Powalone na drogi przez porywisty wiatr konary lub całe drzewa były powodem 7 interwencji straży na terenie powiatu łowickiego w ciągu minionych kilkunastu godzin.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące skutków orkanu „Barbara” miało miejsce 26 grudnia o godz. 18.19. Dotyczyło drogi powiatowej w Jeziorku w gminie Kocierzew Południowy, gdzie brzoza przewróciła się na drogę powiatową. OSP Wicie wezwana została do ucięcia drzewa piłą i uprzątnięcia jezdni.

3 minuty później wiatr złamał jabłoń rosnącą na poboczu drogi gminnej w Bocheniu w gminie Łowicz. Do jej usunięcia dyżurny PSP wezwał miejscową jednostkę OSP.

Tego samego dnia o godz, 21.19 wiąz runął na drogę w Wiciu w gminie Kocierzew Płd. Zagrożenia usuwała miejscowa straż.
Dzisiaj, 27 grudnia o godz. 5.09 OSP Wicie została wezwana do Wejsc, gdzie wiatr złamał drzewo, które zatarasowało całą drogę. Nadjeżdżający Peugeot, chcą uniknąć uderzenia w drzewo, wpadł do rowu. Nikt w zdarzeniu tym nie ucierpiał.

O godz. 5.22 konar drzewa spadł na drogę w Michałówku w gminie Nieborów. Na miejsce pojechał 1 zastęp JRG Łowicz.
PSP interweniowała też w Świeryżu I, gdzie została wezwana o godz. 5.38, także do usunięcia drzewa leżącego na drodze.

Ostatnia – jak na razie – interwencja odnotowana przez dyżurnego PSP w Łowiczu – miała miejsce w Wituszy, gdzie około godz. 6.50 miejscowa straż usuwała powalone na drogę drzewo.

Także w sąsiedniej gminie Bolimów wiatr łamie drzewa. Jedna z interwencji miała miejsce na drodze między Łasiecznikami a Bolimowem.
od-szefa

1 komentarz

  1. To nie orkan szczegóły na Meteo.pl w zakładce komentarz synoptyka, poza tym dziękuje za wyłączenie oświetlenia ulicy Chełmońskiego na okres świąt dobrze że nikt nie ucierpiał

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.