Ulewny deszcz i silny wiatr dały o sobie znać. W niedzielę, 29 października, strażacy mieli od rana sporo pracy. Na szczęście obyło się bez poważniejszych strat.

W powiecie łowickim strażacy pompowali wodę z posesji w Brzozowie, Gosławicach, Wrzeczku i Bednarach. Pompowanie było potrzebne także na terenie jednej z firm w Krępie. W Krępie i Skaratkach przetykano także zapchane przepusty drogowe.

W Zawadach z kolei wiatr naderwał 20 mkw dachu na budynku mieszkalnym.

W godzinach popołudniowych większość interwencji dotyczyła połamanych drzew lub ich nadłamanych konarów. Drzewa z terenu jezdni uprzątano w Złakowie Borowym i Nieborowie. Konary zabezpieczano w Ostrowie, Skaratkach i Złakowie Kościelnym. Strażacy pompowali także wodę z piwnicy w Bocheniu.

W Głownie strażacy udrażniali przepusty przy  ul. Dorzecznej i Dworskiej. W Woli Zbrożkowej i Boczkach Zarzecznych pompowano wodę z posesji.

Po południu nadłamane konary zabezpieczano w Sosnowcu, Strykowie, zaś drzewa powalone na drogi w Popówku Włościańskim, Ossem i Dobieszkowie. W Strykowie wiatr naderwał także fragment linii telefonicznej.

Komentowanie nie jest możliwe.