placze po katach ze pensja mala. o rany, zarabiasz np. 3 tys do reki i potrafisz zyc rozsadnie, odlozyc 1,5 tys zl, potrafisz zarabiac 3 tys i jeszcze sie zadluzyc. taki byl sens.

  • Kolejna wiejska biurwa zazdrości koleżance….

  • mojego syna nauczycielka tez lubi zakupy, dobrze sie ubrać, ma chodzić w worku na ziemianki ?

  • są też takie co tylko ulubieńców faworyzują.

  • A za personalizację sąd. Ja bym już patrzyła czy polizein nie jedzie za oknem 😀

  • PŁACZĄ NAUCZYCIELE I RACJĘ MAJĄ. 1800-2700 TO JEST PRZEKRUJ ICH ZAROBKOW. ZA TYLE LAT NAUKI POSWIECEN TO SA SMIESZNE STAWKI .

  • Wystarczy popatrzeć przed LO na auta.

   • Nie jedna bezrobotna jeździ lepszym samochodem niż nauczyciele w naszym LO. Odczepcie się od nich, bo sami sobą reprezentujecie brak kultury i obycia. Siedzieć u kogoś w kieszeni w Internecie to Wasze hobby… rozliczajcie siebie, a potem innych !!!

  • Losz, dziumdzia chciała sie popisać ale jej nie wyszło zaglądając innym do kieszeni jak dla mnie moga kupować nawet mercedesy to jest ich forsa wiec o co kaman. Najważniejsze żeby wykonywali swoją pracę odpowiednio i dobrze dzieci przygotowywały a nie narzekajmy w Głownie nie ma tragedii pod wzgledem nauczyciwli

  • Zośka Samośka

   Ludzie uwielbiają podliczać innych 🙂

  • Z powołania to ksiądz idzie.A sory, KSIĄDZ NIE, przecież to nie te czasy to kasa.Ja uważam, że PIENIĄDZE to rzecz nabyta i szczęścia nie dają, no może chwilowe. Nie zabierzemy tego ze sobą,po co odkładać na kupę i nic z życia nie mieć?Lepiej sobie sprawiać drobne przyjemności,po co cokolwiek wytykać w taki sposób;-) A już bycie nauczycielem świadomie w dzisiejszych czasach to na pewno POWOŁANIE.Bo zarobki są niskie i młodzi narzekają, ale gdyby nie chcieli to by pracowali na taśmie za 3 tys zł. Więcej godz,więcej fizycznej siły,ale 80% młodych właśnie tak wybiera,zostawię to Pani do refleksji.

 33. Anka Skakanka

  Cóż, pensji teraz by nie dostali to i strajk trzeba było zawiesić. Taka prawda. Sami sobie robią krzywdę poniekąd, jak widać, rząd (i dobrze) nie ugiął się w tej kwestii i dobrze. Bo znów się ugnie to za chwilkę znów wyskoczą z roszczeniami. Patologią społeczną i tej grupy zawodowej jest robienie tego cyrku przed egzaminami młodzieży. Co więcej, młodzi ludzie już sobie wyrobili opinie, że nikogo nie obchodzą, a nauczyciele nie uczą ich dla nich tylko dal kasy, kasy, kasy. Kurde, jak mnie śmieszy ten ich nawał pracy- 4 h, 4 h w domu i pracuj jak normalny Polak 😉

  • Normalny Polak w pracy przebywa 8 godzin, ale pracuje nawet mniej niż 4. Stań np pod elektrownią w Łowiczu, albo pod komendą policji – równo z wybiciem godziny 15 lub 16 z budynku wylewają się tabuny pracowników. To ja się pytam – PRACOWALI DO TEJ 15 CZY 16??? Bo chyba raczej jest to niemożliwe.

  • Wypisz dziecko ze szkoły i ucz je sama. jesteś chyba najnajnajmądrzejsza

  • Poskacz na skakance, latwiej to zniesiesz ;D

   • HAHAHA NO WIDAC, ZE SAME NAUCZYCIELKI SIE ZLECAILY I NA RACJONALNE ARGUMENTY JUZ MUSZA WIADRO POMYJ WYLAC Xd

  • Wyjątkowo infantylna wypowiedź ;-)Zazdrościsz nauczycielom że są wykształceni?. Mogłaś też się uczyć.! A nie teraz wylewasz swoje żale w Internecie ಠ﹏ಠ

  • najlepiej wylej wiadro pomyj na nauczycielki swojego dziecka ;=) ulzy ci moze ;=)

 34. W sumie to zawieszenie strajku to jednoczesna super akcja reklamowa dla szkół społecznych, które nie strajkują. Teraz rodzice z pewnością poważniej pomyślą o omijaniu szkół publicznych. Ktoś z tego skorzysta, a ktoś straci.

 35. Mam nadzieje że do września ci co im nie pasuje praca i pęsje nauczyciela zmienią zawód

  • Jeszcze teraz przetrwać tylko gdy po powrocie do pracy wyleją swój jad na uczniów

  • Jeszcze sie bździągwy bèdą oglądać na prezenty od uczniów na zakończenie roku… zapewne wilu wazeliniarzaim je da

   • Wsadź se w ty….ek te swoje prezenty. Nikt nie potrzebuje prezentów od uczniów, nikt nie chce chodzić na żadne bale gimnazjalne, na studniówkach przeważnie tylko wychowawcy, a wyjazd na wycieczkę to nie wczasy, a zawsze rodzice mogą sobie wynająć opiekę z zewnątrz.

   • Rodzice maja 500+ to na opiekę przeznaczyć ! A nie smartfony i imprezy wydawać darmowa kasę

  • Pęnsje???????Widać jak uczą nauczyciele!!!!PENSJA PENSJA kobieto!!!

 36. Ale wulgarne typy tu się wypowiadają.

 37. Widać w komentarzach,jak obrzydliwie wulgarni są nauczyciele,nie znają nawet materiału z pierwszej klasy podstawówki,tam było o różnych zawodach.Pozwalniać dyscyplinarnie,czego te pazerne hieny bez kultury nauczą dzieci.Nawet psychiatra im nie pomoże.

  • Psychiatra to jeszcze nigdy nikomu nie pomógł. Ale to wszystko prawda, są to bardzo pazerne hieny, chodzom do pracy tylko po to żeby zarabiać pieniondze.

 38. Nowelizacja ustawy o maturach przeglosowana.
  Wśród głosujących za przyjęciem nowelizacji byli wszyscy (219) biorący udział w głosowaniu posłowie PiS, trzech posłów Kukiz’15, czterech posłów Konfederacji, dwoje posłów WiS i siedmioro posłów niezrzeszonych. Przeciwko byli wszyscy biorący udział w głosowaniu posłowie PO-KO (126), PSL-UED (11), Nowoczesnej (12), Teraz! (2) oraz 16 posłów Kukiz’15 i jeden poseł niezrzeszony.

 39. rozumiem, iż nauczycielom nie udało się nic wymusić i teraz wylewają pomyje na wszystkich. Mam pewne obawy, że będą się mścić na dzieciach za swoją porażkę.

  • Tak tak, mogą się mścić. Zastanówmy się my rodzice, jak temu zaradzić. Jakie są objawy, że nauczyciel się mści??? Czy ktoś wie? Jak to poznać po dziecku? Mszczący się nauczyciel to najgorsze, co może spotkać nasze dzieci. A może jednak odpuszczą i będą się wyżywać na własnej rodzinie? Podobno często tak robią, mówię wam, to są potwory!

 40. Kubuś Puchatek

  Skąd pani Marzanna wie, że ustawa (a ściślej jej projekt, pani Marzanno) była pisana “na kolanie”?

 41. Jakos związki nauczycielskie we Włoszech po rozmowach z rzadem od razu zgodziły się na zwiększenie pensji w zamian za zwiększenie obowiązków.. a u nas … dajta , tylko dajta

 42. Niech strajkuja w wakacje tyle czasu na obrady z rzadem

 43. 150zl dziennie nauczycieli to kosztowało…

 44. Mruczysław

  Ciekawe,jak teraz będą pędzić z materiałem ,aby “” nadrobić “” wszystko.Zamęczą nasze dzieci,przez co???……..

 45. Kasiory im już brakuje to kończą cyrk. No niestety proszę Państwa jak sie nie pracuje to się pensji nie otrzymuje.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.