Na odcinku dawnej Drogi Krajowej nr 70 pod Nieborowem miały miejsce, dziś 20 września, powiatowe ćwiczenia strażackie „Karambol 2019”. Wzięło w nich udział ponad 50 strażaków z JRG w Łowiczu i Łodzi oraz jednostek OSP z powiatu łowickiego.

W „karambolu” udział wzięło siedem pojazdów, dwa samochody ciężarowe, autobus i cztery samochody osobowe, wśród tych ostatnich był nawet radiowóz. Strażacy wspólnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego udzielili pomocy w sumie 18 osobom, podzielonym w czasie akcji według stanu na trzy grupy: czerwoną, żółtą i zieloną. Scenariusz akcji zakładał też dwie ofiary śmiertelne.

Na miejscu działały trzy zastępy z JRG Łowicz, dwa zastępu JRG nr 5 z Łodzi (ratownictwa technicznego), sześć jednostek OSP znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym z Nieborowa, Bednar, Dzierzgowa, Czatolina, Łyszkowic i Waliszewa.

Komendant łowickiej jednostki PSP Arkadiusz Makowski powiedział nam, zaraz po zakończeniu działań, że strażacy biorący w nich udział udowodnili, że poziom wyszkolenia ciągle wzrasta, a przydzielane im zadania wykonują profesjonalnie i spokojnie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.